۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی در قزوین عملیاتی شده است

مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین:
۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی در قزوین عملیاتی شده است

پورامیدی گفت: در راستای کمک به رونق تولید و اجرای سیاست‌های دولت امسال با ثبت ۸۷۹۹درخواست بیش از ۴۵۱میلیارد تومان بخشودگی مالیاتی اعمال شده است.به گزارش خبرنگار فروردین امروز؛ مصطفی پور امیدی در جلسه شورای هماهنگی مدیران اقتصادی استان قزوین که با حضور عباس معمارنژاد معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و مدیران دستگاه‌های اقتصادی در محل سالن جلسات امور اقتصادی و دارایی استان قزوین برگزار شد؛ گفت: یکی از موضوعاتی که وزیراقتصاد دغدغه آن را دارند طرح جامع مالیاتی است که خوشبختانه از اولین استان‌هایی هستیم که سال گذشته آن را عملیاتی کرده‌ایم و در اجرای طرح جامع پیشتاز هستیم.

وی اضافه کرد: تمام منابع مالیاتی استان زیر بار طرح جامع قرار دارد ومواردی چون مالیات ارث، نقل و انتقال، مستغلات تحت پوشش طرح جامع قرار دارد و این طرح کاملا پیاده شده است.

پورامیدی بیان کرد: در هفت ماهه امسال ۸۹درصد درآمدهای مالیاتی تحقق یافته و با ۴۲درصد رشد مواجهیم که نشان می‌دهد تعامل خوبی بین مودیان و سازمان ایجاد شده است.

وی گفت:افزایش درآمدهای مالیاتی به هیچ وجه با فشار به مردمی که خوش حساب هستند بدست نیامده بلکه این رشد ناشی از کسب مطالبات و توافق با مردم و شناسایی فرارهای مالیاتی و منابع مالی جدید است.

پورامیدی تصریح کرد: در حوزه ماده۲۳۸ هم حدود ۹۸درصد پرونده ها انجام شده و امسال هم تعداد ۸۷۹۹مورد درخواست بخشودگی دریافت شده که معادل یک سوم مطالبات آن حدود ۴۵۱میلیارد تومان بخشیده شده است.

 


سه شنبه 21 آبان 1398
09:42:36