بازشماری صندوق‌ها تغییری در میزان آرا نداد

پاسخ فرماندار به ادعای یک اصولگرا
بازشماری صندوق‌ها تغییری در میزان آرا نداد

محمدحسین شفیعی‌ها دبیر حزب موتلفه اسلامی استان قزوین، در گفت‌وگویی با فروردین امروز مدعی شد که انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین کاملا سوال‌برانگیز و مشکوک است.


 به گفته دبیر حزب موتلفه اسلامی فرماندار قزوین حاضر شد قانون را زیر پا بگذارد و با بهانه تعدد کاندیداها از حضور نماینده قانونی آن‌ها پای صندوق رای جلوگیری کند.
هرچند هیچ‌یک از کاندیداها نماینده‌ای برای نظارت بر صندوق‌های رای نداشتند اما شفیعی‌ها معتقد است کاندیدای جریان حاکم نسبت به رای خود نگرانی نداشت. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب بر این باور است که رای آوردن یکدست لیستی سیاسی در قزوین، جز در فضای تبانی و تخلف محقق نمی‌شود.
شفیعی‌ها در حالی این ادعا را دارد که در سه دوره پیش جریان اصولگرا، به شورای شهر قزوین حاکم بوده و حتی ریاست آن را بر عهده داشته است.
سیدعلی موسوی، فرماندار قزوین، در واکنش به ادعاهای دبیر حزب موتلفه اسلامی استان در گفت‌وگو با یک نشریه محلی گفت: اگر رای آوردن یک لیست در انتخابات شورا در قزوین جز در فضای تخلف و تبانی روی نمی‌دهد، چطور در دوره‌های گذشته که لیست اصولگرایان پیروز مطلق بود، چنین ادعایی مطرح نمی‌شد.
موسوی در گفت‌وگو با روزنامه ولایت تصریح کرد: ‌اعتراض این افراد بیشتر به صورت کلی بود و مصداقی برای تایید ادعای تخلف و تبانی نداشتند. بااین‌حال چند صندوق که یکی از این افراد معتقد بود رای بیشتری در آن‌ها داشته، بازشماری شد و هیچ تغییری در میزان آرا صورت نگرفت.

چهارشنبه 11 مرداد 1396
09:41:56