نگاه آبادان به بانوان عوض شد

کاپیتان خدادادی پس از فتح جام:
نگاه آبادان به بانوان عوض شد

 سرانجام مژگان خدادی،پس از نائب قهرمانی فصل گذشته با پالایش نفت آبادان در لیگ برتر بسکتبال این فصل، جام قهرمانی را به‌عنوان کاپیتان بالای سربرد تا شیرین‌ترین لحظه سال 96 این بانوی بلندقامت قزوینی زیر سبد بسکتبال و در جنوب رقم بخورد.


خدادادی که نماینده شایسته بسکتبال قزوین در لیگ برتر و تیم ملی محسوب می‌شود با کمک سایر بازیکنان پالایش نفت آبادان، رویای قهرمانی را برای آبادانی‌ها تعبیرکرد و زودتر از موعد در مرحله پلی آف قهرمان شدند تا جشن باشکوهی را جلوی چشم هواداران پرشور خود برگزارکنند.
بانوی بسکتبال قزوین که یک تنه گلیم این رشته را برای استان قزوین از آب کشیده، کارنامه ورزشی‌اش را با این قهرمانی پربارترکرد تا با افتخار پیراهن تیم ملی بسکتبال سه نفره را در مسابقات آسیایی که اوایل سال آینده برگزارمی‌شود، برتن کند.
درحالی‌ که دنیا به کام اعجوبه بسکتبال قزوین است و جام قهرمانی را بالای سر برده، با او همکلام شدیم.

این قهرمانی در آستانه سال نو خیلی چسبید؟
بله؛ واقعا هم همین‌طور است، به خصوص اینکه ما تیم بهمن را با 17 امتیاز اختلاف بردیم و در مقابل گاز تهران هم خیلی خوب ظاهرشدیم و بازی‌هایی درحد لیگ‌های اروپایی از خودمان به نمایش گذاشتیم که نگاه مسئولان آبادان به بانوان عوض شد.
نکته جالب توجه در بازی شما حضور آقایان در سالن بود.
مسئولان آبادان مجوز حضور آقایان در سالن را گرفتند و از این کار انگیزه گرفتیم و اعزام به مسابقات غرب آسیا مسجل شد.
قاعدتا باید حس خوبی از این قهرمانی داشته‌باشید.
بله واقعا هم همینطور است؛ چراکه 6 ماه با همه شرایط خوب و بد ساختم، البته یک باشگاه کاملا حرفه‌ای داشتیم و از اول برای قهرمانی جنگیدیم و خوشحالم که به‌عنوان کاپیتان توانستم وظایفم را به نحو احسن انجام دهم.
رویای بعدی شما پس از فتح جام چیست؟
می‌خواهم مدال خوشرنگ آسیا را با پالایش نفت آبادان کسب کنم، ضمن اینکه سال 97 مسابقات آسیایی و جهانی را در پیش داریم که امیدوارم در همه آن‌ها موفق باشم.
مراسم اهدای جام همانند آقایان برای شماهم باشکوه برگزارشد؟
در این مراسم ابتدا مربی جام را گرفت و بعد به من داد و من بالای سر بردم و درکل آتش بازی و... . خیلی لذت بردم؛ ولی بازهم همانند مراسمی نبود که برای آقایان برگزارمی‌کنند.
در آبادان ماندگار هستید؟
اگر ایران بمانم، اولویت اصلی‌ام پالایش نفت آبادان است؛ هرچند دوری از خانواده و... سخت است.
چه خاطرات تلخ و شیرینی از سال 96 دارید؟
به نظرم درصورتی‌که هدف داشته‌باشی، همه خاطره‌ها بهترین هستند و همین قهرمانی بهترین خاطره‌ام در سال 96 بود؛ اما خاطره بد هم، به انتخاب تیم بندری برمی‌گردد؛ البته در تمرینات روی بازیکن هم تیمی‌ام پریدم و باعث پاره شدن ACLپایش شدم.
دوست داریم نظرتان را راجع به کلمات زیر بدانیم.
بسکتبال:عشق و علاقه و اولویت اول زندگی.  توپ: محرک. سالن: پر از شور و هیجان. آبادان: بهترین شهر. قزوین:وطنم. فدراسیون:سکوی پرش.  سبد بسکتبال: هدف. افسانه حسن نایبی: تاثیرگذارترین فرد زندگی ام. مژگان خدادادی:خستگی ناپذیر. 

پنجشنبه 16 فروردين 1397
10:22:03