میز خبر

میز خبر
شنبه 19 مهر 1399
ناکارآمدی‌ها با شیوع «کرونا» چهره نشان داد

شمار قربانیان ویروس مهلک «کویید۱۹» در قزوین به ۶۵۰نفر رسیده است؛ این در حالی است که هر روز بر شمار مبتلایان به «کرونا» افزوده می‌شود و آنان که تاب مقاومت خود را از دست می‌دهند، چون برگ خزان از درخت زندگی فرو می‌ریزند و قربانی می‌شوند.
چهارشنبه 16 مهر 1399
کلاف سردرگمی که هر روز پیچیده‌تر می‌شود

«شاید اعضای استیضاح کننده توقعاتی دارند و بعضی از این توقعات به انتخابات سال آینده مربوط شود. شهردار درباره برخی از این مسائل مقاومت کرد و این اعضا گفتند که شهردار باید برود.»
چهارشنبه 16 مهر 1399
هرم سنی جمعیت استان قزوین در حال پیر شدن است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین می‌گوید: «زنگ خطر پیری در قزوین به صدا درآمده و در حال حاضر تنها ۲۶درصد جمعیت استان جوان هستند.» آنچه منوچهر حبیبی در جلسه شورای راهبردی استان به آن اشاره کرده، مبتنی بر داده‌های آماری ناشی از کاهش قابل توجه نرخ رشد جمعیت است. به طوری که استان قزوین که دو دهه قبل نیمی از ترکیب سنی جمعیت آن «جوان» محسوب می شدند، امروز با کاهش نرخ ازدواج و موالید و...، در آستانه «پیری جمعیت» قرار گرفته است.

يكشنبه 13 مهر 1399
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران:

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: این بانک در رابطه با نحوه هزینه‌کرد جریمه تأخیر تأدیه نیز پیشگام شده و مقرر شد از این پس جریمه تأخیر در بازپرداخت اقساط در امور خیر و حوزه مسئولیت اجتماعی صرف شود.

چهارشنبه 2 مهر 1399
بُحران اقتصادی و سفره‌هایی که روز به روز کوچک‌تر می‌شوند

فروردین ماه امسال، صندوق بین‌المللی پول در اولین گزارش پساکرونایی خود از آینده اقتصاد جهان در گزارش اعلام کرد: «کیک اقتصاد ایران در سال جاری میلادی کوچک‌تر و بیکاری بیشتر خواهد شد. تصویری خاکستری نه فقط برای ایران، بلکه برای کل جهان، که نشان می‌داد سفره فقیران و قشرهای متوسط به دلیل کند شدن نرخ رشد اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری، خالی‌تر می‌شود.» گرچه این گزارش توسط مقام‌های اجرایی و اقتصادی کشورمان رد شد، اما پنج ماه پس از پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول، تامل در وضعیت اقتصادی کشور گویای تحلیل درست این نهاد بین‌المللی از دورنمای اقتصاد جهانی به ویژه در شرایط کرونایی است.

چهارشنبه 2 مهر 1399
بازگشایی مدرسه‌ها و دغدغه‌هایی که باقی است

با سپری شدن دو هفته از بازگشایی مدرسه‌ها و افزایش آمار مبتلایان به کرونا که به افزون‌ترشدن شمار جان‌باختگان ناشی از این ویروس مهلک انجامیده، نگرانی‌های والدین از احتمال ابتلای فرزندانشان به کرونا نیز افزایش یافته است.

چهارشنبه 19 شهريور 1399
تلاش‌هایی که پس از چهار سال «پلمب» نتیجه داد

«سازمان استاندارد مجوز بهره‌برداری «تله‌سی‌یژ» کامان را صادر کرد.»
چهارشنبه 19 شهريور 1399
وقتی «آقازاده» مدیرعامل شرکت «پدر» می‌شود

با پرداخت کلیه معوقات و مطالبات کارگران کارخانه کنتورسازی، پرونده این واحد تولیدی بسته شد.
سه شنبه 18 شهريور 1399
اجرای «قانون مالیات بر خانه‌های خالی» چه تاثیری بر بازار مسکن دارد

آمارها می‌گویند: بیش از ۲،۵میلیون مسکونی خالی در سطح کشور وجود دارد که در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار است. به گفته وزیر راه و شهرسازی، تاکنون یک و نیم میلیون مالک شناسایی شده‌اند که بیش از یک واحد مسکونی دارند و حتی یک نفر بیش از ۶۰۰واحد مسکونی خالی در اختیار دارد! آمارهایی که با راه‌اندازی «سامانه ملی املاک و اسکان» به دست آمده و البته هنوز قطعی نیست و به نظر می‌رسد حجم واحدهای مسکونی خالی در کشور بیش از این‌ها باشد.

پنجشنبه 30 مرداد 1399
احیای یادگار «ارباب برزو» شتاب گرفت

پروژه مرمت و احیای «گراند هتل» قزوین، اثر بر جای مانده از «ارباب برزو مهرشاهی» وارد مرحله تازه‌ای شده است. احیای این اثر تاریخی که قدمت آن به اواخر دوره قاجاریه باز می‌گردد، نه تنها می‌تواند بخشی از مجموعه فرهنگی تاریخی دولتخانه صفوی قزوین را سر و سامان بخشد، بلکه با شتاب چرخ گردشگری استان، جاذبه منحصر به فردی پیش‌روی گردشگران داخلی و خارجی به منظور سفر به قزوین قرار دهد.

پنجشنبه 30 مرداد 1399
مسئولان کشاورزی دست روی دست گذاشته‌اند

افزایش قیمت گوشت مرغ طی سه هفته اخیر در قزوین، اعتراض شهروندان را باعث شده است. مرغداران استان عدم توزیع کافی نهاده‌های دامی و افزایش هزینه‌های تولید را سبب‌ساز افزایش قیمت‌ها می‌دانند، اما مسئولان جهاد کشاورزی در استان تاکید دارند که در تأمین نهاده‌های دامی در استان مشکلی وجود ندارد و مشکل جای دیگری است!

پنجشنبه 30 مرداد 1399
«فروردین امروز» علل ناکامی ساخت برج‌های تجاری و مسکونی را بررسی می‌کند

بلندمرتبه سازی در ایران آنگونه که امروز در عرصه معماری جهانی به «برج» و «آسمان خراش» برای تجارت و سکونت مرسوم است، پدیده دیرینه‌ای در معماری ایرانی نیست. گرچه از دیرباز در ایران مرسوم بوده، فضاهای مذهبی، مقرهای حکومتی و ساختمان‌های متعلق به حاکمان به فاخرترین و رفیع‌ترین شکل ممکن احداث می‌شدند.