میز خبر

میز خبر
يكشنبه 29 تير 1399
مشاغلی که بر اثر شیوع کرونا از دست رفت

شیوع ویروس کرونا و به بحران افتادن هزاران کسب‌ و کار کوچک و بزرگ و همچنین واحدهای تولیدی، موجی از دست رفتن مشاغل مختلف و بیکاری را در کشور ایجاد کرد.
پنجشنبه 26 تير 1399
چه عواملی باعث فرار گسترده مالیاتی می‌شود

تا کنون پنج هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی در استان قزوین با استفاده از کارت‌های بازرگانی و یا عدم ابراز و نیز کتمان درآمدهای برخی افراد صورت گرفته است.
پنجشنبه 26 تير 1399
بررسی اولتیماتوم ارزی دولت به صادرکنندگان

«تعدادی از صادرکنندگان علیرغم گذشت مدت طولانی از تاریخ صدور کالا و خدمات هنوز ارزهای صادراتی طی سال‌1397 و 1398 خود را به چرخه اقتصاد کشور بازنگردانده‌اند که درصورت عدم برگشت ارز تا پایان تیرماه سال جاری مطابق مصوبات هیات وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی، اسامی آنان در رسانه‌ها منتشر خواهد شد.»

شنبه 14 تير 1399
نگاهی به تخریب تپه‌های تاریخی سگزآباد

یافته‌های باستان‌شناسان در تپه‌های تاریخی سگزآباد، بخشی از هویت دیرینه و تمدن کهن ساکنان دشت قزوین در هزاره‌های قبل از میلاد مسیح را هویدا کرده که اسکلت بانوی سه هزار ساله در موزه شهر قزوین، بخشی از این یافته‌هاست.
پنجشنبه 12 تير 1399
پروژه‌های مهم آبی دچار مشکل شده‌اند

«هم اکنون ۱۰۰میلیارد تومان به پیمانکار طرح احداث سد نهب بدهکار هستیم و مطالبات پیمانکاران و هزینه‌های سنگینی جهت تکمیل دو سد نُهب و بالاخانلو در شهرستان‌های تاکستان و بویین زهرا وجود دارد و بدهی ۴۵میلیارد تومانی به پیمانکار طرح سد بالاخانلو از جمله آنهاست.»

پنجشنبه 12 تير 1399
«فروردین امروز» دلایل بی‌ثباتی قیمت‌ها را در بازار واکاوی می‌کند

به جایی رسیده‌ایم که اگر امروز کالایی را نخریم، یقین داریم که فردا آن را باید با هزینه‌کرد بیشتری تهیه کنیم. بی‌ثباتی قیمت‌ها که به گرانی افسارگسیخته در بازار بی‌نظارت انجامیده، تنها به انواع کالاهای مورد نیاز شهروندان محدود نمانده و نرخ خدمات مختلف نیز دچار این شرایط شده است. در واقع قیمت انواع کالا و خدمات بیش از آنکه مبتنی بر مبانی اقتصادی بازار به ویژه نظام عرضه و تقاضا باشد، نیم نگاهی به بازار ارز دارد تا افزایش دلار آمریکایی، در کسری از ثانیه، به رقمی بالاتر صعود کند. اتفاقی که با افزایش ارزش پول ملی، شرایط معکوسی نمی‌یابد و قیمت‌های بالارفته، همچنان بر قله گرانی می‌مانند.

يكشنبه 1 تير 1399
وقوع چندین جنایت در استان نگران کننده شد

وقوع چندین مورد قتل هولناک طی نیمه دوم خرداد در نقاط مختلف استان و انتشار خبرهای گاه متفاوت از این رخدادهای جنایی در فضای مجازی، باعث تشویش افکار عمومی شده و واکنش‌هایی را از جمله توسط احسان لشگری قهرمان قزوینی کشتی جهان برانگیخت.
يكشنبه 1 تير 1399
آنچه سبب ناکامی جذب سرمایه در صنعت استان شده است

صنعت، یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور محسوب می‌شود که سهم قابل توجهی از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است، اما این بخش اساسی در سالیان اخیر با چالش‌ها و مشکلات متعددی روبه‌رو بوده و نتوانسته است آنگونه که باید نقش خود را در اقتصاد و نیز توسعه ایفا نماید.

پنجشنبه 8 خرداد 1399
به بهانه هفته میراث فرهنگی

توسعه گردشگری نیازمند تامین زیرساخت‌های مورد نیاز از جمله احداث هتل‌ها و اقامتگاه‌های مورد نیاز گردشگران داخلی و خارجی است، اما با وجود افزایش شمار گردشگران ورودی به قزوین، استان همچنان درگیر کمبود اینگونه فضاهای اقامتی بوده و پروژه‌های در دست اجرا نیز در گیر و دار مشکلات متعدد، ناتمام رها شده‌اند.

پنجشنبه 8 خرداد 1399
اختلاف بر سر اراضی موقوفه استان

«حدود ۱۸درصد اراضی کل استان که نزدیک به یک‌پنجم استان قزوین را شامل می‌شود از جمله ۳۲روستا وقفی است.» این آمار که توسط مدیرکل اوقاف و امور خیریه ارایه شده، نشانگر وسعت موقوفات در استان است.

پنجشنبه 8 خرداد 1399
«فروردین امروز» علل انفجار قیمت مسکن در قزوین را بررسی می‌کند

صنعت مسکن در ایران دچار چالش‌های بنیادی است و این را به راحتی می‌توان از «رکود غیرعلمی» و «صعود غیرواقعی قیمت‌ها» دریافت. مشکل اول صنعت مسکن نه به دلیل کمبود مسکن، که متاثر از بحران اقتصادی کشور در دوره‌های مختلف است.

دوشنبه 29 ارديبهشت 1399
استاندار قزوین تاکیدکرد؛

استاندار قزوین گفت: بانک‌ها در توسعه استان قزوین نقش مهمی دارند و مدیران بانکی نباید فقط برای ذینفعان و سپرده گذاران خود تصمیم گیری کنند چون اگر تصمیم آنها برای منافع عام نباشد مشکلاتی را مقابل توسعه کشور ایجاد می‌کند.