کاهش 38 درصدی جرایم خشن در قزوین

فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد؛
کاهش 38 درصدی جرایم خشن در قزوین

فرمانده انتظامی قزوین گفت: جرائم در استان از سال 91 تاکنون با کاهش 48 درصدی روبرو بوده؛ این درحالی است که جرائم خشن هم با کاهش 38 درصدی همراه بوده‌است.براساس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان قزوین، سردار مهدی محمودی، در نشست مشترک مسئولان انتظامی و قضایی با اشاره به 202 مورد کشف سوخت قاچاق طی سه ماهه سال جاری،از افزایش 100 درصدی کشف سرقت‌های تحت پوشش و افزایش 82 درصدی حوزه کشفیات مواد مخدر و 10 درصدی کشف سلاح غیرمجاز در سه ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
او در ارتباط با جرائم سایبری هم گفت: به واسطه تشدید فعالیت دشمنان در عرصه‌های فضای مجازی در سه ماهه جاری در کشف جرائم سایبری 24 درصد افزایش داشته‌ایم.
او همچنین از کاهش 14درصدی تصادفات فوتی و کم شدن 38 درصدی جرایم خشن در استان خبر داد.
فرمانده انتظامی استان قزوین در ادامه گفت: بخش مهمی از امنیت مطلوب و پایدار که در کشور وجود دارد با تلاش این دو مجموعه محقق شده‌است.
به گفته این مقام بلندپایه نظامی، با تلاش دستگاه قضایی و دیگر نیروهای امنیتی، استان قزوین از امنیت بسیار خوبی در سطح کشور برخوردار است.
سردار محمودی در ادامه با اشاره به همکاری تنگاتنگ نیروی انتظامی با دستگاه قضایی،اظهار کرد: براساس آمار سه ماهه در اجرای احکام قضایی 9هزار و 700 مورد همکاری داشتیم که با افزایش 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه بوده است. فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به افزایش 23 درصدی ابلاغ اوراق قضایی،افزود: در سه ماهه سال جاری 16 هزار پرونده تشکیل شده و در زمینه پرونده های ارجاع شده به پاسگاه‌ها نیز 31 درصد افزایش داشتیم.
سردار محمودی گفت: برای انجام وظایف مشترک در جهت تامین نیاز مردم و تماس با دفتر نظارت همگانی نیز امسال تاکنون 33 هزار مورد تماس دریافت کرده‌ایم.
 فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: به واسطه تجمیع مرکز فوریت‌های پلیسی در سطح استان،  به تماس‌های مردم بهتر و با سرعت بیشتری رسیدگی می‌شود.


يكشنبه 31 تير 1397
15:02:43