قاطبه مردم حق خواه حقیقی بودند

دیدگاه نماینده تاکستان در پی ناآرامی‌ها:
قاطبه مردم حق خواه حقیقی بودند

موج اعتراضات در کشور علیه شرایط اقتصادی که از مشهد آغاز شده‌بود، به شهرهای دیگر ایران از جمله قزوین کشیده‌شد  و واکنش‌های داخلی و بین‌المللی را نیز در پی‌داشت. بهمن طاهرخانی، نماینده تاکستان در جریان این اعتراضات یکی از چهره‌هایی بود که اظهارات او موج جدیدی از واکنش‌های سیاسی را در برداشت.


او در واکنش به اظهاراتش در مورد اعتراض‌ها در تاکستان چنین پاسخ داده‌بود: متاسفانه در برخی از کانال‌های تلگرامی و فضای مجازی افرادی معلوم الحال و خودفروخته سیاسی و کسانی که منافع حاصل از رانت دوران شوم تبرزنی‌ها و قداره‌بندی‌ها را ازدست داده‌اند و حرکت‌های اخیر معترضین به حق نیز نشأت گرفته ازسوء استفاده‌های مدعیان دروغین خدمتگزاری و کاسبان بازار سیاست لعاب دار و اقمار ناتوان و ابن الوقتی از نوکران آن‌ها بود و عقده‌گشایی از«ماشین نشینان مازراتی و پورشه» که با وجوه حاصل از زدوبندهای پشت پرده در زمان قدرت به کف آوردند و دارند با خبرسازی سلیقه‌ای از مصاحبه‌های اینجانب و بریده گزینی سخنان از مطالب پخش شده در رسانه‌ها و هدف شوم، اذهان عمومی را نسبت به اینجانب مشوش می‌سازند.
از رنج مردم در رنج هستیم
 با وجود این، نماینده  تاکستان درمجلس شورای اسلامی، تحلیل خود را از وضعیت معیشت و اقتصادی مردم اینگونه با «فروردین امروز»  چنین در میان می‌گذارد: در خصوص مسائل اقتصادی به خصوص حوزه شهرستان تاکستان، ما نتوانستیم شرایط را برای رفاه اقتصادی خانواده‌های حتی کم جمعیت را فراهم کنیم و این روزها تضادهای طبقاتی در جامعه داریم.
 او، استقلال کشور را مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی می داند و یادآوری می‌کند: علی‌رغم اینکه پیشرفت‌هایی در زمینه‌های مختلف داشته ایم؛ اما در کنار این مسائل ما نتوانستیم اقتصاد مولد ثروتی ایجاد کنیم تا به حداقل های معیشتی دست پیدا کنیم  و دائما با جوانان بیکار که از نداشتن درآمد رنج می برند، مواجه هستیم و ما خود نیز از این رنج مردم در رنج هستیم.
معترضان برادران ما هستند
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین درخصوص مبنای شکل‌گیری اعتراضات  درقزوین می گوید: در یکی دو ماه اخیر اعتراضاتی در استان شکل گرفت که پایه اعتراض را می توان سه بخش تقسیم کرد: قاطبه مردم حق خواه و مطالبه گر حقیقی بودند که از لحاظ اقتصادی ضعیف  و در فشار بودند و نمی‌توانیم این مردم را  در مخالفت با نظام قلمداد کنیم. گروه دوم، عده ای بودند که فریب خوردند وبا گروه سوم که تخریب اموال عمومی را داشتند، هماهنگ شدند.
طاهرخانی خاطر نشان می کند: نباید بپذیریم کسانی که تخریب و بد اخلاقی کردند باید این اعمال را تکرار کنند و از سوی دیگر مسئولان نیز باید پاسخگوی کسانی که مطالبه‌گر حقیقی هستند، باشند و باید سازماندهی صورت گیرد تا بتوانند حرف های خود را بزنند.
نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی می‌افزاید: در بیانیه خود نیز این مسئله را آوردم که به مقامات امنیتی، قضایی و نظامی گفتم:  تمام کسانی که در اعتراضات شرکت کردند برادران ما هستند. مردم  این کشور هستند وعده‌ای هم در مشکل هستند.
صد نفر تعدادبالایی نیست
طاهرخانی در خصوص وضعیت بازداشت شدگان و کانالی که با عنوان «تحت تعقیب استان قزوین» برای شناسایی افرادی ایجاد شده که دراین اعتراض‌ها حضور داشتند، می گوید: از کانالی که شکل گرفته اطلاعی ندارم؛ اما فرض را بر این می گیریم از میان کسانی که در اعتراضات شرکت کردند، صد نفر تحت تعقیب قرار گرفتند که این تعداد بالا نیست. یک زمانی است برای مثال از دو هزار نفر، هزار نفر را می گیرند که ما متوجه می شویم سلایق و استنباط شخصی دخالت داشته‌است؛ اما با این وضع به مسئولان توصیه کردم، افرادی که تخریب کردند و آتش زدند بیشتراز پنج نفر نیستند که باید در حدود قانون این افراد را متوجه کار خود کنند. این کار درست نیست و باید بیایند پاسخگو باشند؛ اما در شرایط کلی  کسی که متنبه شده، زیاد تحت فشار نباشد.
معاند نظام نیستند
او می‌افزاید: با دادستان و رییس دادگستری جلسه داشتم و عده‌ای از این معترضین تحت تاثیر هیجانات حرف‌های ژورنالیسیت‌ها قرار گرفته و حتی اگر گناهگار هم باشند؛ اما معاند نظام نیستند. یقین دارم که فشارهای امنیتی به مردم شهرستان وجود ندارد تا مردم به وحشت بیفتند. به عنوان نماینده موافق نیستم این جریان طولانی شود. ما از حقوق مردم دفاع می کنیم و اگر هر اعتراض به حقی باشد، ما به عنوان نماینده حمایت می کنیم و اگر مردم حرفی دارند، نگذارند افراد مخرب وارد بشوند و حد فاصله خود را حفظ کنند و به صورت آرام و در مجرای قانونی اعلام کنند.
مستقل وارد شدم
او در ادامه در پاسخ به این موضوع که « آقای طاهرخانی با لیست امید وارد مجلس شده؛اما هم اکنون دچار گشت سیاسی شده‌است و چندان توجهی نسبت به مطالبات اصلاح طلبان ندارد»، می گوید: بنده از ابتدای ورود به عرصه انتخابات به عنوان نماینده مستقل وارد شدم و خط قرمز بنده هم اوامر و نواهی مقام معظم رهبری است. وقتی من وارد انتخابات شدم جریان اطلاح طلب یا گزینه‌ای نداشت یا بنده را ترجیح داد و حمایت خود را از من اعلام کرد؛ البته ممنون حمایتشان نیز هستم.
طاهرخانی ادامه می دهد: بدون در نظر گرفتن جناح سیاسی تنها مطالبات کسانی که حق خواه هستند، تایید می کنم؛ اما باید توضیح داد که این مطالبه‌های اصلاح‌طلبی چیست؟ آیا مطالبه‌های اصلاح طلبی و اصول گرایی به جز این است که ما به ملت برسیم که در این صورت بنده هم اصلاح طلب هستم؛ هم اصول گرا. یک زمانی حرف از میراث‌داری است و یک زمانی میراث‌خواری. اگر به جز دغدغه مردم مطالبه دیگری است، من پاسخ گوی مسئله نیستم، خود جناح‌ها  باید پاسخ بدهند.اگر مردم گرسنه باشند، مسئله دیگر  بحث اصولگرایی و اصلاح طلبی نیست.
 او می‌گوید: هر کسی که در راستای برطرف کردن مشکل مردم می‌خواهد گام بردارد، ما با او هستیم. زمانی که مسئله ملت است، جناح‌بندی سیاسی نداریم.

حامد نوریانی

شنبه 28 بهمن 1396
13:52:26