اجرای ۳۶۰برنامه فرهنگی همزمان با گرامیداشت هفته کتاب در قزوین

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین خبرداد؛
اجرای ۳۶۰برنامه فرهنگی همزمان با گرامیداشت هفته کتاب در قزوین

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در آستانه فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، از برگزاری ۳۶۰ویژه برنامه فرهنگی در ۳۷باب کتابخانه عمومی استان خبر داد.


به گزارش فروردین امروز؛ فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین ضمن تبریک فرارسیدن این هفته به کتابداران و دست اندرکاران حوزه فرهنگ و تقارن این هفته با ماه ربیع الاول را گرامی داشت و گفت: ۶۳نشست کتاب خوان، ۱۲نقد کتاب، چهار جلسه‌ی رونمایی از کتاب و ۳۳مسابقه جذاب و متنوع از جمله مهمترین اقدامات این ایام هستند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این اقدامات را جذب هرچه بیشتر مردم به کتابخانه‌ها ذکر کرد و گفت: شاداب سازی کتابخانه‌ها و بهره گیری از ظرفیت حضور اقشار مختلف مردم به ویژه کودکان و نوجوانان مهم ترین اولویت ما است که در هفته‌ی کتاب و کتابخوانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

محمدبیگی افزود: با توجه به اینکه حضور مردم در کتابخانه‌های عمومی شادابی و نشاط را دراین فضای فرهنگی افزایش می دهد، تلاش خواهیم کرد با فراهم آوری امکانات بیشتر در حوزه منابع مکتوب، روزآمد سازی امکانات و جلب رضایت مخاطب، در راستای انس هرچه بیشتر مردم با کتابخانه‌ها گام برداریم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین گفت: دیدار با خانواده های شهدای مدافع حرم، گلباران مزار شهدا و تجدید پیمان با آرمان های شهدا، نواختن زنگ کتاب در مدارس، اجرای طرح اهدای کتاب و وقف کتاب، دیدار کتابداران با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری نشست های ویژه اشتراک گذاری کتاب، نقد و بررسی و معرفی، دیدار با نخبگان استان، برگزاری نشست کتاب خوان ویژه نابینایان و کم بینایان استان از مهم ترین برنامه های این هفته هستند.

محمدبیگی با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از کتابداران و مروجان کتابخوانی استان قزوین گفت: تقدیر از کتابداران برگزیده سال۹۸، فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی استان، خیرین اهدا کننده کتاب، خانواده معظم شهدای مدافع حرم و سخنرانی، از مهم ترین محورهای این مراسم خواهد بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین برگزاری نشست کتاب خوان دانش آموزی در مدارس استان، نشست کتاب خوان کتابخانه ای، بازدید دانش آموزان از کتابخانه‌های عمومی، جلسات قصه خوانی و کتاب‌خوانی، برگزاری دوره آموزشی مادران قصه گو، برگزاری مسابقات خلاصه نویسی، کتابخوانی، نقاشی، برگزاری جلسه نقد و بررسی کتاب در کتابخانه ها و گشایش نمایشگاه های کتاب را از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در هفته کتاب سال جاری عنوان کرد.

محمدبیگی جذب حداکثری مردم شهرها و روستاها به ویژه مردم مناطق محروم و دوررافتاده نیز از جمله اقداماتی است که در هفته ی کتاب از طریق برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب با جدیت بیشتری دنبال می‌شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین در پایان یادآور شد: در حال حاضر ۳۷کتابخانه عمومی نهادی و ۲۵کتابخانه مشارکتی در سطح استان قزوین فعال هستند.


شنبه 25 آبان 1398
08:10:21