جامعه

جامعه
سه شنبه 18 شهريور 1399
58سال پس از زلزله بویین‌زهرا، فاجعه همچنان در کمین است

58سال پس از زلزله دهشتناک شامگاه 10شهریور سال1341 بویین‌زهرا، هنوز داغ این فاجعه کم‌سابقه بر دل و جان مردمی است که از آن واقعه جان به در بردند.
دوشنبه 20 مرداد 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر در فرودین امروز؛

دکتر حسن آصفی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین به مناسبت روز خبرنگار از نشریه فروردین امروز دیدار کرد. آصفی در این دیدار بر اهمیت نگاه نقادانه مطبوعات تاکیدکرد و گفت: برای پیشرفت جامعه باید فرهنگ نقدپذیری خصوصا بین مدیران ارتقا یابد.

يكشنبه 25 اسفند 1398
یک پژوهشگر فرهنگ عامه از آیین نوروزی قزوینی‌ها می‌گوید؛
«نوروز» در بستر گل افشانی دوباره زمین، سرسبزی طبیعت و آمدن سال نو، اما نماد و جلوه هویت ایرانی و ماندگاری پارسیان در درازنای تاریخ است. آیین‌ها و آدابی که در «نوروز» خود می‌نمایند؛ آیینه‌ی باورهایی هستند که ایرانیان همواره با دست یازیدن به آنها، فرهنگ کهن این دیار را پیش روی جهانیان قرار داده‌اند.

پنجشنبه 24 بهمن 1398
«فروردین امروز» وضعیت سلامت روان در جامعه را واکاوی می‌کند

در عصر کنونی، سلامت روان به عنوان مهمترین شاخص بهداشت و سلامت افراد و جوامع تلقی شده و بر همین اساس مورد توجه خاص روان‌پزشکان، روان‌شناسان و سایر دانشمندان علوم رفتاری و اجتماعی قرار گرفته است.
دوشنبه 14 بهمن 1398
رییس ستاد انتخابات اعلام کرد؛

رییس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۵۱کاندیدای رد یا عدم احراز صلاحیت شده برای ورود به عرصه رقابت یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تایید صلاحیت‌ شدند.
شنبه 5 بهمن 1398
تاملی بر آنچه مشکلات معیشتی با کوچکترین واحد اجتماعی کرده است

در انتهای کوچه، کودکی که هشت ساله می‌نماید سرگرم جمع آوری ضایعات یک کارگاه تولیدی است. با سختی کیسه‌ای مملو از ضایعات پلاستیکی و فلزی را بر دوش و شانه‌های نحیفش می‌کشد و پا در راه رفتن می‌گذارد. من ایستاده‌ام و او را می‌پایم و کودک که گویی رنج دنیا را در کوله خود دارد با چهره‌ای رنگ و رو رفته و چشمانی به گود نشسته، از کنار من عبور می‌کند و من مانده‌ام کودکی با این سن و سال، چگونه نان‌آور خانواری شده است و این میان کجا هستند آنهایی که مسئولیت گرفته‌اند تا مرهمی بر آلامی چنین از تن خسته و زخم خورده جامعه باشند.

سه شنبه 3 دي 1398

مهر- رییس کمیسیون فرهنگی پارلمان محلی قزوین با اشاره به وضعیت پدیده کودکان کار گفت: قزوین از این نظر در میانه هرم کشوری قرار دارد و وضعیت کودکان کار در استان حاد و بحرانی نیست.
سه شنبه 3 دي 1398

ایرنا- بخشدار الموت شرقی از کاهش چشمگیر میزان آب دریاچه اُوان نسبت به سال‌های گذشته خبر داد.
سه شنبه 3 دي 1398

مهر- به گفته مدیرکل ثبت احوال قزوین، نرخ ولادت و ازدواج در سال جاری در استان به کمتر از میانگین کشوری آن رسیده است.
دوشنبه 2 دي 1398
«فروردین امروز» ابعاد خشونت علیه زنان را بررسی می‌کند

روی پله‌های دادگاه خانواده نشسته بود؛ چادرش روی صورتش بود و لرزش شانه‌هایش خبر از اشکی داشت که بر گونه‌هایش می‌دوید.
دوشنبه 4 آذر 1398
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری:

فروردین امروز- به گفته مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین، مجمع خیرین ازدواج به‌منظور کمک به جوانان برای تشکیل خانواده و رفع مشکلات آن‌ها راه‌اندازی می‌شود.
يكشنبه 3 آذر 1398
«فروردین امروز» به بهانه 24آبان، روز کتاب بررسی می‌کند

روی نیمکت پارک ملت نشسته و کتاب در دست، بی‌توجه به پیرامونش، سرگرم مطالعه است. کمی آن سوتر سر و صدای پسرهای جوان که هر یک موبایلی در دست مشغول تورق دنیای مجازیشان هستند؛ پارک را به خود گرفته، اما او بی‌توجه به آنچه می‌گذرد و همهمه و فریادها، چشمانش خطوط سیاه صفحات کتاب را می‌کاود!