روحانیت در کنار مردم

روحانیت در کنار مردم

رییس کل دادگستری استان قزوین، درحالی به طلاب توصیه می‌کند «در حل مشکلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش پیشگیرانه داشته‌باشند» که رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده معتقد است «هم دانشگاه و هم حوزه علمیه از تحولات عقب مانده‌ و نتوانسته‌اند خوب درک کنند چه اتفاقی افتاده‌است.» 


حجت‌الاسلام نورالله قدرتی که در جمع روحانیون مدارس علمیه قزوین صحبت می‌کرده، گفته‌است: ائمه جمعه و جماعات، روحانیون و طلاب مدارس علمیه  باید محور همه کارهای فرهنگی، ارزشی و پیشگیرانه باشند؛ برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و برطرف کردن معضلات باید برای اصلاح جامعه گام‌های عملی را برداریم. به گفته او، باید با مردم و در میان مردم باشیم و نقش آن‌ها را در اصلاح جامعه و کاهش آسیب‌ها بیان کنیم.
اما در کنار توصیه رئیس کل دادگستری، حجت الاسلام زیبایی نژاد، رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده بر این باور است که «هم حوزه علمیه از تحولات عقب مانده‌ و نتوانسته‌اند خوب درک کنند. کارهای فرهنگی ما، تاثیرگذاری قبل را در جامعه ندارد؛ زیرا ما جامعه‌مان را نمی‌فهمیم.» 
 او با طرح این سئوال که «چقدر ما حوزویان به تقاضا و نیاز جامعه حساس هستیم؟ گفته‌است: قبل از انقلاب، روحانیت از طریق ارتباط مردمی ارتزاق می‌کرد و نسبت به مردم حساسیت داشت و مورد مطالبه بود؛ اما اکنون ورود وجوهات از طرق دیگر باعث شده‌است مسئله‌ میدان‌های مردمی دیگر مسئله حوزویان نباشد.

پنجشنبه 12 بهمن 1396
10:54:40