سیاست

سیاست
يكشنبه 29 اسفند 1395
سفیر هلند:

سوزانا ترستال در جریان بازدید از یک مجتمع گلخانه‌ای دانش بنیان در آبیک در دیدار با فریدون همتی استاندار قزوین گفت: پیش بینی می‌کنیم سال آینده روابط 2 کشور بیش از پیش افزایش پیدا کند.
يكشنبه 29 اسفند 1395
چند قدم تا کارزار انتخابات مجلس محلی

 درحالی سال جدید آغاز می‌شود که کمتر از 2ماه مانده به انتخابات شورای شهر، صدایی از اردوگاه اصولگرایان قزوین شنیده نمی‌شود؛ همان‌هایی که سال گذشته از چندماه به انتخابات مجلس از برگزاری جلسات شورای اصولگرایی برای تعیین 2نامزد نهایی این جریان در قزوین خبر می‌دادند، اکنون که کمتر از 70روز به انتخابات شورای شهر باقی نمانده، سکون را به تحرک ترجیح داده‌اند؛ نه خبری از ارائه لیست واحد است، نه ائتلاف سنتی‌های موتلفه با تندروهای پایداری.
چهارشنبه 11 اسفند 1395
طاهرخانی:

بهمن طاهرخانی عضو کمیسیون قضایی مجلس بیان کرد: معتقدم اجرای قانون شفافیت اموال و دارایی‌های مسوولان کار بسیار پسندیده‌ای است و باید یک نظاماتی در کشور برای اجرای این قوانین وجود داشته باشد.
چهارشنبه 11 اسفند 1395
عابدینی:

آیت‌ا... عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی این شهر برگزار شد، نفاق را یکی از شاخه‌های دشمنی با مومنان معرفی کرد و گفت: منافقان از دشمنان خطرناکی هستند که در داخل لانه کرده‌اند.
پنجشنبه 5 اسفند 1395
علیخانى:

برخی در درون دولت اجازه نمی‌دهند دولت کاستی‌های خود را برطرف کند. گویا این افراد ماموریت دارند که اجازه چنین کاری را به دولت ندهند.
پنجشنبه 5 اسفند 1395
فروردین امروز در گفت و گو با زنان فعال شهر بررسی کرد؛

حضور بانوان در مسندهای مختلف همواره یکی از مباحث قابل توجه است که مخالفان و موافقان خود را دارد.
حرکت در راستای مساوات حقوق زنان و مردان و استفاده از پتانسیل بانوان در کنار آقایان، بدون نگاه‌های محدودکننده، باعث شده تا شاهد حضور بانوان در بیشتر عرصه‌ها خصوصا شورای اسلامی شهر باشیم؛ بانوانی که با رای مثبت مردم به‌عنوان نماینده در پارلمان محلی انتخاب و مشغول به فعالیت شده‌اند تا با اندیشه‌ها و دیدگاه‌های آنها شهر بهتر اداره شود.
پنجشنبه 21 بهمن 1395
علی قابل:

حجت‌الاسلام علی قابل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد با گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک فجر گفت: بزرگداشت ۲۲بهمن مظهر اقتدار ملی است و هر کس با هر سلیقه و دیدگاهی اگر به فکر سربلندی ایران اسلامی است باید در این راهپیمایی شرکت کند و ندای حق‌طلبی خود را به گوش جهانیان برساند
پنجشنبه 21 بهمن 1395
سردار عروج:

مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قزوین گفت: دشمنان درصدد هستند تا مکتب امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود و برای همین اسلام دروغین را در جامعه تبلیغ می‌کنند.
پنجشنبه 21 بهمن 1395
شاهرخی:

سید سعید شاهرخی در آوج گفت: باید با حفظ استقلال و فراهم کردن فرصتی مناسب برای رشد جوانان در همه عرصه‌ها، امید را در دل جوانان زنده نگه داریم و نگذاریم پیوند جوانان با انقلاب سست و یا خدای ناکرده گسسته شود.
يكشنبه 17 بهمن 1395
دکتر بهشتی‌سرشت در گفت‌وگو با فروردین امروز مطرح کرد؛

اردیبهشت‌ماه پیش‌رو انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود و براین اساس  شورای چهارم هم روزهای آخر خود را طی می‌کند. شورای اسلامی قزوین در چهار دوره گذشته به غیر از دوره اول در سیطره اصولگرایان بوده است و می‌توان تا حدود زیادی چهره کنونی شهر قزوین را نتیجه تفکرات و نگرش این طیف سیاسی دانست.
شنبه 25 دي 1395
قدرت‌اله علیخانی:

مشاور پارلمانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تاکید بر این اینکه تبلیغات مخالفان دولت به خاطر مردم نیست، اظهار کرد: «این‌ها به‌دنبال منافع جناحی خودشان هستند؛ چند ماه بیشتر از عمر این دولت نمانده و چه این دولت باشد چه نباشد، خدمتی که به کشور کرده در تاریخ بی‌سابقه است.»
شنبه 25 دي 1395
دو طیف سیاسی در استان چه برنامه‌ای برای دوره پنجم دارند؟

از آغاز شکل‌گیری و پایه‌گذاری شوراهای شهر، بحث‌های مختلفی بر سر میزان اختیارات و قدرت شوراها مطرح می‌شد؛ گرچه قانون، دست شوراها را در تفویض اختیارات و نظارت تا حدود زیادی باز گذاشته اما در عمل همین اجرایی‌نشدنِ این قانون و حتی کمتر شدنِ مداوم اختیارات شورا از همان دوره اول مورد اعتراض اهالی شورا و گاهی به‌عنوان عاملی برای ایجاد کشمکش بین این نهاد و مراجع دیگر بوده است.