سیاست

سیاست
دوشنبه 10 تير 1398

 عبدالمحمد زاهدی،استاندار قزوین گفت: ورود و خروج زائران ایرانی در اربعین حسینی باید تنها از مبادی قانونی انجام شود.

دوشنبه 10 تير 1398

 سیامک ره پیک، معاون امور اجرایی شورای نگهبان در قزوین گفت: رعایت اصل بی‌طرفی از اصول مورد قبول شورای نگهبان است که با رعایت اخلاق و انصاف انجام می شود و به هیچ فرد و گروهی امتیاز نامشروع نمی‌دهد.

دوشنبه 10 تير 1398

آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌ فقیه در استان قزوین گفت: شورای نگهبان باید تا جایی که قانون به آن اجازه می‌دهد، کاری کند که نیروهای دینی و بهترین فرزندان انقلاب وارد عرصه‌های خدمت به مردم شوند و هر کسی اجازه پیدا نکند تا به عرصه‌های حساس انقلاب نفوذ یابد.
پنجشنبه 6 تير 1398
یک استاد علوم سیاسی از سیاست‌زدگی شهر قزوین می‌گوید

یک استاد علوم سیاسی بر این اعتقاد است که سیاست گریزی در قزوین می‌تواند این شهر را به سیاست زدگی بکشاند، چنان‌که هم اکنون نیز رگه‌هایی از آن در عرصه‌های مختلف غیرسیاسی قابل مشاهده است که قزوین را با مشکل  جدی روبه‌رو می‌کند.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398

عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین گفت: تصدی‌گری، فرصت فکرکردن را از مدیران می‌گیرد و امکان کشف راه‌های جدید در راستای حل مشکلات را کاهش می‌دهد.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امر به معروف و نهی از منکر پیش نیازهایی دارد که اگر بدون توجه به آن‌ها انجام شود، ممکن است به منکر کشیده شده و آبروی انسانی ریخته شود.

يكشنبه 22 ارديبهشت 1398

حجت‌الاسلام روح‌الله فاطمی نسب، مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: جبهه‌سازی نیروهای انقلاب اسلامی که جامعه مداحان را هم تشکیل می‌دهند، یکی از نیازهای ضروری استان است؛ هر چند که این مهم تا حدود زیادی در زمینه مداحان انجام شده و باقی مانده گروه‌ها و اقشار هم باید این جبهه‌سازی را انجام دهند.

شنبه 21 ارديبهشت 1398
راست گرایان از راهکاری برای بازیابی قدرت می گویند؛

«اینکه هر کاندیدایی اگر توانست افراد بیشتری را برای یک جلسه بیاورد باید درلیست قراربگیرد، اشتباه بود واشتباه بزرگتر این بود که لیست 15 نفره داده‌شد،  یعنی با دست خودمان دربین نیروها انشقاق ایجاد کردیم و برخی دوستان برای موفقیت خودشان برای  کمک به دوستان همسوی خود تلاش نکردند.
سه شنبه 20 فروردين 1398

استاندار قزوین گفت: دولت فعلی آمریکا بر این باور است که هزینه حضور آمریکا در هر منطقه برعهده همان منطقه است و همین امر در تشدید جنگ اقتصادی منطقه اثر گذاشته است.

يكشنبه 26 اسفند 1397
صدای پای انتخابات در مراسم مذهبی قزوین شنیده می‌شود

چندصباحی است که محافل مذهبی قزوین، بوی انتخاباتی گرفته‌است؛آنجاکه ناکامان کارزار پیشین، دوباره در بین مردم در مقام اپوزیسیون ظاهر می‌شوند؛ آن هم درحالی که خود پیشتر در مسند قدرت بودند؛ اما یک استاد علوم سیاسی بر این باور است مردم برای اینکه بتوانند در انتخابات دست به انتخاب درست بزنند، یا باید خود با مطالعه و بررسی شرایط موجود و قیاس شعارهای طرح شده با حقیقت به آگاهی برسند و یا با مراجعه به افراد متخصص و قابل اعتماد که در گذشته کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته‌اند، مسیر درست را تشخیص دهند.

شنبه 27 بهمن 1397
زندانیان سیاسی پیش از انقلاب از شکنجه‌ها و حکم‌های طولانی مدت می‌گویند

قزوین از آن دسته شهرهایی بود که مردم آن در جریان مبارزات علیه رژیم شاه پیشتاز بودند. در قزوین افراد و شخصیت‌های مختلفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی تأثیرگذار بودند؛ افرادی که  هویت این شهر را شکل داده‌اند و به نظر می‌رسد، باید این قسمت از تاریخ سیاسی قزوین برای نسل جدید معرفی شود. سرگذشت افرادی که در دوران پیش از انقلاب اسلامی یا به شهادت رسیدند و یا به زندان افتاده و یا مورد آزار و اذیت و شکنجه ماموران رژیم دوران شاه قرار گرفتند.
پنجشنبه 27 دي 1397
ناگفته هایی از یک عملیات؛

در روزهای گذشته، توییتی از محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس درباره عملیات کربلای4 منتشر شد، که در متن آن آمده بود؛ عملیات کربلای4 برای فریب دشمن انجام شد. این توییت انتقادات جدی و فراوانی را از سوی فعالان سیاسی و مجازی و حتی خانواده شهدا در پی داشت.