مرگ پرده‌ی آخر نیست!

مرگ پرده‌ی آخر نیست!
زندگی، صحنه نمایشی است که مرگ، تنها پرده ی پایانی ایپزود است که چندگانه های متعدد دیگری را نیز در پی دارد. هر چند مرگ، بی خبر و بدون هیاهو می‌آید تا نگذارد سایه بزرگ‌ترها بالای سر ما بماند. می‌آید تا کسانی را که دوستشان داریم ، از کنار ما برباید. می‌آید تا بگوید «قدر همدیگر را بدانید،من همین نزدیکم»!


استاد سید احمد میرفخرایی، هنرمند پیشکسوت بازمانده از دوره طلایی تأتر قزوین، یکی از این بزرگ‌ترهای دوست داشتنی بود که روح لطیف و بزرگش، تاب ِ صحنه ی کوچک دنیا را نیاورد و بی تابانه پگاه 31 فروردین، پر پرواز گشود در آسمان حضرت دوست، تا ایفاگر نقش جاودانه خود باشد در صحنه ی باقی هستی.
او که زاده 1323 بود آنچنان شیفته و دلداده نمایش بود که اولین اجرای نمایشی خود را در سال 1332 و در حالی که تنها 9 سال داشت با بازی و پیش پرده خوانی در نمایش «یعقوب لیث» تجربه کرد، و در طول بیش از نیم قرن تلاش هنرمندانه اش، ایفاگر نقش های متعدد و خلاقانه در 67 نمایشنامه، 38 میان پرده کمدی، دو سریال تلویزیونی، یک فیلم و چند نمایش تلویزیونی بود.
نقش هایی که استاد میرفخرایی به بازی نشست گویای توانایی قابل تحسین هنرمندی بود که هنر در جوهره ی ذاتی او غلیان داشت و نمایش، بخشی جدا ناپذیر از حیات او بشمار می رفت.
یادش هماره گرامی و روح بلندش میهمان خوان گسترده رحمت و غفران الهی


دوشنبه 16 ارديبهشت 1392
15:31:06