میز خبر

میز خبر
دوشنبه 1 بهمن 1397
سبزه میدان محور گردشگری می شود؛

سبزه میدان برای قزوینی  ها، بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی  شان است و تنها در یک قالب فیزیکی خلاصه نمی  شود. میدان آزادی یا سبزه میدان علاوه بر آن که گره  گاه بافت تاریخی است و مهم ترین بناهای تاریخی شهر را به هم مرتبط می  کند، تداعی کننده خاطرات مهم و سرنوشت سازی است که از دیروز تا امروز قزوین را ساخته اند.
پنجشنبه 27 دي 1397
بررسی تحلیلی یک آماربه روایت فروردین امروز؛

 بررسی آماری مرکز پژوهش های مجلس در مورد خط فقر در استان های مختلف، حاکی از آن است، که نرخ فقر در قزوین در سال 95 حدود 8/32درصد بوده است. بنا بر آمار مربوط به سال95، خط فقر یک خانوار 4نفره در تهران حدود 3 میلیون و 176 هزار تومان بوده و این رقم در کمترین سطح مناطق شهری، یک میلیون و 500 هزار تومان محاسبه شده است. ا
چهارشنبه 5 دي 1397
یک همایش حاشیه دار شد؛

اظهار نظر شتابزده یک خبرنگار در اینکه شهرداری برای  تقدیر در حوزه حمل و نقل در کشور اعمال نفوذ کرده‌است، منجر به عذرخواهی او  از شهردار شد.
چهارشنبه 5 دي 1397
بدهکار به زمین؛ طلبکار از پیمانکار

چندی پیش، محسن حق شناس، عضو شورای شهر قزوین، از وضعیت مدیریت پسماندهای صنعتی در سایت محمدآباد قزوین انتقاد کرده‌بود و با اشاره به انتقال این نوع پسماند خطرناک به قزوین و ایجاد آلودگی‌های ناشی از آن، خواستار توقف این روند شد.

چهارشنبه 5 دي 1397
سیاسیون قزوین از استراتژی نسبت به دولت می‌گویند؛

اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری برای پیروزی دوباره حسن روحانی به حمایت تمام قد از او پرداختند؛ بنابراین انتظار می‌رفت که  روحانی، به شعارهای اصلاح طلبانه خود در انتخابات عمل کند و مسیری که در دوره اول طی کرده‌است با قدرت بیشتری ادامه دهد؛ اما گذشت زمان  نشان داده که نه تنها رئیس جمهور در مسیر اصلاح طلبانه گام برنداشته که حتی اطرافیانش منکر حمایت اصلاح‌طلبان  و به جناح رقیب- اصولگرایان- نزدیک شده‌اند.
شنبه 17 آذر 1397
به بهانه روزجهانی معلولان

در هفته اخیر، روزجهانی معلولان را پشت سرگذاشتیم. جامعه ای پذیرفته شده و صاحب حقوق که هنوز برای دسترسی به بسیاری از مطالبات اولیه خود با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.
شنبه 17 آذر 1397
مدیرعامل نستله ایران در گفتگو با فروردین امروز

صنعت قزوین از دو دهه گذشته آمادگی خود را برای استقبال از صنایع غیر ایرانی اعلام کرده و در این بین شرکت نسله به عنوان یک واحد تولید کننده که حدود 16 سال است در قلب صنایع قزوین فعال است، رویکردی مبتنی بر توسعه پایدار داشته و پروژه رایز برای تولید محصولات دوستدار محیط زیست، با همین رویکرد صورت گرفته است.

شنبه 17 آذر 1397
فروردین امروز، در آستانه روز دانشجو گزارش می‌دهد؛

پس از آن که در سال 92 و با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، تشکل های دانشجویی زمستان رخوت را پشت سر گذاشتند و فعالیت های خود را سر گرفتند، در دانشگاه های استان نیز بار دیگر جنبش دانشجویی جان گرفت. دانشجویان اصلاح طلب که پیش از آن خاطرات سال 88 را به خاطر داشتند و بعد از آن هیاهوها، انگیزه و حتی بستر فعالیت خود را از دست داده بودند و برخورد سلبی را پاسخ فعالیت های خود می دیدند، در آغاز دولت روحانی، به سراغ تشکل های نیمه جان خود رفتند تا آن ها را احیا کنند و برخی نیز تشکل های تازه ای را بنا کردند.
پنجشنبه 10 آبان 1397
با شروع فصل سرما؛

در 6ماهه نخست سال جاری، 3 نفر در استان جان خود را به دلیل استنشاق گاز مونوکسید کربن، ناشی از وسایل گرمایشی غیر استاندارد از دست داده اند. آماری که با شروع فصل سرما و کاهش دمای هوا امکان افزایش دارد.

پنجشنبه 10 آبان 1397
استاندار هشدار داد؛

قزوین جزو استان های مهاجر پذیر است و بخش زیادی از این مهاجران تبعه کشورهای اطراف به ویژه افغانستان هستند. این افراد بیشتر در نواحی حاشیه ای، جنوب شهر، شهر اقبالیه و .... ساکن هستند و عمدتاً در مشاغلی به کار گرفته می شوند که از حد بالای سختی کار برخوردار است.

پنجشنبه 10 آبان 1397
نگاهی به آمادگی بناهای شهری در برابر حوادث غیر مترقبه

لزوم توجه به کیفیت ساخت و سازها و بازسازی مناطق فرسوده در استان، صحبت امروز و دیروز مسئولان شهری نیست. این که ساختمان های فرسوده نیاز به مقاوم سازی و در برخی موارد حتی مجبور به تخریب و نوسازی هستند، امری پر واضح است. اما جدا از این مسئله در حال حاضر واحدهای مسکونی استان در برابر حوادث غیرمترقبه نظیر سیل و زلزله تا چه اندازه تاب می‌آورند؟
پنجشنبه 19 مهر 1397
کامیون داران آرام می گیرند؛

انعکاس صدای کامیون داران در سطح کشور و به تبع آن در سطح استان، تنها از تریبون رسانه ها شنیده نمی  شود. بلکه کوچک ترین وقفه در فعالیت این قشر مساوی است با توقف در نقل و انتقال اساسی ترین نیازهای مردم، کمبود عرضه و افزایش تقاضا که خود اعتراض مردمی را به همراه دارد.