میز خبر

میز خبر
دوشنبه 10 تير 1398
نهادهای نظارتی به شفافیت ایمان آوردند؟

شاید به ندرت اخبار مبارزه با فساد رسانه‌ای شود؛ اما گویی قرار است رویکردها تغییر کند؛ آنجاکه بازرس کل استان قزوین می‌گوید: به‌شدت به رسانه‌ها اعتقاد داریم، زیرا با این ابزار فرهنگی می‌توانید به سلامت جامعه کمک کنید.
يكشنبه 9 تير 1398
پایان پرونده فرنخ و مه نخ؟

گویی قرار است پرونده کهنه مطالبات کارگری «فرنخ و مه نخ» برای همیشه بسته شود و دیگر استانداری روی تجمع کارگران این کارخانجات را نبیند، وقتی که خبر می‌رسد به زودی کل معوقات تسویه می‌شود.

يكشنبه 9 تير 1398
در پی شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در روسیه، فروردین امروز بررسی می‌کند؛

با بازگشت دوباره تحریم‌ها، و وجود موانع بر سر داد و ستد تجاری، نگاه‌ها بیشتر به سمت منطقه ارواسیا می‌رود؛ ازاین رو  به تازگی هیاتی 200نفره وارد تهران شد تا در همایش همکاری ایران و قفقاز شمالی و اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی شرکت کند و در این بین هم قزوین درصدد ایجاد این فرصت برای ورود روس‌ها به دروازه‌های مینودر است.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398
نماینده عالی دولت تاکید کرد؛

استاندار قزوین، درحالی تاکید می‌کند که علت تغییر و تحولات جمعیت استان واکاوی شود که پیشتر رئیس علوم پزشکی استان هشدار داده بود: معمولا فرزند آوری به شکل نامتوازن در بین خانواده‌هایی با سطح اقتصاد پایین‌تر اتفاق می‌افتد و در مقابل نخبگان در حال مهاجرت هستند.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398
سیاست شهری از نگاه کلیدارشهر:

اگر تا همین چند وقت پیش، پل سازی و سازه‌هایی که صرفا تسهیل کننده امور برای خودروها بود، از نشانه‌های توسعه یافتگی شهری تلقی می‌شد، اکنون مدیریت شهری قزوین اصراردارد که این  تصور را به کناری نهد و انسان را بر آهن پاره‌ها برتری دهد.
شنبه 21 ارديبهشت 1398
روی خوش قزوینی‌ها به نهادهای کمک رسان

زلزله کرمانشاه که رخ داد، مردم سعی کردند کمک‌های خود را از طریق نهادهای غیررسمی، سلبریتی‌ها و اشخاص نام آشنا به دست مردم زلزله زده برسانند، اما گویی این بار، اعتماد از دست رفته بازیابی شده و  در حادثه سیل اخیر مردم باز هم ترجیح دادند از نهادهای رسمی کمک‌های خود را ارسال کنند و به قولی اعتمادشان به هلال احمر، کمیته امداد و نهادهای دولتی بیش از گذشته رخ نمایی کرده‌است.

يكشنبه 26 اسفند 1397
سال به پایان رسید؛

 شاید در سال گذشته یکی از رویدادهای مهم که  سعی شده توجه‌ها از آن دور شود، صندلی خالی  معاونت سیاسی است که نبض استان را در دستان او باید باشد.

يكشنبه 26 اسفند 1397
روحانیون برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ورود می‌کنند؛

به تازگی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از ورود میدانی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی خبر داده‌ و گفته‌است: با تاکید و دستور مقام معظم رهبری سازمان تبلیغات اسلامی ماموریت یافت وارد کار میدانی شود و وزارت کشور ملزم شد از ظرفیت سازمان استفاده کند به همین دلیل در شهر قزوین ۱۶ منطقه آسیب پذیر شناسایی شد و با کمک نیروی انتظامی، بهزیستی، کمیته امداد، استانداری، تبلیغات اسلامی، به‌عنوان پایلوت کار آغاز شد.

شنبه 27 بهمن 1397
پیش بینی ها از آینده بازار املاک؛

در روزهای گذشته خبری از سوی معاون وزیر راه منتشر شده است؛ مبنی بر ورود دوباره مسکن به عرصه رکود.
حامد مظاهریان با اعلام این خبر گفته است؛ در حال حاضر 35درصد خانوارها اجاره نشین هستند و با توجه به تغییرات اقتصادی باید اولویت‌ها در بخش مسکن تغییر کند. یعنی پس از جنب و جوش اندکی که از سال گذشته در عرصه مسکن به پا شد، حالا دوباره اقتصاد دانان پیش بینی می کنند، که شرایط کشور و به تبع آن استان، معاملات بازار مسکن را راکد کند.

دوشنبه 1 بهمن 1397
سبزه میدان محور گردشگری می شود؛

سبزه میدان برای قزوینی  ها، بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی  شان است و تنها در یک قالب فیزیکی خلاصه نمی  شود. میدان آزادی یا سبزه میدان علاوه بر آن که گره  گاه بافت تاریخی است و مهم ترین بناهای تاریخی شهر را به هم مرتبط می  کند، تداعی کننده خاطرات مهم و سرنوشت سازی است که از دیروز تا امروز قزوین را ساخته اند.
پنجشنبه 27 دي 1397
بررسی تحلیلی یک آماربه روایت فروردین امروز؛

 بررسی آماری مرکز پژوهش های مجلس در مورد خط فقر در استان های مختلف، حاکی از آن است، که نرخ فقر در قزوین در سال 95 حدود 8/32درصد بوده است. بنا بر آمار مربوط به سال95، خط فقر یک خانوار 4نفره در تهران حدود 3 میلیون و 176 هزار تومان بوده و این رقم در کمترین سطح مناطق شهری، یک میلیون و 500 هزار تومان محاسبه شده است. ا
چهارشنبه 5 دي 1397
یک همایش حاشیه دار شد؛

اظهار نظر شتابزده یک خبرنگار در اینکه شهرداری برای  تقدیر در حوزه حمل و نقل در کشور اعمال نفوذ کرده‌است، منجر به عذرخواهی او  از شهردار شد.