شارستان

شارستان
  » چهره ها
شنبه 19 خرداد 1397

علی صفری، شهرداری گفت: اگر دستگاههای متولی در تامین اعتبارات تعهد شده برای اجرای طرح توسعه امامزاده حسین(ع) عمل نکنند شهرداری از مشارکت کنار می رود.

پنجشنبه 10 خرداد 1397
فعالان اقتصادی از حال اقتصاد می‌گویند

برخی از مفسران معتقدند که دولت مغلوب سیاست‌های اقتصادی شده‌ و سیاست‌های آمریکا پایانی تلخی را رقم زده و بحران مسئله ارز شدت این التهابات را افزایش داده‌است.
سه شنبه 18 ارديبهشت 1397

مهدی عبدالرزاقی عضو شورای شهر گفت: اعضای شورا چشم هوشیار مردم در نظارت بر عملکرد مدیران شهری هستند و باید به مردم پاسخگو باشند؛ زیرا که رای خود را از مردم گرفته اند و در هر حوزه ای هم که بخواهند می‌توانند ورود پیدا کنند.
سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
پروژه چهل ساله انصاری شرقی باز به در بسته خورد

اگر در کتاب جهانی رکوردهای «گینس» طرح انصاری شرقی  ثبت شود، چندان شگفت‌آور نیست، از آن جهت که دیگر این پروژه قدمت چهل ساله دارد؛ پروژه ای که هم مردم  محله بلاغی را کلافه کرده، هم شهرداری و هم میراث فرهنگی را.
شنبه 26 اسفند 1396
فروردین امروز، راه پرپیچ وخم دریافت وام مسکن را بررسی می‌کند؛
 
امروز با توجه به بالابودن هزینه‌های معیشت خانوار، اگر بنا باشد، زوجی که تازه تشکیل خانواده داده‌‌است و یا خانواری که دارای چند فرزند هستند و تنها راه کسب درآمدی آن‌ها حقوق اندک کارگری است، با وام‌های سنگین مسکن به سختی بتواند، خانه‌ای تهیه کند.
چهارشنبه 11 بهمن 1396
فروردین امروز سیمای شهر قزوین را بررسی می‌کند؛

 امروزتاثیر متقابل محیط و انسان بر یکدیگر امری مشخص است، به طوری که نه تنها معماران و طراحان شهری بر این موضوع واقف هستند؛ بلکه روانشناسان بسیاری از معضلات اجتماعی، ازجمله افسردگی شهروندان را در گرو محیط‌های نامناسب شهری می‌دانند؛ چراکه این روزها  گسترش سریع شهرها و ساخت و سازهایی که به جای قوانین مناسب شهرسازی، سلیقه طراح و سازنده بنا بر آن حاکم است، چیزی جز نابسامانی و آشفتگی برای سیما و بافت شهری در برنداشته‌است.
يكشنبه 24 دي 1396
فعال محیط زیست از حال و هوای باغستان می‌گوید

 اکوسیستم باغ‌های سنتی شهر قزوین با قدمت بیش از هزار سال درگذشته قریب بر 4200هکتار وسعت داشته، به‌طوری که حصاری سبز دورتا دور شهر را فراگرفته‌بود. همزمان با تحولات شهرنشینی رفته رفته از وسعت این حصار سبز کاسته شد تا جایی که امروز در شمال قزوین، باغستانی برجا نمانده‌است.
پنجشنبه 16 شهريور 1396
برنامه‌های د‌‌یار‌ مینودری برای بزرگداشت سالروز پایتختی؛

نهم شهریور ماه همزمان با روز پایتختی قزوین به مدت 50سال، در تاریخ این شهر اهمیتی به‌سزا دارد که در سال‌های اخیر با توجه به اهمیت این موضوع در تقویم رسمی ۹شهریور ماه با عنوان روز قزوین به ثبت رسید تا در یادها بماند. از شش سال پیش تاکنون شهرداری و دیگر نهادهای شهری قزوین با برنامه‌ریزی سعی در استفاده از ظرفیت این روز  به منظور شناساندن هر چه بیشتر هویت قزوین و معرفی آن به عنوان شهری تاریخی و گردشگرپذیر داشته‌اند و برنامه‌هایی خاص این روز همه ساله برگزار می‌شود.
پنجشنبه 2 شهريور 1396
فقط 19درصد قزوینی‌ها از اتوبوس شهری استفاده می‌کنند

چند وقت پیش «وهاب میزانی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری گفته بود: «شهر قزوین پر از اتوبوس‌هایی است که با مسافرانی اندک و یا خالی در شهر تردد می‌کنند و سهمِ استفاده مردم از حمل ‌و نقل عمومی (اتوبوس) تنها 19درصد است؛ در حالی که250اتوبوس فعال در سطح شهر وجود دارد که این میزان نسبت به جمعیت شهر مازاد هم هست».
چهارشنبه 11 مرداد 1396
جایگاه پیاده‌روی در سیاست‌های ترافیکی قزوین؛

طرح جامع حمل‌ونقل و سیاست‌های ترافیکی در سطح استان و شهر قزوین قرار است درنهایت تعدیل ترافیک را برای معابر به همراه بیاورد.
پنجشنبه 22 تير 1396
«فروردین امروز»سهم مدیریت شهری را در کنترل آسیب‌های اجتماعی واکاوی می‌کند؛

نهاد معاونت اجتماعی - فرهنگی شهرداری قزوین، در سال‌های اخیر در دوره‌ای فعال و دوباره منحل شد؛ اما در چارت سازمانی مافوق سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری محسوب می‌شد و بنا بود این سازمان ذیل معاونت اجتماعی - فرهنگی فعالیت کند.
شنبه 3 تير 1396
قزوین؛ شهر ماشین‌ها یا آدم‌ها

قزوین جزو معدود شهرهایی است که طرح جامع حمل و نقل شهری دارد و از این جهت با 8 کلانشهر رقابت می‌کند؛ طرحی که مجموعه مدیریت شهری به داشتن آن افتخار می‌کند و وجودش را عاملی می‌بیند که در دراز مدت می‌تواند مسئله ترافیک را در شهر حل کند.