کسوت جدید

کسوت جدید
خبرانتصاب محمدحسن ابوترابی، نماینده پیشین قزوین در مجلس به عنوان امام جمعه موقت تهران شاید بتواند فضای «جناحی» نمازجمعه را به تعبیر حجت الاسلام طباطبایی، استاد اخلاق را تغییر دهد؛ چه اینکه هرچند ابوترابی به طیف راست سنتی منتسب است، اما نسبت به دیگر همطیفانش میانه رو‌تر است.


شاید انتصاب ابوترابی را به دنبال انتصاب یک جوان در رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه جست وجو کرد؛ آنجاکه رهبری، حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری معاون رئیس جمهور در امور جوانان و ریاست سابق سازمان ملی جوانان در دولت احمدی نژاد را به این سمت منصوب کرده‌است.
با این همه انتشار خبر برداشتن نرده‌های مکان نماز جمعه در برخی از شهرها که بین مردم و مسئولان وجود داشته و نزدیک شدن بیشتر ائمه جمعه با مردم  پس از تغییر در ریاست شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، نشان می‌دهد نقدهای برخی از روحانیون تاثیرگذار بوده‌است. آنجا که حجت الاسلام طباطبایی در مورد جناحی صحبت کردن در خطبه‌های نمازجمعه و تاثیر آن بر کمرنگ شدن حضور مردم می‌گوید: «جناحی صحبت کردن، حرف بی‌ربط و بی‌مورد زدن، به شعار پرداختن، توهین و جسارت کردن و غیبت کردن حرام است.آقایی که در نماز جمعه مومنی را لعن می‌کنی؛ چه می‌کنی؟ پیامبر در یک نماز جمعه این کار را نکرده‌است!»


شنبه 5 اسفند 1396
05:44:00