گفت و گو وزرا با مردم

گفت و گو وزرا با مردم

قدرت‌الله علیخانی، نماینده ادوار مجلس تلویحاً اعتراض‌های مردم را بی‌ارتباط با عملکرد برخی از وزرا ندانست؛ البته او در دوره پیش دولت هم از کم کاری برخی از وزرا انتقاد کرده و آن را پاشنه آشیل دولت اعلام کرده‌ بود.


او در یادداشتی با اشاره به سخنان رئیس جمهور پس از اعتراض‌ها نوشت: رییس‌جمهور در بخشی از سخنان خود وزرای کابینه را مخاطب قرار داد. دلیل این مخاطب قرار دادن آن است که برخی وزرا انگیزه لازم برای همکاری با دولت را ندارند.
مشاور پارلمانی وقت مجمع تشخیص به مساله دیگر هم اشاره می‌کند: اتفاق دیگری که رخ داده، آن است کسانی که تلاش کردند دولت در رقابت‌های انتخاباتی پیروز شود، امروز به وزرا دسترسی ندارند. وزرا باید بیشتر به فکر مردم باشند. مشکل دولت یازدهم بار دیگر در دولت دوازدهم در حال تکرار شدن است.
به نوشته علیخانی، برخی وزرا دولت را در هجمه‌های اخیر تنها گذاشته و حاضر نیستند از خود برای دولت هزینه کنند. امیدواریم بعد از تذکر رییس‌جمهور، وزرا تعامل خود را با مردم افزایش داده و بیشتر با مردم سخن بگویند.
او معتقد است هیچ مسئولی در کشور منکر وجود مشکلات و گرفتاری‌های مردم نیست؛ اما جریانات مخالف دولت سعی در بهره‌برداری از این موضوع برای تصفیه‌حساب سیاسی با دولت هستند.


سه شنبه 26 دي 1396
07:08:54