ماجرای عذر خواهی یک خبرنگار از شهردار

یک همایش حاشیه دار شد؛
ماجرای عذر خواهی یک خبرنگار از شهردار

اظهار نظر شتابزده یک خبرنگار در اینکه شهرداری برای  تقدیر در حوزه حمل و نقل در کشور اعمال نفوذ کرده‌است، منجر به عذرخواهی او  از شهردار شد.


 ماجرا از آن قرار بود که در آستانه روز حمل و نقل  و در مراسمی که با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور ، جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نیره سادات پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد ملی ایران، پیروز حناچی شهردار تهران و برخی از  مدیران و فعالان حوزه حمل‌ونقل کشور در تهران برگزار شد، منتخبان و فعالان این حوزه در رشته‌های مختلف معرفی و تقدیر شدند.
در همین مراسم، شهردار‌ قزوین هم به دلیل اقدامات زیرساختی و فرهنگی گسترده در زمینه دوچرخه‌سواری از جمله احداث ۴۸کیلومتر مسیر دوچرخه‌سواری، ایمن‌سازی مسیرهای دوچرخه سطح شهر، احداث زیرگذر و روگذر مخصوص دوچرخه، نصب تابلوهای راهنمایی ویژه دوچرخه، برگزاری همایش‌های مردمی دوچرخه‌سواری، تقدیر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار و... به‌عنوان شهرداری برگزیده انتخاب شد و لوح سپاس دریافت کرد.  همچنین در این مراسم، از سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین به‌ دلیل مدیریت جابجایی مسافران اربعین و بازسازی و نوسازی ناوگان فرسوده تقدیر شد.
واکنش شتابزده
اما اندکی بعد از برگزاری این مراسم و با اعلام پیام تبریک برخی مسئولان استانی از جمله سیده حمیده زرآبادی، نماینده قزوین در مجلس، به شهردار قزوین، یک خبرنگار و یک کارمند، این جایزه را پاسخ حمایت مالی شهرداری قزوین از برگزاری این مراسم دانسته بودند؛ حتی برای نماینده مجلس به دلیل تبریک به شهردار قزوین ابراز تأسف کرده‌بودند. این دو نفر،  با انتشار هشتگ #لوح_ساده در شبکه‌های اجتماعی، اعتراض خود را نسبت به این موضوع اعلام کردند؛ اما دیری نپایید که این اعتراض به عذرخواهی انجامید و خبرنگار معترض، با انتشار مطلبی با مضمون بررسی مسیرهای دوچرخه سواری و تأیید اقدامات شهرداری قزوین در زمینه دوچرخه‌سواری با عذرخواهی برای اتهاماتی که بر مبنای اطلاعات نادرست وارد کرده‌بود، هشتگ #شهردار_صبور را ثبت کرد.
این در حالی است که حکمت الله داوودی، رئیس شورای شهر قزوین نیز نسبت به این اتهام واکنش نشان داده و با قدردانی از تلاش‌های شهرداری قزوین در زمینه توسعه حمل و نقل سبز، گفته‌است: «برخلاف نوشته برخی رسانه‌ها، شهرداری قزوین هیچ‌گونه هزینه‌ای برای برنامه‌های وزارت کشور در روز حمل و نقل متقبل نشده است.»
برخی ریشه این واکنش رسانه¬ای شتابزده که برای دقایقی در گروه‌های استانی منتشر شد، اغراض سیاسی و برخی نگاه شخصی می‌دانند، اما به هر طریق انتشار این دست مطالب بدون منبع موثق، نتیجه‌ای جز کاهش اعتماد عمومی به رسانه‌های مجازی و فعالان این عرصه را در پی نخواهد داشت.


چهارشنبه 5 دي 1397
11:07:32