۴۰ پروژه بهزیستی در قزوین به بهره برداری می رسد

مدیرکل بهزیستی استان قزوین:
۴۰ پروژه بهزیستی در قزوین به بهره برداری می رسد

وارثی گفت: ۴۰پروژه بهزیستی در مناطق مختلف استان قزوین با اعتباری بالغ بر ۲۰میلیارد تومان آماده افتتاح و بهره برداری است.به گزارش خبرنگار ابتکار از قزوین؛ علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت هفته بهزیستی بهره برداری از ۴۰ پروژه بهزیستی در مناطق مختلف استان آغاز خواهد شد که برای آنها بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

وارثی افزود: در تاکستان ۹ پروژه، در بویین زهرا 6 پروژه، در شهرستان آبیک ۳ طرح، در قزوین ۱۳ طرح، در شهرستان البرز ۴ پروژه در آوج ۳ پروژه و دو پروژه هم در سایر نقاط اجرایی شده و افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: ۴۷ میلیارد تومان اعتبارات توانبخشی بهزیستی استان است که جوابگوی نیازها نیست و اگر کمک خیرین و مشارکت بخش خصوصی دلسوز نباشد؛ نمی‌توانیم به همه جامعه هدف خدمت رسانی کنیم.

وارثی گفت: در جمع آوری مشارکت‌های مردمی در ردیف ۱۰ استان برتر، در معاونت پیشگیری رتبه چهار و خدمات اورژانس اجتماعی رتبه ششم کشور هستیم.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین افزود: روزانه به طور متوسط یک هزار نفر در ۲۴مرکز بهزیستی خدمات توانبخشی دریافت می‌کنند که با ۳۳ درصد رشد مواجه شده ایم.

وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال در سال گذشته ۶۶۳ مورد شغل برای معلولان و زنان سرپرست خانوار؛ با پرداخت یک میلیارد و ۴۶ میلیون تومان ایجاد شد که شاهد رشد ۱۴۰درصدی در این زمینه هستیم.

وارثی گفت: در تأمین مسکن معلولان ۲۵۰درصد رشد داشتیم و در تأمین نیاز خانواده‌های دارای دو معلول رشد ۱۶۷درصدی را شاهد بودیم.


سه شنبه 18 تير 1398
07:04:48