ورزش بانوان در آرزوی دیده‌شدن

آفساید
ورزش بانوان در آرزوی دیده‌شدن

درچند سال گذشته، هرگاه متولیان به ورزش بانوان توجه کردند و به این ورزشکاران، اعتبار و انگیزه دادند، شاهد موفقیت چشمگیر آن‌ها در رشته‌های مختلف بوده‌ایم.


 قهرمانان و ورزشکاران بانوی قزوینی سال‌هاست با کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی و مدال‌های رنگارنگ داخل و خارجی لیاقت خود را اثبات کرده‌اند؛ ولی به دلیل برخی از کم‌توجهی‌ها و کمبودها شاهدیم که ورزش‌های تیمی بانوان دچار افت شدیدی شده‌است.
 با مرور وضعیت  بانوان قزوینی در رشته بسکتبال، عناوین بسیار با‌ارزشی در سال‌های گذشته در سطح اول لیگ برتر بسکتبال کشور کسب کرده‌اند. عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی کشور، بخشی از این افتخارات بوده‌است؛ ولی متاسفانه با انحلال تیم لیگ برتری بسکتبال قزوین، بسیاری از استعداد‌های ناب و  ستاره‌های بسکتبال قزوین که برای پرورش آن‌ها سال‌ها زحمت کشیده شده‌بود، بی‌انگیزه و ناامید شدند و به استان‌های دیگر مراجعه کردند.
در فوتسال، جوانان و نوجوانان دختر قزوینی با همه محدودیت‌ها همیشه یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ برتر فوتسال کشور هستند؛ ولی به دلیل برخی از اهمال‌ها و کم‌کاری‌ها، تیم لیگ برتری فوتسال قزوین هم که با اعتباری بسیار اندک عازم رقابت‌ها می‌شد، اکنون 3سالی است  که منحل و به فراموشی سپرده شده‌؛ البته در رشته والیبال هم اوضاع به همین گونه است. اما این همه مسائل نیست، تیمداری در والیبال و یا رشته‌های تیمی بانوان با هزینه‌های بسیار اندکی صورت می‌گیرد و این عدم توجه و تبعیض به ورزش بانوان برخلاف مشی دولت تدبیروامید و سیاست‌های کلی نظام است.
بااین وضعیت، متولیان ورزش قزوین باید یک برنامه جامع و تحول ساز در بخش ورزش بانوان ارایه دهند.خوشبختانه یکی از نمایندگان مجلس در استان قزوین برای اولین بار یک بانوی جوان است و از سوی دیگر سه تن از اعضای شورای شهر قزوین هم از بانوان فعال اجتماعی هستند. با این پتانسیل بالا، وضعیت ورزش بانوان استان به هیچ وجه در حد قابل قبولی نیست.
این درحالی است که منتخبان مجلس و شورا، بخش عمده‌ای از آرای خود را به واسطه این بانوان کسب کرده‌اند.
اکنون که استاندار جدید قزوین هم منصوب شده، می‌توان با یک برنامه جامع و تحول آفرین، ورزش بانوان قزوین را از حالت روزمرگی و کم‌توجهی خارج کرد.
خلاصه کلام اینکه ورزش بانوان استان قزوین با ده‌ها قهرمان و صدها ورزشکار در آرزوی دیده‌شدن است.
 
امیر رجبی

پنجشنبه 13 مهر 1396
08:16:30