خیانت نگهبان، گله گوسفندان را به تاراج داد

دام پلیس برای سارقان احشام
خیانت نگهبان، گله گوسفندان را به تاراج داد

سارقان کهنه‌کار با همکاری نگهبان یک دامداری، 120راس گوسفند را به سرقت برده و احشام سرقتی را در شهرستان آبیک مخفی ‌کردند.رییس پلیس استان البرز با اعلام این خبر، در تشریح چگونگی شناسایی و دستگیری سارقان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی110 مبنی بر وقوع یک مورد سرقت احشام در روستای احمدآباد نظرآباد بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.
سرتیپ عباسعلی محمدیان افزود: پس از حضور کارآگاهان در محل سرقت دام‌ها، و تحقیقات از مالک دامداری مطلع شدند که 120راس گوسفند که تحویل نگهبان دامداری بوده به سرقت رفته است و با وجود ناپدید شدن ناگهانی نگهبان دامداری، احتمال این که سرقت دام‌ها کار وی باشد، بسیار زیاد بود.
وی اضافه کرد: کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و مراجعه به آلبوم سارقان سابقه‌دار، 3نفر را که سابقه سرقت در شهرستان گرمسار داشتند و اخیراً با نگهبان دامداری مراوداتی داشته و به آن محل رفت و آمد می‌کردند شناسایی و هر 3نفر به همراه نگهبان دامداری، در چند عملیات جداگانه دستگیر شدند.
این فرمانده ارشد پلیس تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در ابتدا منکر هرگونه جرمی شدند اما در بازجویی‌های تکمیلی کارآگاهان علاوه بر 120راس گوسفند از دامداری مورد نظر، همچنین به سرقت 215راس گوسفند از یکی از روستاهای استان همدان و انتقال آن‌ها به شهرستان آبیک اعتراف کردند.
سردار محمدیان با بیان اینکه، با اعتراف سارقان، کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی به محل اختفای دام‌ها در شهرستان آبیک اعزام و موفق به کشف 215راس گوسفند شدند، یادآور شد: در هماهنگی با پلیس آگاهی استان همدان نیز مشخص شد که دام‌های یک دامداری در شهرستان رزن به سرقت رفته و سارقان با انتقال احشام سرقتی به آبیک در نظر دارند تا آن‌ها را در یک فرصت مناسب به فروش برسانند.
وی همچنین با بیان این که ارزش احشام سرقتی بیش از 10میلیارد ریال برآورد شده است، خاطرنشان کرد: متهمان از سوی مرجع قضایی برای ادامه تحقیقات در خصوص سایر جرایم احتمالی و شناسایی مال باختگان در اختیار پلیس آگاهی شهرستان نظرآباد قرار دارند.

دوشنبه 26 اسفند 1398
06:17:50