انتصاب‌های استان فراگیر و منحصر به حزب خاصی نباشد

در مراسم افتتاح دفتر نمایندگی حزب اسلامی کار در اقبالیه تاکید شد؛
انتصاب‌های استان فراگیر و منحصر به حزب خاصی نباشد

یکی از احزاب فعال جریان اصلاحات در استان قزوین که توانسته در کنار سایر احزاب و جریانات سیاسی استان به تحقق یک جریان واحد در استان کمک کند، حزب اسلامی کار است.


حزب اسلامی کار یکی از احزاب باسابقه کشور است که دبیرکل آن حسین کمالی نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی و وزیر کابینه دولت اصلاحات و دولت سازندگی است. دبیری این حزب در استان قزوین برعهده «مصطفی جولاده نیکو» است که با راهکارها و تلاش خود توانسته جمعی از نخبگان و چهره‌های سیاسی و علمی را در این حزب گرد هم بیاورد.
در راستای ارتقای تشکیلات این حزب اصلاح‌طلب، همزمان با میلاد نبی اکرم(ص) در مراسمی با حضور دبیر اجرایی حزب اسلامی کار استان قزوین، دفتر نمایندگی این حزب در شهر اقبالیه آغاز به کار کرد.
جولاده نیکو در این آیین اظهار کرد: دفتر حزب اسلامی کار از سال92 در شهر قزوین آغاز به کار کرده، اکنون نیز دفتر دوم این حزب در حمایت از اصلاح‌طلبی، کار و کارفرمایی در شهر اقبالیه گشایش یافت.
وی با بیان اینکه حزب اسلامی کار استان از بدو تاسیس در استان قزوین به صورت مستمر و مستقل مشغول به کار کرده است، افزود: این حزب در چهار سال گذشته فعالیت خود را تنها به فعالیت‌های انتخاباتی محدود نکرده  بلکه توسعه و تقویت فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی را در دستور کار داشته است.
این فعال سیاسی با بیان این مطلب که حزب اسلامی کار قزوین همواره بر تقویت کار گروهی تاکید داشته است؛ اظهار کرد: ما معتقد هستیم با انجام کارها به صورت گروهی، همفکری و هم‌اندیشی می‌توان در راستای حل مشکلات استان و شهر گام‌های مثبتی برداشت.
جولاده‌نیکو با اشاره به این مطلب که در شهر اقبالیه میان اعضای حزب کار صمیمیت و همدلی و شایسته‌ای وجود دارد، گفت: همت و غیرت اعضای حزب در این شهر برای پیشبرد اهداف حزب کار ستودنی است و امیدواریم همواره ادامه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: در شهر اقبالیه در انتخابات گذشته جبهه انتخاباتی رقیب اصلاحات، فعالیت زیادی داشتند؛ ولی به همت اصلاح‌طلبان در این شهر بیشترین آرا به جبهه اصلاحات تعلق داشت، در تحقق این پیروزی نباید همت اعضای حزب کار نادیده گرفته شود.
 این فعال سیاسی در بخش دیگری از سخنانش اعضای حزب اسلامی کار را در قزوین اصلاح‌طلب و همسو با دبیرکل حزب که عضو شورای اصلاح‌طلبان کشور است؛ عنوان و اضافه کرد: اگرچه با جریان اصلاح‌طلب استان و کشور همسو هستیم و به صراحت اعلام می‌کنیم که اصلاح‌طلب هستیم، ولی در سال‌های فعالیت در حزب با موانع و محدودیت‌های متعددی در استان روبه‌رو بوده‌ایم که امیدواریم نگرش بزرگان اصلاح‌طلب نسبت به فعالان حزب کار تغییر کنند و اعضای این حزب را در حاشیه و فرع قرار ندهند و جایگاه آنها را در بطن امور بدانند.
دبیر اجرایی حزب اسلامی کار استان ادامه داد: چناچه رویه‌های موجود در برخورد با حزب کار ادامه یابد، چاره‌ای جز تغییر راهبردها در استان نمی‌بینیم. جولاده‌نیکو اضافه کرد: برخی بزرگان اصلاح‌طلب معتقد هستند که مواضع حزب کار شفاف نیست، مگر اصلاح‌طلبی این است که به طور مستقیم از مسوولان و یا اشخاصی در جبهه مخالف انتقاد کنیم و یا به دنبال جنجال‌های سیاسی باشیم. وی درباره انتقادهای مطرح شده درباره غیرفعال بودن حزب کار در استان گفت: ما این انتقادها را نمی‌پذیریم؛ چراکه نشست‌های داخلی حزب به طور مرتب و مستمر برگزار شده و همچنان نیز ادامه دارد.
این فعال سیاسی با تاکید بر این مطلب که در مسیر سیاست‌های حزب گام برمی‌داریم و برای بزرگان اصلاح‌طلب استان احترام ویژه‌ای قائل هستیم؛ بیان کرد: اعضای حزب کل در فعالیت‌های مختلف دیده شده‌اند و حسن نیت خود را بر همه ثابت کرده‌اند؛ نباید تلاش‌های آن‌ها را زیر سوال برد بلکه انتظار می‌رود بزرگان اصلاح‌طلب استان قدردان اعضای این حزب باشند.
جولاده نیکو اظهار کرد: اصلاح‌طلبان باید تلفیقی از نسل جدید و قدیم را در استان ایجاد کنند در غیر این صورت ادامه کار برای آنها سخت می‌شود؛ همچنین انتظار می‌رود بزرگان اصلاح‌طلب استان اتحاد میان اعضای همسوی خود را حفظ کنند و به گونه‌ای رفتار کنند که در حزب کار و پشتیبانی آن‌ها را به خوبی احساس کنیم. وی تصریح کرد: شاید در برخی موارد انتقادهایی به حزب اسلامی کار وارد باشد اما این حزب حامی، همگام و همسو با دولت است، بنابراین ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود در این حزب هم باید دیده شود.
دبیر اجرایی حزب کار در استان خطاب به استاندار، شهردار، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر مطرح کرد: انتصاب‌هایی که در این استان صورت می‌گیرد تنها به اعضا و فعالان یک یا دو حزب اختصاص نداشته باشد؛ چرا که در پیروزی دولت تدبیرو امید و کسب صندلی‌های شورای شهر تمامی اصلاح‌طلبان نقش داشتند.
جولاده نیکو با تایید بر این مطلب که تابع جریان بزرگان اصلاح‌طلب هستیم؛ افزود: شاید انتقادهایی مطرح کنیم؛ ولی هدف ما حفظ وحدت در میان تمامی حامیان جریان اصلاح‌طلبی است و با تجربه‌ها و اندیشه‌هایی که در این حزب وجود دارد، برای تحقق اهداف جریان اصلاح‌طلبی گام برمی‌داریم.
در این آیین حکم «سید جمال خضری» به عنوان نماینده حزب اسلامی کار در شهر اقبالیه و عضو شورای مرکزی این حزب در استان به وی تقدیم شد؛ همچنین حکم «مهدی لشگری» به عنوان عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار در استان به وی اعطا شد.

دوشنبه 27 آذر 1396
08:46:39