ساز ناکوک بانک ها

ساز ناکوک بانک ها

اگر همتی، استاندار پیشین در انتقاد از بانکداران در مقاومت در برابر تسهیلات رفع موانع تولید به صنعتگران پیشتاز بود، اکنون معاون اقتصادی‌اش که درحال حاضر همین سمت را در دوره استاندار کنونی دارد، به بانک‌ها انتقاد می‌کند که چرا با طرح‌های اشتغال همراهی نمی‌کنند. 


منوچهر حبیبی می‌گوید: آنچه تاکنون دیده می‌شود، بانک‌ها نه‌تنها با طرح‌های اشتغال همراهی نکرده‌اند؛ بلکه در مقابل آن مقاومت هم دارند.
به گفته او، باید این رویه تغییر اساسی کند؛ چراکه در حال حاضر برخی از بانک‌ها به بهانه‌های واهی و اشکال‌تراشی‌های مختلف مردم را سر دوانده و موجب دلسردی مردم از اجرای این طرح‌ها می‌شوند. او معتقد است فرمانداری‌ها هنوز نتوانسته‌اند طرح‌های اثرگذار و شاخص خود را که مولد اشتغال در استان است هنوز معرفی نکرده‌اند.
اما در کنار فرمانداری، به دیدگاه این مقام بلندپایه دولتی، دستگاه‌های متولی اشتغال استان هم «وقت لازم را برای پیشبرد اهداف تعیین‌شده قرار نمی‌دهند.» اگر آنطور که معاون اقتصادی استاندار می‌گوید نه بانک‌ها، تمایلی به پرداخت تسهیلات دارند و نه دستگاه‌های دولتی «وقت»ی برای  اشتغالزایی می‌گذارند، پس تکلیف مردمانی که به امید گشایش امور هستند، چیست؟

شنبه 19 خرداد 1397
13:26:35