نمایشگاه تخصصی کشاورزی در قزوین برگزار می‌شود

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین:
نمایشگاه تخصصی کشاورزی در قزوین برگزار می‌شود

حاجی محمدی از برگزاری نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ماشین آلات، ادوات، تجهیزات، آبیاری و نهاده ها از ۱۲آذر ماه در قزوین خبر داد.به گزارش فروردین امروز؛ علی اصغر حاجی محمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از شاخص‌های عمده و تعیین کننده در اقتصاد کلان کشور، مجموعه فعالیت‌های اقتصادی در بخش کشاورزی است که توسعه آن با رفاه جامعه و تولید محصول سالم رابطه مستقیم دارد و هر اقدامی که در جهت نیل به خود کفایی در تولید محصولات کشاورزی، انجام گیرد در افزایش درآمد ملی و ایجاد اشتغال تاثیر مستقیم خواهد داشت. 

این مسئول خاطر نشان کرد: استان قزوین و دشت آن نیز سالهاست که به عنوان یک قطب مهم کشاورزی و الگویی برای توسعه پایدار کشاورزی به شمار می‌آید و با توجه به تنوع محصولات مختلف کشاورزی توانسته است بسیاری از نیازهای اساسی مردم استان و کشور را تأمین کند.

حاجی محمدی گفت:در این میان بهره‌گیری مناسب از محیط‌های نمایشگاهی با هدف اطلاع‌رسانی و دستیابی به آخرین یافته‌ها و توسعه کمی و کیفی دانش کشاورزی  می‌تواند نقش به سزایی در توسعه صادرات غیر نفتی داشته باشد.

وی افزود: نمایشگاه کشاورزی، ماشین آلات، ادوات، تجهیزات، آبیاری و نهاده ها از ۱۲ لغایت ۱۵آذر ماه به مدت چهار روز با حضور ۸۰ مشارکت کننده در فضایی به مساحت چهار هزار متر مربع برگزار می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: مشارکت کنندگان از استان‌های تهران، البرز، قزوین، اصفهان، خراسان رضوی، مازندران، زنجان، گیلان، همدان، آذربایجان شرقی و غربی محصولات و تولیدات خود را در زمینه‌های آبیاری و آبرسانی، کود، سم، بذر، نهال، قارچ، ادوات، ماشین آلات و صنایع مربوطه  در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند داد.

وی افزود: همچنین کارگاه‌های آموزشی با محوریت معرفی جدیدترین محصولات و تجهیزات کشاورزی از جمله برنامه‌های جانبی این نمایشگاه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین در پایان یادآور شد: نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ماشین آلات، ادوات، تجهیزات، آبیاری و نهاده‌ها در مدت برگزاری  از ساعت ۱۵ الی ۲۱ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین واقع در بلوار امام خمینی(ره)، جنب صدا و سیما برگزار خواهد شد.


شنبه 9 آذر 1398
09:59:43