سارق مسلح با«کاپرا» از الوند به سمت قزوین گریخت

در یک تعقیب و گریز نفس گیر؛
سارق مسلح با«کاپرا» از الوند به سمت قزوین گریخت

چند روز پیش رهگذران  دربلوار آیت الله خامنه‌ای قزوین، شاهد تیراندازی بودند که پلیس در تعقیب یک سارق بود.ماشین‌ها در حال عبور و مرور بودند و رهگذران از خیابان عبور می‌کردند که ناگهان با صدای تیراندازی و پس از آن بوی تند باروت شوکه شدند. ماشین‌ها از حرکت ایستادند. عابران به دنبال مکان امنی می‌گشتند.
به سرعت فیلمی کوتاه از حادثه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که صدای شلیک و پناه گرفتن عابران را نشان می‌داد و خبرگزاری‌ها پس از تحقیق و بررسی، حادثه را تایید کردند.
درابتدا رحیم خامدی، رییس مرکز اطلاع رسانی ناجا استان قزوین در گفت‌وگو با ایرنا با تایید این خبر تنها به این جمله بسنده کرد که «این حادثه از سوی پلیس در دست بررسی است.»
آنگونه که ایسنا نوشته است، سارق مسلح اقدام به تیراندازی کرد. او در الوند شناسایی شد؛ اما پس از تعقیب و گریز به سمت بلوار آیت الله خامنه‌ای تغییر مسیر داد.
 برخی شهروندان فیلمی را که گفته می‌شود مربوط به این درگیری است در فضای مجازی منتشر کردند.
معاون عملیات نیروی انتظامی استان قزوین نیز در خصوص این حادثه گفت: سارق یک خودرو که آن را از کرج به سرقت برده بود در اثر بی احتیاطی با خودروی پلیس در قزوین برخورد کرد.
سرهنگ حمید محبعلی افزود: در این حادثه، پلیس خودرو را توقیف کرد اما سارق اکنون متواری است.
آنگونه که ایسنا گزارش کرده‌است، سرهنگ حمید محبعلی  از جزئیات خبر اینچنین گفت: در ساعت 12  و 30 دقیقه امروز پس از اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر مشاهده یک دستگاه خودروی سرقتی«کاپرا» در شهرستان الوند بلافاصله مأموران انتظامی در محل حاضر شدند.
این مقام مسئول ادامه داد: با حضور مأموران و اجرای طرح مهار، خودرو شناسایی و دستور ایست صادر که راننده خودرو با مشاهده مأموران با تغییر مسیر به سمت بلوار آیت‌الله خامنه‌ای شهرستان قزوین گریخت.
معاون عملیات استان افزود: سارق خودرو در ادامه تعقیب و گریز و تیراندازی پلیس شهرستان البرز، مقابل پلیس شهرستان قزوین قرارگرفته و با دور زدن و تغییر مسیر مجدد به‌صورت خلاف جهت متواری و پس از برخورد با خودروی پلیس شهرستان البرز متوقف شد.
آن‌طور که محبعلی گفت سارق از غفلت راننده خودروی دیگری سوءاستفاده کرده و با آن خودرو از محل متواری شد.
این مقام مسئول با اشاره به رها کردن خودروی موردنظر در جاده منتهی به بیدستان توسط سارق، خاطرنشان کرد: مقادیری کالای قاچاق در خودروی توقیفی کشف که موضوع در دست بررسی پلیس قرار دارد.
محبعلی تصریح کرد: با تدابیر ویژه پلیس قزوین تلاش برای دستگیری سارق متواری ادامه دارد.
تا پایان این گزارش هنوز خبری از دستگیری سارق مسلح گزارش نشده‌است.


چهارشنبه 8 آذر 1396
09:46:36