میز خبر

میز خبر
سه شنبه 16 مهر 1398
خریداری نیست؛ همه فروشنده شده‌اند

این روزها در بازار خودرو،  همه فروشنده هستند و خریدار چندانی نیست.
سه شنبه 16 مهر 1398
«هفت سنگان» به ایستگاه آخر رسید؛

با تعیین قاضی صلواتی از سوی رییس قوه قضاییه به عنوان قاضی ویژه رسیدگی به ماجرای جنجالی «هفت سنگان»، پرونده آنچه که برخی از آن به عنوان «زمین خواری»یاد می‌کنند، به ایستگاه آخر رسید.
دوشنبه 15 مهر 1398
در روزهای سرنوشت ساز شورای شهر، کلید شهر به چه کسی می‌رسد؟

آصفی، شیری و عسگری؛ سه گزینه ای که اقبال بیشتری دارند

دو ماه پس از آنکه علی صفری، مسئولیت شهرداری قزوین را واگذاشت و با استعفا از ریاست بلدیه، سرپرستی را براساس انتخاب شورای شهر به محمد درافشانی، رییس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری واگذار کرد؛ پارلمان‌نشینان محلی بررسی گزینه‌ها را برای انتخاب شهردار آینده قزوین آغاز کردند.اعضای شورای شهر، چندان فرصتی برای انتخاب ندارند و تنها یک ماه فرصت دارند تا پیش از آنکه دوره سه ماهه سرپرستی درافشانی به پایان برسد، با بررسی پیشینه و برنامه کاندیداها، شهردار قزوین را انتخاب کنند.
يكشنبه 24 شهريور 1398
اقدامی که در شبکه های اجتماعی خبرساز شد

تخریب بخشی از آنچه که بنای تاریخی بقعه «امامزاده ولی» اثر به جای مانده از دوره سلجوقی در شهر ضیاءآباد شهرستان تاکستان به وسیله بلدوزر خوانده شده، در روز پایانی هفته گذشته بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برجا گذاشت؛ خبری که معاون اداره کل میراث فرهنگی استان آن را رد کرده و تکذیب می‌کند.

يكشنبه 24 شهريور 1398
ردپای چهره‌های سیاسی در واگذاری شرکت ۵۰ساله

تجمع چندروزه کارگران بیکارشده کارخانه ۵۰ساله کنتورسازی مقابل استانداری قزوین بار دیگر این واحد تولیدی را تیتر خبر رسانه‌ها کرد.
يكشنبه 24 شهريور 1398
آیا استاندار دهم، سیاست «زاهدی» را ادامه خواهد داد

پرونده «استان شدن» قزوین قطورتر از آن است که بتوان به سرعت آن را تورق کرد و به چند و چون ماجرایی که از دهه چهل تا زمان تحقق، همواره خواست مردم قزوین بوده دست یافت. شاید طولانی شدن این مطالبه عمومی که به بحران دو روزه قزوین در مرداد1373 در پی رای منفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به لایحه «تاسیس استان قزوین» استان انجامید، امروز شرایط را به مرحله‌ای رسانده که تعیین دهمین استاندار آن هم ظرف 22سال از هنگام تاسیس این استان، دیگر برای مردم قزوین که انتظاراتشان از تغییر شرایط و وضعیت با ایجاد استان جدید رنگ باخته، حساسیت ویژه‌ای را سبب نمی‌شود.
دوشنبه 4 شهريور 1398
همه مصائب گردشگری از زبان معاون:

چند سالی است که قرار است از ظرفیت گردشگری قزوین برای توسعه قزوین استفاده شود؛ اما وقتی معاون عمرانی استاندار قزوین گفته‌است که «لازم است که اصلاح ساختارها برای تسریع سرمایه گذاری صورت پذیرد» نشان می‌دهد که گردشگری همچنان یک افق دور دست است؛ البته براساس یافته‌های پژوهش‌های مجلس، قزوین از لحاظ امنیت سرمایه گذاری وضعیت چندان مناسبی ندارد.
دوشنبه 4 شهريور 1398
راهبرد استاندار برای مبارزه با اعتیاد:

«بررسی‌های کارشناسی نشان می‌دهد اعتیاد با نوع شغل افراد ارتباط تنگاتنگ دارد، وقتی یک استان کارگری است احتمال بالابودن اعتیاد در آن بالا می‌رود.» این گفته استاندار قزوین است.
يكشنبه 3 شهريور 1398
براساس آخرین یافته‌های علمی؛

باوجود آنکه بارش‌ها در قزوین رشد 30درصدی داشته‌است؛ اما قزوین همچنان دومین استان است که از دایره بحران آبی خارج نشده‌است. این را یک موسسه بین‌المللی اعلام می‌کند؛ البته  یک مقام بلندپایه در حوزه آب قزوین معتقد است اصلاح نحوه آبیاری جهاد کشاورزی، بیشتر در حد حق آبه‌های کشاورزان عملیاتی می‌شود که می‌بایست سطح اقدامات گسترده‌تر باشد، تا بتوان وضعیت قرمز منابع آب زیرزمینی را به وضعیت سبز تبدیل کرد.


سه شنبه 8 مرداد 1398
پیوستن شهرداری به سامانه دسترسی آزاد

سرانجام مدیریت شهری قزوین هم  حق دسترسی شهروندان به اطلاعات را به رسمیت شناخت و به این سامانه پیوست؛ خواسته‌ای که یک عضو شورای شهر برتاکید داشته‌است.

يكشنبه 6 مرداد 1398
شصت و دومین شهردار پس از یک سال و هشت ماه رفت؛

سرانجام روزهای پر تب و تاب، به پایان رسید و بلدیه با کلیددارش خداحافظی کرد.
یک ماهی می‌شد که بین ماندن و رفتنش در محافل سیاسی و غیرسیاسی  بحث بود تا اینکه سرانجام علی صفری «راه مناسب» را در استعفا دید.

شنبه 5 مرداد 1398
براساس آخرین ارزیابی‌ پژوهش‌های مجلس؛

 براساس یافته‌های پژوهش‌های مجلس، قزوین از لحاظ امنیت سرمایه گذاری وضعیت چندان مناسبی ندارد.  البته استان‌های تهران، کهکیلویه و بویراحمد و ایلام نامناسب‌ترین و استان‌های خراسان جنوبی،‌ سمنان و قم مناسب‌ترین وضعیت را از نظر شاخص امنیت سرمایه‌گذاری نسبت به سایر استان‌ها در پاییز 1397 کسب کرده‌اند. آنگونه که مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی به پایش امنیت سرمایه‌گذاری استان‌ها در پاییز 1397 پرداخته‌است، شاخص ملی امنیت سرمایه گذاری برای قزوین 46/6 است  که چندان مناسب ارزیابی نمی‌شود.