بی‌طرفی در تردید

انتقاد معاون سیاسی از امام جمعه
بی‌طرفی در تردید

معاون سیاسی استاندار انتقاد تند رئیس هیات نظارت بر انتخابات را "شائبه برانگیز" می‌داند. سعید شاهرخی، معاون سیاسی استانداری قزوین در واکنش به سخنان حجت‌الاسلام قابل، در خطبه‌های نماز جمعه گفته است: اظهارات رییس هیات نظارت بر انتخابات استان قزوین علیه رییس‌جمهور و ایجاد تشکیک در آمار و اطلاعات ارائه شده مسوولان استان شائبه برانگیز است.قابل، گفته بود که در مورد آمار ۱۹هزارنفر اشتغال ایجاد شده دولت در قزوین تردید دارد.
او حتی این تحلیل را کرده بود که «احتمالا این آمار اشتغال مربوط به کارگران قدیمی(بیکار شده) است که کارخانه ورشکسته آن‌ها را دوباره جذب کرده و مسوولان آن را به عنوان آمار اشتغال اعلام کرده‌اند.»
شاهرخی که باخبرگزاری دولت- ایرنا- گفت‌ و گو کرده، گفته است: ایجاد شائبه علیه اقدامات دولت آن هم در ایام نزدیک به انتخابات، ذهنیت بی‌طرف نبودن ایشان را به عنوان رییس هیات نظارت بر انتخابات در افکار عمومی تقویت می‌کند.
معاون استاندار، انتقادهای قابل را شخصی دانسته و تلویحاً بر پیروزی روحانی تاکید کرده است.
او گفته است: مردم فهیم استان حرف خود را در پای صندوق‌های رای خواهند زد.
دومین مسوول عالی قزوین هشدار داده است که اینگونه سخنان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، به جای ضربه به دولت، مردم را از نظام ناامید می‌کند.
معاون سیاسی استاندار، آمار دولت در استان را کاملاً مستند و غیرقابل خدشه عنوان کرده و معتقد است که  دلایل «نارسایی‌ها و کمبودها» را نه از جانب دولت، بلکه در جای دیگر جست و جو کرد.
به نظر می‌رسد، اشاره شاهرخی به عملکرد دولت گذشته باز‌ می‌گردد که باعث تحریم‌های بین‌المللی بی‌سابقه علیه ایران شد.
با این همه او به «عوامل اجرایی و نظارت بر انتخابات هشدار داده که «با بی طرفی و دوری جستن از رفتارهایی که شائبه طرفداری از جریان یا گروهی خاص را ایجاد می‌کند، جداً خودداری کنند.»
معاون سیاسی استاندار تاکید کرده است: «همه دلسوزان نظام و انقلاب باید خطوط قرمز نظام را رعایت کنند و برای منافع گروهی و جناحی اقدامات دولت و نظام را نادیده نگیرند و خواسته یا ناخواسته موجب خشنودی دشمنان نظام و انقلاب نشوند.»
محافظه‌کاران در آستانه انتخابات حملات را به دولت تشدید کرده‌اند و عملکرد روحانی را در زمینه اقتصادی ناکارآمد می‌دانند.

يكشنبه 29 اسفند 1395
13:52:43