سیاست

سیاست
شنبه 10 خرداد 1399
امام جمعه قزوین:

فروردین امروز- امام جمعه قزوین تاکیدکرد: سپاه صرفاً یک نیروی نظامی نیست، بلکه مجموعه‌ای برای ساخت شهر و اداره‌ای در تراز آرمان‌های امام زمان(عج) است و همه فعالیت‌ها تمرینی برای دوران ظهور محسوب می‌شود.
پنجشنبه 8 خرداد 1399
نماینده مجلس دهم:

فروردین امروز- نماینده سابق مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: در مجلس دهم قوانین خوبی به تصویب رسید و تلاش کردیم در مسیر جلب رضایت مردم گام برداریم.
پنجشنبه 8 خرداد 1399
آنچه که نمایندگان جدید استان به دنبال آن هستند

«اداره ارشاد جای سیاسی‌بازی نیست و با مدیریت منطقی و فرهنگی باید مامن و پناهگاه همه هنرمندان با سلایق مختلف باشد»؛ «این که دامپزشکی هیچ سهمی از بودجه سلامت ندارد یک فاجعه است و نشان می‌دهد تصمیم گیران نقش دامپزشکی را قبل از وقوع بحران نمی‌دانند»؛ «طرح شهیدرجایی از مهمترین طرح‌های انقلابی و ماندگار برای تامین معیشت سالمندان بی‌بضاعت در کمیته امداد باید احیا و اجرایی شود» و «قزوین در حوزه «برندینگ» بسیار ضعیف عمل کرده و ما با همه ظرفیت‌های موجود نتوانسته‌ایم یک «برندینگ» خوبی ایجاد کنیم».

پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
استاندار قزوین:

فروردین امروز- استاندار قزوین تاکید کرد: «تحرک دشمن این روزها زیاد است زیرا موفقیت ما را برنمی‌تابند البته گاهی ما هم حرف بی‌ربط می‌زنیم و بهانه دست دشمن می‌دهیم تا ما را به چالش بکشند و ما باید مراقب این تخریب‌ها باشیم.»
پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
تاملی در رویکرد منتخبان استان در مجلس در مقابل دولت روحانی

تا سه هفته دیگر، یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شکل خواهد گرفت و منتخبان ملت، بر کرسی‌های سبز رنگ این مجلس، به مدت چهار سال زمام امور قانون‌گذاری کشور را به دست خواهند گرفت؛ مجلس یک‌دست اصولگرا که سهم اصلاح‌طلبان در آن کمتر از 20کرسی است و حالا، منتقدان دیروز دولت به تصمیم‌گیرانی تبدیل خواهند شد که مَفرّی برای گریز از پاسخ‌گویی به حجم انبوه مطالبات عمومی که با آوار کرونا بر جهانیان، دوچندان شده، ندارند.

دوشنبه 26 اسفند 1398
دادستان قزوین تاکید کرد:

فروردین امروز- دادستان قزوین به شایعه‌پراکنان منتشرکنندگان اخبار غیرموثق در فضای مجازی درباره تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان هشدار داد.
دوشنبه 26 اسفند 1398
سیاهکلی، نماینده منتخب قزوین:

ایسنا- نماینده منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم تاکید کرد: «در تصمیم‌گیری استقلال خود را حفظ می‌کنم؛ چراکه مردم به من حق وکالت دادند، باید پاسخگوی موکلین باشم بنابراین اگرچه از مشاوران استفاده می‌کنم، اما مستقل تصمیم می‌گیرم.»
يكشنبه 25 اسفند 1398
نگاهی به برگ آخر پرونده انتخابات مجلس یازدهم در استان

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی به پایان رسید که اصولگرایان هر چهار کرسی نمایندگی استان در مجلس یازدهم را از آن ِخود کردند و نخستین بار پس از انقلاب توانستند با حذف کاندیداهای اندک باقیمانده از اصلاح‌طلبان و نیز چهره‌های مستقل، امور پارلمانی استان را قبضه کنند.

پنجشنبه 1 اسفند 1398
رییس کل دادگستری استان:

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: حضور حداکثری و آگاهانه مردم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از اولویت نخست نظام و کشور است و باید زمینه تحقق این امر در جامعه فراهم شود.
پنجشنبه 1 اسفند 1398
امام جمعه قزوین عنوان کرد:

امام جمعه قزوین تاکیدکرد: باید با انتخاب نمایندگان لایق و شایسته و تشکیل مجلسی متفاوت، بتوانیم تحول عظیمی در کشور ایجاد کنیم.
پنجشنبه 1 اسفند 1398
استاندار قزوین:

به گفته استاندار قزوین، انتخابات مظهر وحدت ملی است و نامزدهای نمایندگی مجلس یازدهم باید در مسیر وحدت گام بردارند.
سه شنبه 29 بهمن 1398
دو فعال سیاسی استان حاشیه و متن انتخابات را تحلیل می‌کنند

انتخابات همواره در سال‌های پس از پیروزی انقلاب در کشور با چالش‌های متعددی روبه رو بوده‌است؛ اما آنچه که این روزها و در دوران رقابت‌های انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شاهد آن هستیم، علاوه بر موضوع رد صلاحیت‌ها و نظارت استصوابی شورای نگهبان که حداقل از مجلس سوم به بعد شاهد طرح آن در فضای سیاسی کشور و بگومگوهای چپ و راست در این خصوص بوده‌ایم، ظهور و بروز نوعی بی‌تفاوتی نسبت به «انتخابات» در میان مردم بوده و این مساله باعث تحلیل‌ها و برآوردهایی درباره کاهش مشارکت رأی دهندگان در این دوره شده است.