اخبار سایت

انزوای احزاب؛ تنهایی دولت

آن چه که امروز با گذشت چندین دهه از روزهای پر التهاب انقلاب و بعد از آن تنش های جنگ تحمیلی، هنوز از نگاه سیاسیون محل انتقاد است، نبود ساختارهای تشکیلاتی منظم و مفید برای فعالیت سیاسی است. اغلب آن هایی که به سهم خود برای سامان بخشی به آشفتگی ها در دهه های 50 و 60 تلاش کردند، امروز منتقد وضعیت سیاسی، از نظر فعالیت احزاب، مشارکت سیاسی، رقابت سالم و ... هستند و معتقدند برای بهبود اوضاع چاره ای جز اصلاح وضعیت فعالیت احزاب وجود ندارد.

[متن کامل]

ناجیان بی نشان آماده اند

خاطره تلخ پلاسکو را همه مردم به خاطر می آورند؛ داستان غم انگیز پروانه هایی که به آتش زدند و سوختند تا عشق زنده بماند؛ عشقی که این بار رنگ و بوی انسان دوستی و وظیفه شناسی داشت. قزوین نیز در حوادث متعدد فداکاری آتش نشانان خود را به چشم دیده است.

[متن کامل]

بی‌رحمانه‌های زندگی کارگری

میدان های اصلی شهر این روزها میزبان کارگرانی است که در رقابتی ناعادلانه تلاش می کنند، شغلی یکی، دوروزه را برای خود دست و پا کنند؛ اما در این میان برخی با چندین سال سابقه کار صنعتی، به جرگه کارگران فصلی پیوسته اند و اکنون که نتوانسته‌اند در برابر تعدیل نیروهای پی در پی در واحدهای صنعتی دوام بیاورند، یا به میدان نشینی روی آورده اند و یا دست فروشی و مسافرکشی.

[متن کامل]

استارتاپ‌؛ فرصت یا سرگرمی

مدت کوتاهی است که شکل راه اندازی کسب و کارها تغییر کرده است و فعالان اقتصادی تنها به صورت ساده ای از تولید یا ارائه خدمات بسنده نمی کنند. امروز استارتاپ ها در بازار کسب و کار غالب شده اند و اقتصاد قزوین نیز حضور آن ها را احساس کرده ؛ هر چند ثمربخشی این حضور هنوز در ابهام است.

[متن کامل]


نوبت تحقق وعده ها

سه گانه ورزش

شهروند پروری در خانه های فرهنگ

تعبیر وارونه یک زندگی
پنجشنبه 19 مهر 1397

مهدی عبدالرزاقی نائب رئیس شورای شهر با اشاره به امکان تشکیل کارگروهی از سوی شهرداری در جهت رفع مشکلات دانشگاه علوم پزشکی، اظهار کرد: « موضوع سلامت شهروندان برای شورای پنجم حائز اهمیت است، از این رو می‌توان در مجموعه مدیریت شهری با تشکیل یک کارگروه برای مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، گام های موثر برداشت.»

پنجشنبه 19 مهر 1397

علیرضا آشناگر؛ معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت: دشمن در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، همه تلاش خود را به کار گرفته تا با انواع فشارهای اقتصادی و تهدیدها نظام ما را از رسیدن به آرمان ها و اهداف خود بازدارد؛ که به لطف الهی، وجود ولایت فقیه و بصیرت مردم این اتفاق رقم نخواهد خورد.
پنجشنبه 19 مهر 1397

ریاست دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین در حالی به خدیجه ایراندوست سپرده شد، که تا قبل از او هیچ زنی در سطح کشور به این عنوان انتخاب نشده و قزوین برای نخستین بار به یک زن برای فعالیت در چنین جایگاهی اعتماد می کند.
پنجشنبه 19 مهر 1397

رئیس قوه قضاییه طی حکمی، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین را به سمت رئیس شعبه اول دادگاه تجدیدنظر و رئیس‌کل دادگستری استان زنجان منصوب کرد.