ویژه نامه نوروز 96

ویژه نامه نوروز 96
چهارشنبه 16 فروردين 1396
روزهای اقتصادی در سالی که گذشت

اقتصاد استان جوان قزوین که پا به مرز بیست سالگی نهاده، در روزهای آرام سال نود و پنج،لحظات متلاطمی را پشت سر نهاد. در ایام پایانی سال، منتقدان دولت در استان به تاسی از منتقدان کشوری،با اعتراض به روند فعالیت‌های انجام شده و گزارش‌های عملکرد یک ساله دولتیان، نقشه راه اقتصادی استاندار را که در اوایل سال ترسیم کرده بود، به چالش می‌کشند.
چهارشنبه 16 فروردين 1396
بررسی مصائب کارگران در آستانه‌ی سالِ نو؛

قطع به یقین زندگیِ سراسر دویدن و کشمکش، آن هم برای نیل به حداقلی‌ها _  همچون کارگری که  آفتاب نزده، از خانه خارج می‌شود_حسرت برانگیزو ایده‌آل به نظر نمی‌رسد؛ اما نمی‌شود از یاد برد که  مهره اصلیِ چرخِ صنعت همین کارگر است و بعد تنها به  نظاره‌ی بدعهدی‌ها در قبال  این قشر نشست؛ آن هم در استانی مانند قزوین که خود دارای زیرساخت‌های بی‌بدیل برای توسعه صنعت،  اقتصاد وبستر بالقوه‌ای برای اشتغال محسوب می‌شود.
چهارشنبه 16 فروردين 1396
توسعه

در سال 95 کشف بزرگی در قزوین رخ داد و آن کشف کهن‌ترین باغشهر زنده ایران بود. دلیل این کشف را می‌توان واکنش سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیست و فرهنگی شهر به یک معضل زیست محیطی دانست.
چهارشنبه 16 فروردين 1396
توسعه

با توجه به اینکه در آخرین روزهای اسفندماه به سر می‌بریم و در آستانه سال نو هستیم، خوب است هم به وضعیت محیط‌زیست استان در سالی که گذشت، نگاهی بیندازیم.
سه شنبه 15 فروردين 1396
هرکول قزوینی‌ها و نوستالژی عید

احسان لشگری، پس‌ازاینکه مصدومیت را خاک کرد، به‌جای حضور در ریو در مسابقات آسیایی خوش درخشید و قهرمانی را تجربه کرد. آزادکار وزن 86کیلوگرم قزوینی‌ها تغییر فاز داد و از تشک به کنار آن نقل‌مکان کرد تا شاهد انتقال تجربیات او به آزادکاران باشیم.ا
سه شنبه 15 فروردين 1396
نوستالژی شب عید با سلطان فوتبال قزوین

رضا مطلبی، شناسنامه مربیان قزوین امسال هم از رفیق شفیقش فیروزخان کریمی جدانشد تا این زوج موفق در فوتبال ایرانگردی کند. آقا رضا، برگ‌های تقویم 95 خود را با حضور در اکسین و در ادامه نقل مکان به نفت آبادان و حضور در برزیل ایران ورق زد تا سال برای او مثل همه با تلخی‌ها و شیرینی‌های زیادی تمام شود.
سه شنبه 15 فروردين 1396
گفت وگوی نوروزی با بهترین مربی تکواندو جهان

فاطمه صفرپور مربی خوشنام تکواندو قزوین با قهرمانی در جهان با تیم ملی و انتحاب به‌عنوان بهترین مربی جهان کام تکواندو قزوین و کشور را شیرین کرد تا پرچم تکواندو، حالاحالاها بالا بماند.
سه شنبه 15 فروردين 1396
از تاتامی تا سفره هفت‌سین با شناسنامه کاراته قزوین؛

بهمن عسگری، امسال هم سنت‌شکنی نکرد و نشان داد مرد شماره یک کاراته قزوین زیبنده اوست و حالا حالاها باید روی مدال‌آوری او حساب باز کنیم.مرد طلایی تاتامی علی‌رغم مصدویت بدی که گریبانش را گرفت، بازهم خوب ظاهر شد تا بتوانیم او را برای مواقع حساس در آب نمک بخوابانیم.
سه شنبه 15 فروردين 1396
نشاط

در یک چشم بهم زدن، سال 95 هم به پایان رسید و این سال هم به خیل عظیم سال‌هایی پیوست که آمدند و رفتند.
اما در این بین در حوزه ورزش همانند سایر حوزه‌ها اتفاقات ریز و درشتی افتاد وبه اصطلاح شاهد اشک‌ها و لبخندها در میادین مختلف بودیم که کارنامه یک ساله ورزش قزوین است.
سه شنبه 15 فروردين 1396
هنر

در طی ۳سال اخیر در فضای ادبیات قزوین نام موسسه‌ای متشکل از طیف جوانتر ادبیات و شعر قزوین به گوش می‌رسد که می‌خواهد تضارب آرا به جای افزودن فاصله‌ها، راهی معتدلانه، معقول و جامع نگر را فرا روی آینده ادبیات نوشتاری قزوین قرار دهد.
سه شنبه 15 فروردين 1396
روایتی از زندگی زوج هنرمند قزوینی؛

همان‌طور که می‌دانیم، معمولاً آدم‌ها  در زندگی مشترک به‌دنبال آرامش و همزیستی مسالمت‌آمیز هستند؛ اما این کلیشه، هنگامی نتیجه‌ی بهتری می‌دهد که رسیدن به هدف مشترک در سرلوحه‌ی برنامه زندگی  دو نفره قرار گیرد؛ اما هنر که تاج سر آفرینش است ... می‌تواند یکی از والاترین اهداف بشر در زندگی باشد؛ چراکه در آن هم صحبت از زیبایی و علم است و هم اخلاق و کمال‌ گرایی، بنابراین یک زوج هنرمند و یا به عبارتی علاقه‌مند به هنر می‌توانند دست مایه‌ای با ارزش را هدف زندگی مشترک خویش قرار داده و کیفیت  حیات  و حضور خود را بر‌اساس آن شکل و معنا ببخشند.
سه شنبه 15 فروردين 1396
هنر

گفت وگوهای خودمانی و طرح پرسش‌های فانتزی و (صمیمانه و غیررسمی) یکی از شیوه‌های معمول و مرسوم در حرفه و کار روزنامه نگاری‌است که برخی از نشریات، به‌خصوص در صفحات هنری، فرهنگی و ورزشی به آن التفات داشته و اغلب از هنرمندان و ورزشکاران و چهره‌های شناخته شده در نزد عموم، سوالاتی موجز را که معمولا هم جواب‌هایی شسته رفته دارند، مطرح می‌کنند.