ورزش در زنگ انتخابات

آفساید
ورزش در زنگ انتخابات

روزهایی را سپری می‌کنیم که بسیاری از فعالیت‌ها با انتخابات مرتبط است و اکثر فعالین عرصه سیاست و انتخابات، ورزش را به عنوان یک حوزه پر رای می‌نگرند که می‌تواند "پل پیروزی" باشد. با این وضعیت، قهرمانان و فعالان و نخبگان  حوزه ورزش باید بسیار هوشیار باشند و با مشارکت همه جانبه در تعیین سرنوشت سیاسی که از اصول انقلاب و نظام است، مانع از سوء استفاده و بهره برداری‌های خاص و جناحی از حوزه ورزش شوند.


همگان می‌دانیم این روزها ورزش قزوین در اغلب رشته‌ها با کمبودها و مشکلات مالی و اعتباری دست و پنجه نرم می‌کند.قهرمانان ورزشی ما به دنبال حمایت‌های مادی هستند، مشکل اشتغال و تامین آینده فعالین ورزش یکی از مهمترین دغدغه‌ها و خواسته‌ها است. با این وضعیت نقش شوراها و شهرداری‌ها می‌تواند در تقویت موقعیت ورزشکاران و فعالین ورزش بسیار مهم و محوری باشد.
 این درحالی است که داشتن جایگاه به عنوان عضو شورای شهر با قابلیت فشار به شهرداری به عنوان یک منبع درآمدی مهم، برای حمایت از حوزه ورزش بسیار مهم و تاثیرگذار است.
فعالین حوزه ورزش و قهرمانان با مرور عملکرد گذشته به عنوان نخبگان حوزه ورزش مسئولیت خطیری برعهده دارند و باید با روشنگری مانع از سوءاستفاده از جایگاه‌ها و کارهای نمایشی شوند و با ذکاوت، افرادی را که به ورزش در این مدت خدمت صادقانه کرده اند، مورد حمایت قرار دهند.
باید اهالی ورزش استان با چشمانی باز افرادی انتخاب کنند که بتوانند علاوه بر وظایف ذاتی عضویت شورا، علاقه و دلبستگی خاصی هم به حوزه ورزش داشته باشند.
توجه کردن به جامعه ورزش و برگزاری جلسه با هیات‌های ورزشی در این روزها هرچند اقدامی مثبت و قابل تقدیر است؛ ولی این سوال را مطرح می‌کند که چرا در سال‌های گذشته توجهی این چنینی به هیات‌ها و قهرمانان ورزش استان نشده‌است.
برگزاری جشن تقدیر از ورزشکاران و قهرمانان برتر استان هم این سوالات را در ذهن ایجاد می‌کند که چرا این گونه مراسم با یک تقویم منظم و منطقی برگزار نمی‌شود.
خوشبختانه شهردار قزوین در صورت داشتن برنامه، علاقه مند به حمایت همه جانبه از ورزش است و این پتانسیل باانتخاب افراد علاقه‌مند به حوزه ورزش و کسانی که درددل قهرمانان و ورزشکاران را می فهمند؛ می‌تواند فرصتی بی‌نظیر برای تحول اساسی در ورزش استان به‌وجود آورد.
خلاصه کلام اینکه ورزش فقط پایگاه رای نیست و ورزشکاران و نخبگان و قهرمانان از کاندیداهایی که دست نیاز به سوی آنها دراز می کنند، انتظار منطقی دارند که شعارها را فراموش نکنند؛ انتظاری که تاکنون چندان محقق نشده‌است.

امیر رجبی

دوشنبه 11 ارديبهشت 1396
15:37:05