از وزارت راه وعده؛ از کامیون‌داران ضمانت

صدای کامیون‌داران شنیده شد؟
از وزارت راه وعده؛ از کامیون‌داران ضمانت

روزنخست خردادماه بود که خبر اعتراض کامیون‌داران از شیراز و اصفهان و چند شهر دیگر منتشر شد؛ اما این اعتراض همه گیر شد تا آنجاکه گفته می‌شود قزوین و تاکستان به همراه حدود 170شهر دیگر هم  به اعتصاب پیوستند.آنطور که گفته می‌شود، مهمترین دلایل اعتصاب به ثابت بودن کرایه‌ها، افزایش قیمت بیمه‌ها، عوارض اتوبان‌ها، کمیسیون بالای باربری‌ها، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها مربوط می‌شود.  این اعتصاب منجر به مشکلاتی در سوخت رسانی در پمپ بنزین برخی از شهرها هم شد.
 اما اکنون گویی صدای این اعتصاب شنیده شده‌ که علی‌اکبر سیارمه، رئیس هیات مدیره کانون رانندگان استان قزوین به ایلنا گفته‌است: مدیران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی در این چند روز پیگیر مطالبات رانندگان کامیون‌ها بودند؛ اما از آنجایی که اطلاع‌رسانی‌ها شفاف نبوده اعتراضات ادامه داشته، ولی این اعتراضات به شدت روزهای اول نیست و توصیه ما به رانندگان این است که با حوصله و درایت اعتراضات را از کانال رسمی خودش پیگیری کنند.
او، از برگزاری جلسه نمایندگان شرکت‌های حمل و نقلی و شرکت‌های حمل‌کننده و نمایندگان رانندگان با وزیر راه و شهرسازی هم خبرداده و گفته‌است: خوشبختانه آقای آخوندی ساعت‌ها با نمایندگان این حرفه جلسه برگزار کرد و با عمده درخواست‌های نمایندگان رانندگان موافق بود.
سیارمه، ثابت ماندن نرخ کرایه حمل بار، درحالی‌که پس از هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی سوخت مصرفی کامیون‌دارها محدود شد تا 9 برابر هم افزایش یافت، از مشکلات کامیون داران عنوان کرده که با وزیر راه مطرح شد.
 البته این فعال صنفی، یارانه بیمه رانندگان را که تامین اجتماعی قطع کرده هم از دیگر مسائل مطرح شده بیان کرد.
سیارمه معتقد است در طول سال‌های گذشته مطالبات رانندگان انبار شد و امروز اعتراض رانندگان به وعده‌هایی است که در طول سال‌های گذشته عمل نشده‌است.
به گفته او، نهادها و سازمان‌های متعددی برای رانندگان تصمیم می‌گیرند و بعضا نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق، گلوگاه‌های بسیار فشرده‌ای برای کامیون‌داران ایجاد می‌کنند، به طوری که همواره با اتهام حمل قاچاق مواجه هستند.
 باوجود ابراز امیدواری رئیس هیات مدیره کانون رانندگان استان از برگزاری جلسه با مدیران عالی وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و دستیابی به راهکارهایی برای حل مشکلات، اما تاکیدکرده‌است، کامیون داران، از دولت ضمانت اجرایی می‌خواهند. آیا دولت چنین ضمانتی را می‌دهد؟

شنبه 19 خرداد 1397
11:55:54