مردمان بی‌اعتماد

مردمان بی‌اعتماد

نماینده سابق مجلس معتقد است مردم از عملکرد مسئولان عصبانی هستند و همین باعث بی‌اعتمادی به جامعه شده‌است.


قدرت الله علیخانی، مشاور پارلمانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد اعتراض‌های خیابانی می‌گوید:  بدون شک در ناآرامی‌های اخیر مسائل سیاسی نیز دخیل بود و نمی‌توان منکر این قضیه شد.
 او در ادامه می‌آورد: در شرایط کنونی مراکز رسمی آمارهایی درباره فقر در جامعه ارائه می‌کنند که به نظر می رسد با واقعیات همخوانی ندارد و وضعیت فقر بسیار جدی‌تر و گسترده‌تر از این آمارهاست.
 علیخانی با اشاره به 40سالگی انقلاب اسلامی می‌گوید: هنوز برخی ادارات و دستگاه‌ها در بخش‌های مختلف رفتار مناسبی با مردم ندارند. هنگامی که یک معترض رفتار غیرعادی نشان می‌دهد، یک خانم در خیابان حجاب خود را برمی‌دارد، فردی با قمه به یک نهاد ریاست جمهوری حمله‌ور می‌شود یا یک معترض مقابل مجلس روی سقف اتوبوس خود می‌رود، در واقع عصبانیت خود را از وضعیت موجود جامعه و عملکرد برخی مسئولان نشان می‌دهد. به اعتقاد این نماینده ادوارمجلس، همین مردمی که چنین کارهایی را انجام می‌دهند به دلیل عملکردهای نامناسب است که موجب شده اعتماد بخش‌هایی از جامعه از مسئولان سلب شود. در نتیجه تا زمانی که این مسأله ترمیم نشود نمی‌توان نسبت به بهبود وضعیت جامعه امیدوار بود.

شنبه 5 اسفند 1396
05:45:33