میز خبر

میز خبر
دوشنبه 4 آذر 1398
مهمترین پروژه استان، فقط 8 درصد پیشرفت دارد

سی ماه پس از سفر دوم رییس جمهور روحانی به قزوین در اردیبهشت سال96، پروژه انتقال آب سد طالقان به دشت قزوین به عنوان مهمترین پروژه زیربنایی مصوب در جریان این سفر تنها 8درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

يكشنبه 3 آذر 1398
71درصد پزشکان از ثبت نام درسامانه خودداری کردند

به گفته مدیرکل امور مالیاتی استان، «از مجموع یک‌هزار و ۱۹۴نفر از صاحبان مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی فعال در استان قزوین که مشمول قانون نصب کارتخوان مالیاتی هستند؛ تنها ۲۹درصد از این افراد تا پایان مهرماه در سامانه کارتخوان مالیاتی نام‌‎نویسی کرده‌اند.»

يكشنبه 3 آذر 1398
تشدید اختلافات، اصلاح‌طلبان را در آستانه انشعاب قرار داده است

 برخی از تحلیل‌گران سیاسی بر این باورند که مواضع سید ناصر قوامی برآیند اختلافات درونی اصلاح‌طلبان بر سر کاندیداهای احتمالی مجلس یازدهم در قزوین است که این‌چنین به بهانه تصمیمات اکثریت اصلاح‌طلب شورای شهر در قبال مدیریت شهری، جلوه یافته است.

دوشنبه 6 آبان 1398
انتصاب مدیر غیربومی بحث برانگیز شد

«آقای استاندار! علیرغم این که قرار بود از مدیران بومی استفاده کنید اولین گام خود را با مدیر غیربومی برداشته و خلف وعده کردید و باید پاسخگو باشید.» این جمله، بخشی از سخنان شدیدالحن سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرزو آبیک در مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار در جلسه شورای اداری استان بود.
دوشنبه 6 آبان 1398
آمارهای رسمی از یک رقمی شدن نرخ بیکاری در قزوین می‌گویند

رشد فزاینده بیکاری در جامعه در سال‌های اخیر، تبعات و پیامدهای ناگوار بسیاری را به همراه داشته است. افزایش جوانان جویای کار فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌ها، رکود واحدهای تولیدی و در نتیجه تعدیل نیروی انسانی و کاهش زمینه‌های اشتغالزایی مولد در جامعه، شرایطی را فراهم آورده است که همواره نرخ بیکاری در سطح کشور و به تبع آن در استان قزوین دو رقمی بوده است.
سه شنبه 30 مهر 1398
مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور خبرداد؛

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور گفت: ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال 98 (نوبت بیستم) از دوشنبه 29 مهرماه آغاز و تا چهارشنبه 8 آبان ماه ادامه دارد.
سه شنبه 16 مهر 1398
خریداری نیست؛ همه فروشنده شده‌اند

این روزها در بازار خودرو،  همه فروشنده هستند و خریدار چندانی نیست.
سه شنبه 16 مهر 1398
«هفت سنگان» به ایستگاه آخر رسید؛

با تعیین قاضی صلواتی از سوی رییس قوه قضاییه به عنوان قاضی ویژه رسیدگی به ماجرای جنجالی «هفت سنگان»، پرونده آنچه که برخی از آن به عنوان «زمین خواری»یاد می‌کنند، به ایستگاه آخر رسید.
دوشنبه 15 مهر 1398
در روزهای سرنوشت ساز شورای شهر، کلید شهر به چه کسی می‌رسد؟

آصفی، شیری و عسگری؛ سه گزینه ای که اقبال بیشتری دارند

دو ماه پس از آنکه علی صفری، مسئولیت شهرداری قزوین را واگذاشت و با استعفا از ریاست بلدیه، سرپرستی را براساس انتخاب شورای شهر به محمد درافشانی، رییس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری واگذار کرد؛ پارلمان‌نشینان محلی بررسی گزینه‌ها را برای انتخاب شهردار آینده قزوین آغاز کردند.اعضای شورای شهر، چندان فرصتی برای انتخاب ندارند و تنها یک ماه فرصت دارند تا پیش از آنکه دوره سه ماهه سرپرستی درافشانی به پایان برسد، با بررسی پیشینه و برنامه کاندیداها، شهردار قزوین را انتخاب کنند.
يكشنبه 24 شهريور 1398
اقدامی که در شبکه های اجتماعی خبرساز شد

تخریب بخشی از آنچه که بنای تاریخی بقعه «امامزاده ولی» اثر به جای مانده از دوره سلجوقی در شهر ضیاءآباد شهرستان تاکستان به وسیله بلدوزر خوانده شده، در روز پایانی هفته گذشته بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برجا گذاشت؛ خبری که معاون اداره کل میراث فرهنگی استان آن را رد کرده و تکذیب می‌کند.

يكشنبه 24 شهريور 1398
ردپای چهره‌های سیاسی در واگذاری شرکت ۵۰ساله

تجمع چندروزه کارگران بیکارشده کارخانه ۵۰ساله کنتورسازی مقابل استانداری قزوین بار دیگر این واحد تولیدی را تیتر خبر رسانه‌ها کرد.
يكشنبه 24 شهريور 1398
آیا استاندار دهم، سیاست «زاهدی» را ادامه خواهد داد

پرونده «استان شدن» قزوین قطورتر از آن است که بتوان به سرعت آن را تورق کرد و به چند و چون ماجرایی که از دهه چهل تا زمان تحقق، همواره خواست مردم قزوین بوده دست یافت. شاید طولانی شدن این مطالبه عمومی که به بحران دو روزه قزوین در مرداد1373 در پی رای منفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لایحه «تاسیس استان قزوین» استان انجامید، امروز شرایط را به مرحله‌ای رسانده که تعیین دهمین استاندار آن هم ظرف 22سال از هنگام تاسیس این استان، دیگر برای مردم قزوین که انتظاراتشان از تغییر شرایط و وضعیت با ایجاد استان جدید رنگ باخته، حساسیت ویژه‌ای را سبب نمی‌شود.