کاسپین گام اول را محکم برداشت

با پیروزی برابر استقلال جنوب تهران؛
کاسپین گام اول را محکم برداشت

بالاخره فصل جدید رقابت‌های لیگ دو فوتبال کشور از راه رسید و تنور رقابتها باردیگر جهت صعود تیم‌ها به لیگ یک در یک رقابت فرسایشی، داغ شد. اما کاسپین قزوین که با مربی جدید خود «سعید دقیقی» حسابی نونوار شده و به‌نظر می‌رسد ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم داده‌اند تا آبی‌ها راهی لیگ یک شوند، قدم اول را محکم برداشت.


استقلال جنوب تهران به نوعی اولین قربانی جسارت شاگردان دقیقی بود و سه امتیاز شیرین هفته نخست به حساب آنها واریزشد.
در ورزشگاه سردار آزادگان چیزی که بازهم توی ذوق می‌زد سکوها خالی بود که علیرغم برگزاری جشن پیراهن و رونمایی از سرود باشگاه بازهم شاهد عدم حضور آنها بودیم.
اما شاگردان دقیقی که در کنار مربی‌شان در مستطیل سبز توپ می‌زدند خیلی زود و در دقیقه 6 توسط علی یونسی بازیکن فصل گذشته مس کرمان به گل رسیدند تا نشان دهند عزمشان برای صعود جزم است.
چیزی که در این بازی خیلی به چشم می‌آمد حرکات دقیقی بود که در عین پابه سن گذاشتن بازهم صحنه‌های لیگ برتر را برایمان تداعی می کرد و یک سروگردن بالاتر از بقیه در زمین بود.
همین حرکات او و موقعیت‌سازی‌هایش باعث شد تا کاسپین فرصت‌های زیادی برای گشودن دروازه سفیدپوشان استقلال جنوب داشته باشد اما با بی‌دقتی مهاجمان کاسپین این فرصت‌ها یکی پس از دیگری از دست رفت.
در حالی‌که شاهد بازی یک طرفه از جانب کاسپین بودیم، «سیدمجتبی حسینی» پدیده این فصل کاسپین با زدن گل دوم بازی روی پاس تودر «دقیقی» در دقیقه56 نشان داد، درخشش او در بازی‌های تدارکاتی اتفاقی نبوده و باید منتظر ظهور یک جوانان شایسته دیگر در فوتبال قزوین باشیم. در ادامه کاسپینی‌ها رو به بازی احساسی آوردند و لگد به بخت‌های گلزنی خود زدند تا آه از نهاد افراد حاضر در ورزشگاه درآید. البته استقلال جنوب تهران قبل از گل دوم کاسپین می‌توانست از روی نقطه پنالتی به گل برسد که با بی‌دقتی بازیکن این تیم دروازه مجید اعلایی‌نژاد بسته ماند.
صحنه‌ای که روی پنالتی بودن یا نبودن آن خیلی بحث بود و بازیکنان کاسپین اعتقاد داشتند مرتکب خطایی نشده‌اند.
اما همین اتفاق برای کاسپین در نیمه دوم افتاد و سعید دقیقی در یک صحنه توپ را به سمت دروازه تهرانی‌ها شلیک کرد که با اصابت به دست مدافع استقلال جنوب تهران بلوکه شد و رهبرکادرفنی کاسپین اعتقاد داشت که داور باید پنالتی می‌گرفت که قاضی دیدار چنین اعتقادی نداشت. پس از این صحنه بود که حریف تهرانی کاسپین روی یک حمله تند و تیز به گل رسید تا برتری کاسپین به یک گل کاهش پیداکند و نگرانی در جبهه کاسپین و امیدواری در جبهه استقلال جنوب تهران موج بزند.
اما در ادامه توپی از خط دروازه هیچ یک از دو تیم رد نشد تا بازی با همان نتیجه دو بر یک به سود نماینده قزوین به اتمام برسد و این تیم با شکل و شمایل جدید گام بلندی برای صعود بردارد. این بازی به نوعی رونمایی از کاسپین مدل96 بود و علاوه بر بازی دقیقی که اتفاق جالبی در لیگ دو بود با خریدهای جدید این تیم مانند مجتبی مهری و علی یونسی و سیدمجتبی حسینی و... آشنا شدیم.
درواقع چیزی که در این بازی به چشم می‌آمد، هارمونی و هماهنگی لازم میان خطوط سه گانه کاسپین بود و آنها برخلاف فصول قبل به راحتی و روی زمین توپ را به گردش درمی‌آوردند. این تیم که با پیراهن جدید خود به رنگ فیروزه‌ای حسابی دل فوتبال‌دوستان قزوینی را برده بود، نشان داد در تمرینات پیش از فصل حسابی پوست‌اندازی کرده و دقیقی در کنار دستیارانش تجربیاتش را به این تیم منتقل کرده است. دادن پاس‌های متوالی و کارهای ترکیبی و انتقال راحت توپ بین خطوط و... از کاسپین، تیمی در قواره های لیگ یک یا حتی لیگ برتر ساخته بود که البته با این بازی نمی‌توان آنها را قضاوت کرد.
از نکات جالب این بازی پوشیدن پیراهن شماره47 توسط سعید دقیقی بود که گفته می‌شود او بخاطر حمایت از بیماران «سندرم دان» این شماره را برتن می‌کند.
پخش زنده بازی‌های کاسپین از صداوسیمای قزوین از نکات  مثبت این فصل است که باعث می‌شود تلویزیون داخلی پس از مدت‌ها با تامین مالی توسط باشگاه با فوتبال آشتی کند.
حالا کاسپینی‌ها در هفته دوم، دوشنبه20 شهریورماه شهرداری ارومیه را در پیش دارند که در هفته نخست به دلیل جاماندن از پرواز، سه امتیاز بی‌دردسر را تقدیم پرسپولیس مشهد کردند.
 
سعید رسولی

يكشنبه 19 شهريور 1396
09:00:43