دستگیری ۴۰ نفر در حوادث قزوین

پس از ناآرامی‌ها اتفاق افتاد؛
دستگیری ۴۰ نفر در حوادث قزوین

دادستان قزوین از دستگیری ۴۰ نفر از اغتشاشگران حوادث اخیر در استان خبرداد.


 آنگونه که در پایگاه اطلاع رسانی دادگستری آمده‌‍ است: حجت الاسلام صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین در مورد وضعیت دستگیرشدگان گفت: دستگیرشدگان 20 تا 30 سال سن دارند و هیچ کدام مشکل معیشتی نداشتند و فقط سرباز دشمن بودند.
او اضافه کرد: به دنبال دستگیری 50 آشوبگر دیگر هستیم.
دادستان عمومی انقلاب قزوین در توضیح بیشترگفت: باید بین اغتشاشگران و فریب خوردگان تفکیک قائل شد و همه مسئولان وظیفه دارند به مطالبات صنفی و معیشتی مردم رسیدگی کنند.
صادقی نیارکی افزود: اگر به مطالبات مردم رسیدگی نشود، به عنوان مدعی العموم وارد شده و برخورد می‌کنیم.
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: هر فردی برخلاف نظم عمومی عمل کند، قطعا با واکنش تند دستگاه قضایی مواجه می‌شود.
تمام سرحلقه‌های اغتشاش شناسایی شدند
 البته معاون رئیس قوه قضائیه در قزوین گفت: تمام افرادی که سرحلقه اغتشاش‌ها و آشوب‌های اخیر بوده‌اند، شناسایی و یا دستگیر شده‌اند.
حجت‌الاسلام حمید شهریاری در حاشیه راهپیمایی مردم آبیک علیه ناآرامی‌های اخیر به فارس گفت: با اغتشاشگران، سردمداران اغتشاش و کسانی که آشوب‌های روزهای اخیر را مدیریت و ساماندهی کرده‌اند، به طور قاطع برخورد شده و اشد مجازات برای آنان تعیین می‌شود.
او افزود: هنوز آمار دقیقی از تعداد فتنه‌گران و آشوبگرانی که دستگیر شده‌اند، ندارم؛ اما تمام افرادی که سرحلقه آشوب‌های اخیر بوده‌اند، شناسایی و دستگیر شده‌اند.
معاون رئیس قوه قضائیه یادآور شد: آشوبگران و فتنه‌گران در درصدد هستند، اندکی ابزارهای رسانه‌ای پیدا کرده و تبلیغات سوء علیه نظام جمهوری اسلامی شکل دهند.
شهریاری اضافه کرد: آن‌ها تصور می‌کنند با تبلیغات سوء می‌توانند ایده، افکار و عقاید پاک و سلیم جوانان را منحرف کنند.
او خاطرنشان کرد: به نظر بنده، دشمنان و آشوبگران جز اهداف تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی، امر دیگری ندارند و خودشان می‌دانند با انجام کارها و رفتارهای ناچیز و کوچک نمی‌توانند اثربخشی جدی در صحنه ملی کشور داشته باشند.
معاون رئیس قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که آیا قوه قضائیه و دولت برنامه‌ای برای شبکه‌های اجتماعی دارند، توضیح داد: در این خصوص جلساتی برگزار و مقرر شده از شبکه‌های داخلی حمایت کنیم تا مردم بتوانند از زمینه مناسبی برای ارتباطات خود به نحو احسن استفاده کنند.

يكشنبه 24 دي 1396
10:18:02