پرونده‌های البرز با جمعیت شهرستان همخوانی ندارد

پرونده‌های البرز با جمعیت شهرستان همخوانی ندارد

رئیس دادگستری البرز ورود 19 هزار پرونده به دادگستری  این شهرستان را برای این شهرستان با جمعیت 103 هزارنفری مناسب ندانست.


براساس گزارش روابط عمومی دادگستری استان قزوین، ابوالفضل محبی در جریان بازدید رئیس‌کل دادگستری استان قزوین از دادسرا و دادگستری البرز اظهار کرد: شهرستان البرز بالغ‌بر 100 هزار جمعیت دارد.
او ادامه داد: اصلی‌ترین چالش این شهرستان بعد از آسیب‌های اجتماعی مربوط به حوزه تولید و صنعت است؛ مشکلاتی که با عنوان مشکلات کارگری یا شرکت‌ها مطرح می‌شود و پیوند ناگسستنی با معضلات اجتماعی این شهرستان دارد.
رئیس دادگستری البرز اضافه کرد: موضوع دیگر که خاص این شهرستان است بحث وقفیت عام بخشی از اراضی مرکزی و الوند است که چالش‌هایی را ایجاد کرده که البته با تلاش‌های مجموعه‌های مختلف وضعیت در یک ریل مشخص قرارگرفته و در حال حرکت است که امیدواریم، بتوانیم نتیجه مطلوبی را بگیریم.
او خاطرنشان کرد: در هفت‌ماهه سال جاری نزدیک به 19 هزار پرونده وارد دادگستری شهرستان البرز شده؛ این درحالی است که این حجم پرونده مربوط به 103 هزار و 962 نفر جمعیت شهرستان است.
محبی عنوان کرد: مقایسه ورودی پرونده و تعداد پرونده‌ها نشان از وضعیت نامناسبی دارد که باید دستگاه‌های فرهنگی در این زمینه تلاش کنند.
او توضیح داد: آسیب‌های اجتماعی، وضعیت شرکت‌ها، وضعیت جاده‌ها، معضلات محیط‌ زیست و وضعیت وقف از چالش‌های این شهرستان است؛ ازاین‌رو باید با برنامه‌هایی مانند کاهش آسیب‌ها، احیای حقوق عامه، افزایش نظارت عمومی مجموعه دادگستری و نهادهای عمومی، حفظ و تقویت شرکت‌ها، ارتقای امنیت عمومی، اهتمام در پیشگیری و کاهش جمعیت کیفری، مبارزه مؤثر با فساد اداری، افزایش امنیت عمومی، توسعه صلح و سازش و افزایش آگاهی‌های عمومی برای ارتقای امنیت شهرستان در ابعاد مختلف گام برداریم.
رئیس دادگستری شهرستان البرز خاطرنشان کرد: این شهرستان به‌واسطه داشتن مردمی از طبقه متوسط و ضعیف که به‌طور عمومی کارگر هستند، دارای وضعیت اقتصادی و معیشتی ضعیفی هستند که این مهم با تلاش و پیگیری دسته‌جمعی و وحدت مسئولان قابل جبران است تا بتوانیم در عرصه‌های مختلف خدمتی ارتقای کمی و کیفی را شاهد باشیم.

دوشنبه 13 آذر 1396
08:51:13