چهلستون

چهلستون
پنجشنبه 12 تير 1399
آمارها از آغاز موج دوم شیوع کووید 19 در قزوین حکایت دارد

شاید هیچ کسی در کره خاکی باور نمی‌کرد در اوج پیشرفت علم و فناوری بشری که انسان به توانایی‌های فوق‌العاده‌ای در کنترل و درمان شمار بسیاری از بیماری‌ها دست یافته و توانسته زمینه ابتلای ساکنان زمین به انواع امراض را بکاهد و با ارتقای کیفیت بهداشت، سن امید به زندگی را افزایش دهد، ویروس نادیده‌ای به نام «کووید 19»، نه تنها زندگی بشر را در پنج ماه گذشته مختل کرده است و اقتصاد جهانی را به قهقرا کشانده که روابط و تعامل اجتماعی را در سطوح مختلف به چالش کشیده و محدود ساخته است.

سه شنبه 3 تير 1399

فروردین امروز- فیلم مستند «گوشواره‌های ابریشمی» ساخته نیما حسن‌بیگی فیلمساز قزوینی منتخب هفدهمین دوره جشنواره جهانی فیلم آکولاد شد.
دوشنبه 2 تير 1399
نسرین ابراهیمی، مترجم آثار کودک و نوجوان:

نسرین ابراهیمی نصر از معدود مترجمانی است که اقدام به ترجمه و انتشار ادبیات کودک و نوجوان از زبان روسی به فارسی کرده است.
شنبه 10 خرداد 1399

ایرنا- به گفته معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تعطیلی سه ماهه مراکز فرهنگی و هنری به دلیل شیوع کرونا، سینماداران قزوینی را در آستانه ورشکستگی قرار داده است.
پنجشنبه 8 خرداد 1399
اهالی فرهنگ و هنر ازایام کرونا و قرنطینه می‌گویند:

شاید هیچ کس فکر نمی‌کرد روزی ویروس نادیده‌ای به نام «کرونا»، دنیا را آن چنان دستخوش تحول کند که فعالیت‌های جمعی را به محاق تعطیلی ببرد، اما این اتفاق افتاد و امروز همچنان مردم کره خاکی درگیر پیامدهای مخرب این فراگیری هستند.
پنجشنبه 8 خرداد 1399
مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین در دفتر فروردین امروز:

اصحاب رسانه و فرهنگ قزوین، به جای رقابت ناسالم، در جهت حرفه ای شدن  گام بردارند. این تاکید مدیرکل فرهنگ و ارشاد قزوین است.

چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399
یک مقام مسئول فرهنگی هشدارداد؛

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به تعطیلی سه ماهه مراکز فرهنگی و هنری به دلیل شیوع کرونا گفت: سینماداران در آستانه ورشکستگی قرار دارند.
پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399

فروردین امروز- مدیرکل آموزش و پرورش قزوین اعلام کرد برخی از مناطق استان به لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت سفید قرار دارند، اما بازگشایی مدارس این مناطق نیازمند تصویب ستاد مقابله با کرونای استان است.
پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
کارشناسان از راهکارهای کاهش اختلافات در دوران قرنطینه می‌گویند

«این روزهای قرنطینه برای بعضی از مردم به شدت ناراحت‌کننده است، طوری که مثل یک بمب ساعتی هر لحظه ممکن است منفجر شوند. من نگرانم که با بیشترشدن مدت زمان این قرنطینه رفتارهای بد و تند بین اعضای خانواده‌ها بیشتر شود. حال پرسش اینجاست که چگونه در این زمان حساس از درگیری با هم اجتناب کنیم؟»

يكشنبه 25 اسفند 1398
حامد مکملی، نویسنده و کارگردان تئاتر:

حامد مکملی، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر از جمله هنرمندان عرصه نمایش در قزوین است که آثارش چه آنگاه که نمایشنامه‌ای نوشته، یا در اثری بازی کرده است و نیز کاری را به عنوان «کارگردان» به صحنه نمایش کشانده، قابل تامل و در خور توجه و تعمق است.
پنجشنبه 24 بهمن 1398
حلوایی، هنرمند نقاش قزوینی:

اعظم حلوایی، از جمله هنرمندان قزوینی است که نگاهی آوانگارد دارد و آثارش گویای جهان‌بینی متفاوت او در حوزه زیباشناسی هنری است. حلوایی نقاشی را از طراحی‌های انتزاعی مادرش که او را در کودکی با دنیای دیگری آشنا ساخته، الهام گرفته و این هنر را در کلاس‌های طراحی «هانیبال الخاص» آموخته است. در عصر یک روز سرد زمستانی، با این هنرمند همشهری به گپ‌وگفت نشستیم و آنچه در ادامه می‌آید؛ حرف‌ها و درددل‌های صریح اوست. حرف‌هایی که چونان آثارش متفاوت هستند.

سه شنبه 3 دي 1398

فروردین امروز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور در منزل دکتر قاسم انصاری با این استاد برجسته زبان و ادبیات فارسی دیدار و گفتگو کرد.