چراغی در والیبال قزوین روشن نیست!

مرد برنزی والیبال ایران در جهان:
چراغی در والیبال قزوین روشن نیست!

مهدی مرندی، لیبروی قزوینی تیم ملی والیبال موفق شد اولین مدال جهانی خود را همراه با این تیم کسب کند و افتخاردیگری برای والیبال ایران و قزوین بدست آورد.مهدی به‌عنوان عصای دست ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی در این تورنمنت نمایش قابل قبولی از خود ارائه داد و توانست در سرزمین سامورایی‌ها همراه با هم تیمی‌هایش کسب عنوان سومی را جشن بگیرد.


پسر متین والیبال قزوین که در پست لیبرو به خوبی وظایف خود را انجام داد با این مدال برنز کارنامه خود را پربارترکرد تا برای سوپرلیگ والیبال خود را آماده کند. شکست بزرگان والیبال جهان و نقش بستن مدال برنز جهان بر سینه مرندی و رفقا کافی بود تا سراغی از نماینده شایسته والیبال قزوین در تیم ملی بگیریم.

 بالاخره در جهان صاحب مدال شدیم.
این موفقیت را به همه مردم ایران تبریک می‌گویم و خوشحالم که باعث شادی دل آن‌ها شدیم. این پیروزی ازآنجایی که در تاریخ والیبال ایران بی‌سابقه بود، اهمیت زیادی دارد.
 میدان ژاپن سخت و نفسگیر بود؟
صددرصد سطح مسابقات بسیار بالا بود و بزرگان دنیا در این تورنمنت حضور داشتند. می‌توان گفت این مسابقات جام‌جهانی کوچک بود و دو تیم از بهترین‌های اروپا و دو تیم از آمریکا و ژاپن به‌عنوان میزبان مسابقات در این میدان جهانی بودند که درحضور آن‌ها توانستیم آقایی کنیم.
  حتی در صورت عدم نتیجه‌گیری برزیل و آمریکا در روز پایانی قهرمان می شدید.
برای شروع مدال‌های جهانی کار بزرگی بود و بهترین نتیجه را گرفتیم. حق با شماست و اگر روز آخر ایتالیا مقابل آمریکا شکست می‌خورد، دوم می‌شدیم که این مساله هم به شانس و احتمالات برمی‌گردد.
 بازی با کدام یک از این حریفان مشکل بود؟
از روز اول در پنج بازی که انجام دادیم، غیر از دو بازی بقیه بازی‌ها به گیم‌های بالاتر کشیده شد که نشان می‌دهد همه تیم‌ها خوب بودند؛ البته پس از پیروزی‌های 3بر2 واقعا خستگی از تنمان رفت.
 با برد فرانسه، همه تیم‌ها را حداقل یک بار شکست دادیم. در مورد این رکورد چه نظری داری؟
همه بچه‌ها قبل از بازی با فرانسه متفق القول بودند این بازی را ببریم. باوجود نتیجه بازی آمریکا با ایتالیا و مسجل شدن  مقام سومی ما، فرانسه را بردیم؛ درحالی که حتی در دیدار تدارکاتی هم موفق به شکست این تیم نشده بودیم، این پیروی حائز اهمیت بود.
 نقش کولاکوویچ در کسب این موفقیت چه بود؟
این مدال نتیجه 15سال تلاش بود و واقعا امسال با حضور کولاکوویچ، نظم و انسجام تیمی بهتر از گذشته است.
  البته زمزمه‌هایی مبنی بر بازیکن سالاری در تیم ملی به گوش رسید.
هیچ بازیکنی نمی‌تواند برای تیم ملی تعیین تکلیف کند و اصلا چنین چیزی نبوده‌است. از طرفی کولاکوویچ در صربستان هم با این پدیده برخورد کرد و تمام خط قرمزهایش همین است و به عادل غلامی هم بابت بی‌انضباطی اجازه تمرین نداد.
 پس از دوسال حضور موفق در پیکان، فصل آینده باید پیراهن بانک سرمایه را برتن کنی؟
 این تیم که دوسال قهرمان ایران و دو دوره قهرمان آسیا شده و امسال هم در باشگاه‌های جهان حضور دارد، تیم قدرتمندی است. من هم پس از پشت سرگذاشتن دوسال خوب با پیکان به این تیم پیوستم که در ورزش حرفه‌ای این جابجایی‌ها طبیعی است.
 چه شناختی از مصطفی کارخانه، سرمربی بانک سرمایه داری؟
ایشان در والیبال پول آورده و پرافتخارترین مربی ایران محسوب می‌شود که وزنه بزرگی برای این تیم است.
 به نظرت مقصران عدم حضور سپهرالکتریک در لیگ برتر چه کسانی هستند؟
از روز اولی که صعودکردیم به آقای معمارزاده و شاه‌مرادزاده و شاهسوند گفتم که پیگیرباشند؛ چراکه پتانسیل والبیال قزوین بالاست و می‌توانستیم مدعی باشیم، نه زنگ تفریح؛ ولی متاسفانه باوجود پیگیری دوستان این فرصت طلایی را از والبیال قزوین گرفتند و «گنبد» جایگزین سپهرالکتریک شد. مانده‌ام مسببان اصلی این اتفاق ناخوشایند، چگونه شب به دلیل عذاب وجدان سر روی بالش می‌گذارند؛ چون دیگر چراغی در والیبال قزوین روشن نیست.

سعید رسولی

پنجشنبه 13 مهر 1396
06:58:01