ورزش قزوین نیازمند افراد توانمند

آفساید
ورزش قزوین نیازمند افراد توانمند

در روزهای اخیر اطلاعیه ثبت‌نام انتخاب ریاست چندین هیات ورزشی در رسانه‌ها منتشر شده است و علاقه‌مندان به ورزش در رشته‌هایی مثل دوومیدانی و... منتظر هستند تا افرادی توانمند برای مدیریت این هیات‌ها پای در میدان بگذارند.


ورزش قزوین در اکثر رشته‌ها با مشکلات و تنگناهای جدی روبه‌روست و قبول مسوولیت در این شرایط نیازمند توانمندی و مدیریت در عرصه‌های مختلف است.
 اولین انتظار دوست داران و جامعه ورزشی  از افرادی که سودای ریاست در هیات‌های ورزشی را دارند؛ "برنامه ‌محوری" و دوری از روزمرگی در رشته‌های موردعلاقه‌شان است. شاهد بودیم که افراد توانمندی چون شهردار قزوین با آن‌ همه امکانات و اختیارات، خیلی زود عطای ماندن در هیات کشتی را به لقایش بخشید و با استعفای خود این پیام را داد که توان مدیریتی، عشق و علاقه و زمان گذاشتن برای یک هیات ورزشی لازمه قبول مسوولیت در آن است.
براساس آیین‌نامه‌ها و روح حاکم بر ورزش، دستگاه ورزش استان حق دخالت در این انتخابات را ندارد، ولی به‌عنوان متولی ورزش باید شرایطی را فراهم کند که افراد توانمند و علاقه‌مند که تعدادشان در استان کم هم نیست، به سمت سرمایه‌گذاری و قبول مسوولیت در هیات‌های ورزشی استان روی بیاورند. متاسفانه شاهدیم که در برخی از هیات‌ها اصلا کسی ثبت‌نام نکرده است و در برخی از آنها با اسامی مواجه می‌شویم که چندان سابقه مطلوب و درخشانی در ورزش یا بخش‌های دیگر ندارند. این وضعیت برای آینده ورزش استان بسیار نگران‌کننده است که چرا فضا به سمتی رفته که چهره‌های مطرح اقتصادی و اجرایی علاقه‌ای به حضور در عرصه ریاست هیات‌های ورزشی ندارند.
دخالت افراد حاشیه‌ساز و چهره‌هایی که چند سالی است در ورزش استان خانه کرده‌اند و مانند بختک به جان ورزش قزوین افتاده‌اند امیدواری را به بهبود شرایط ورزش استان کم کرده و علی‌رغم تلاش‌های دلسوزان، این آقایان ِدلال نخود و لوبیا و... با جریان‌سازی برای دلسوزان ورزش در فکر پست‌های جدید هستند.
 این روند مطمئنا در عدم علاقه‌مندی افراد توانمند برای حضور در ورزش استان و ثبت‌نام برای ریاست هیات‌ها موثر است؛ به‌هرحال در آخرین ماه‌های دولت اول تدبیر و امید باید شاهد یک تحول اساسی در فضای ورزش باشیم تا زمینه برای بروز استعداد قهرمانان ورزش استان و حضور افراد علاقه‌مند و توانمند فراهم شود.
حضور برخی نام‌های معمولی، خنثی و بدون انگیزه در راس هیات‌های ورزش مطمئناً بزرگ‌ترین ضربه را به رشد و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی خواهد زد و در این راستا باید یک راهکار مناسب اندیشیده شود تا زمینه حضور افراد تحول‌آفرین در ورزش استان مهیا شده و با دعوت از آن‌ها بستر حرکت به سمت قله‌های قهرمانی فراهم آید.

امیر رجبی

شنبه 25 دي 1395
06:30:35