میز خبر

میز خبر
پنجشنبه 2 بهمن 1399
تعداد کودکان مبتلا در استان مشخص نیست

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان گفته است: «هفت میلیارد و ۳۳۰میلیون ریال اعتبار برای رفع سوء تغذیه یک هزار و ۲۳۱کودک زیر پنج سال زیر پوشش این نهاد در استان قزوین پرداخت شده است.»
سه شنبه 30 دي 1399
اجاره‌نشین‌ها به حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند

اجاره‌بهای واحدهای مسکونی در مناطق شهری همچنان رو به افزایش است؛ این در حالی است که در ماه‌های اخیر، دادوستد در بازار مسکن رو به رکود گذاشته و نه تنها دیگر خبری از افزایش قیمت‌ها نیست که فروشندگان برای راضی کردن خریداران در این بازار، گاه دست به کاهش چندین ده میلیونی قیمت‌ها به ویژه در واحدهای مسکونی لاکچری یا دارای متراژ بیش از 150مترمربع زده‌اند.

سه شنبه 30 دي 1399
«فروردین امروز» علل اختلال در تامین برق سراسری را بررسی می‌کند

قطع پی در پی برق در مناطق مختلف کشور، آن هم در گیرودار همه‌گیری ویروس کرونا و ناکارآمدی و ناهماهنگی مدیریتی به یک مشکل پیچیده در کشور تبدیل شده است. مشکلی که از یک سو با افزایش مصرف گاز شهری و عدم تامین گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها در ارتباط بوده و از سوی دیگر با افزایش مصرف برق و استفاده «غیرمجاز» از شبکه برق برای استخراج ارزهای دیجیتالی مرتبط است.

دوشنبه 15 دي 1399
پرستاران و دردهایی که همچنان باقی است

همه‌گیری ویروس کرونا، بیش از هر مساله‌ای نقش مدافعان حوزه سلامت به ویژه پرستاران را در مقابله با این بیماری مهلک نمایاند؛ نقشی بی‌بدیل که پیش از این کمتر دیده شده بود و اهمیت آن نه فقط برای مردم که برای مسئولان نیز آنگونه که باید، شناخته نشده بود.
يكشنبه 14 دي 1399
عبدالرزاقی در نشست با نمایندگان مجلس:

«با حذف ماده100 از قانون شهرداری‌ها بیشتر شهرداری‌های کوچک ورشکست می‌شوند؛ چرا که آن‌ها در حوزه ساخت و ساز درآمدی ندارند و یک چهارم در‌آمد آن‌ها از محل این ماده است.»

پنجشنبه 11 دي 1399
«فروردین‌امروز» از سهم قزوین در بودجه سال1400 گزارش می‌دهد


لایحه بودجه سال آینده کشور در حالی تقدیم مجلس یازدهم شد که از همان ابتدا مشخص بود با نرفتن رییس جمهور روحانی به مجلس، واکنش به این اقدام که براساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا صورت گرفت، در مخالفت با لایحه بودجه بازتاب خواهد یافت.

 

يكشنبه 23 آذر 1399
رای قاضی ویژه فقط سه محکوم داشت

«دستگاه قضایی با تعیین قاضی ویژه [برای پرونده تصرف اراضی در هفت‌سنگان] و با وجود فشار‌ها این موضوع را تا آخر پیگیری کرد و برای همه اجزای آن اعم از اراضی تصرف شده، صادرکنندگان مجوز و بهره‌برداران از این مجوزها، حکم صادرکرد.»

پنجشنبه 20 آذر 1399
پروژه 13ساله همچنان ناتمام است

13سال پس از آنکه در سال‌های ابتدایی دولت احمدی‌نژاد، کلنگ احداث تالار فرهنگ و هنر شهر قزوین به زمین زده شد، این پروژه تنها با 20درصد پیشرفت فیزیکی، درگیرودار تامین بودجه برای ادامه عملیات ساختمانی است.
پنجشنبه 20 آذر 1399
وقتی سرمایه‌گذاری در قزوین با موانع متعددی روبروست

 نقش «سرمایه» در رشد اقتصادی، به مثابه «خون» در کالبد انسانی و حیوانی است. بدون «سرمایه» و «سرمایه‌گذار» نه توسعه‌ای شکل می‌گیرد و نه چرخی بدین منظور به حرکت درمی‌آید. نقش سرمایه در فرآیند رشد اقتصادی از آن رو اساسی و اصلی است که با افزایش جمعیت و افزایش نیروی کار، نیاز به سرمایه و سرمایه‌گذاری اجتناب ناپذیر بوده و بدون جذب سرمایه داخلی و خارجی نمی‌توان رشد اقتصادی و توسعه صنعتی متناسب با نیازهای واقعی در بازار کار و مصرف را فراهم کرد.

شنبه 24 آبان 1399
سازمان جهاد کشاورزی استان کوتاه نیامد

10سال پس از آنکه با همکاری مشترک سازمان جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و یک مجموعه‌دار فعال در حوزه کشاورزی و مردم‌شناسی، «موزه باغستان» در عمارت تاریخی سپهدار قزوین شکل گرفت، مدیریت سازمان جهادکشاورزی استان حکم تخلیه این موزه به عنوان تنها موزه کشاورزی ایران را از دستگاه قضایی گرفته و مصمم به تعطیلی این موزه است.

شنبه 24 آبان 1399
این روزها، زیر پوست زندگی چه می‌گذرد

دست‌هایش می‌لرزد و با زحمت فراوان جعبه‌های میوه را از چرخ باربری‌اش خالی می‌کند؛ خستگی در چهره تکیده مرد میانسال نمایان است و قطره‌های عرق از گونه‌هایش می‌چکد.
پنجشنبه 22 آبان 1399
طرح‌های ابداعی مسئولان، صنعت قزوین را به کجا می‌برد

قزوین از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در صنعت ایران داشته و یکی از مراکز عمده تولیدات کالاهای بازرگانی و صنعتی بوده است. شاید قدیمی‌ترین سندی که می‌توان با استناد به آن، این جایگاه را مورد توجه قرار داد، گزارشی است که «سر جان ملکم» در سال1800 میلادی درباره وضع تولیدات صنعتی ایران و از جمله قزوین ارائه داده است. اما با این همه، نه تنها صنایع تولیدی در قزوین، بلکه در کل کشور بیش از آنکه در کارخانجاتی با کارگران متعدد و در چرخه‌ی گسترده فعالیت‌های صنعتی شکل بگیرد، به کارگاه‌هایی محدود و متکی بر استادکاران و کارگرانی معدود استوار بوده است.