تجلیل از بانوان برگزیده در نخستین «مهرواره»

همزمان با روز زن در قزوین برگزار شد
تجلیل از بانوان برگزیده در نخستین «مهرواره»

فروردین امروز- در اولین «مهرواره» تقدیر از بانوان برگزیده استان، از 18بانوی برگزیده در حوزه اقتصاد، فرهنگ، ورزش و جامعه تجلیل شد.در این همایش که به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد و با برنامه‌های متنوعی از جمله اجرای موسیقی همراه بود، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: هفته گرامیداشت مقام زن فرصتی مغتنم برای ارزیابی جایگاه بانوان در جامعه است.
سیده حمیده زرآبادی با تاکید بر اینکه، جامعه به توانمندی‌های بانوان نیازمند است، افزود: اگر عدالت جنسیتی محقق شود، میان مسئولیت‌های اجتماعی و خانوادگی بانوان تعادل برقرار می‌شود.
وی با انتقاد از نگرش مردسالارانه در جامعه، اضافه کرد: این نگرش زنان را ازحقوقشان محروم می‌کند  و موجب کند شدن مسیر حرکت جامعه به سمت توسعه و پیشرفت می‌شود.
استاندار قزوین نیز در این همایش تاکید کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب، در ساختار کشور زن تاجر و کارخانه‌دار نداشتیم، درحالی که امروز در بخش خصوصی حضور آنها بسیار پررنگ شده است.
هدایت‌اله جمالی پور با بیان اینکه در نگاه دولت، جنسیت اهمیت ندارد و تخصص، تعهد و توانمندی ملاک عمل است، افزود: وقتی ما از سرمایه انسانی صحبت می‌کنیم به نقش زن و مرد کاری نداریم، بلکه به دنبال تعهد و تخصص هستیم و معیارهای تصمیم‌گیری نیز باید همین موارد باشد.

پنجشنبه 1 اسفند 1398
07:32:11