با فشنگ‌های فرسوده به مصاف رقبا رفتم

تیرانداز جوان قزوینی پس از حضور در زول آلمان:
با فشنگ‌های فرسوده به مصاف رقبا رفتم

مرتضی علیمحمدی، تیرانداز جوان قزوینی، پس از اینکه در مسابقات تیراندازی جام جهانی جوانان در زول آلمان موفق ظاهر شد، حالا اهداف بزرگی در سر می‌پروراند.


 او متولد سال 76 است و ازسال 91 پا به عرصه سیبل و شلیک گذاشته‌است که نوید بروز و ظهور یک تیرانداز مطرح را از استان قزوین می‌دهد و می‌تواند ابراهیم برخورداری دیگری برای تیراندازی قزوین باشد.
این تیرانداز جوان، در مسابقات آلمان، تواما در پنج رشته مختلف در خط آتش قرارگرفت و توانست در تپانچه 50 متر، عنوان پنجمی را کسب کند و رکورد برون مرزی ایران را هم ارتقاء دهد.
 البته حضور حسین زکی‌زاده، رئیس هیات تیراندازی قزوین در کسوت سرمربی تیم ملی هم در عملکرد علیمحمدی بی‌تاثیرنبود؛ هرچند با کمی دقت، او می‌توانست روی سکوی این مسابقات نیز برود.
پس از کسب تجربه در مسابقات جهانی زول آلمان با علیمحمدی از هر دری به گفت وگو نشستیم.؛
*چه چیزی باعث شد تا هم اکنون مرتضی علیمحمدی را در قامت یک تیرانداز ببینیم؟
خوب من از همان ابتدا به این رشته علاقه‌مند بودم تا اینکه با حضور در عرصه سیبل و شلیک فعالیتم جدی‌تر شد و میادین مختلفی را تجربه کردم.
*تاکنون در چه مسابقات معتبری نشانه رفته‌اید؟
من سه مدال آسیایی شامل طلای مسابقات هند در سال 95 و نقره مسابقات کویت در سال 92 و همچنین نقره مسابقات تهران را در کارنامه دارم و آخرین حضورم پشت خط آتش در مسابقات رسمی به مسابقات جام جهانی جوانان در زول آلمان برمی گردد.
*کدام حریفان دستت را از کسب مدال خالی گذاشتند؟

تیراندازان اوکراین و روسیه و چین یک سروگردن از بقیه بالاتر بودند و در کنار آن‌ها چند تیرانداز مانند نمایندگان هند و کرواسی هم در قامت یک مدعی ظاهرشدند.
*از عملکردت در این  مسابقات رضایت داری؟
البته هدف اصلی من حضوری موفق در بازی‌های آسیایی 2017 جاکارتا است؛ ولی در این مسابقات هم محک جدی خوردم و خیلی نزدیک به مدال بودم و رکوردی که زدم 10 نمره بالاتر از رکورد ایران بود و درکل بالاتر از حد تصور ظاهرشدم و از عملکرد خودم راضی هستم.
*اخیرا هم که شاهد راه‌اندازی خطوط الکترونیکی در قزوین بودیم.
بله؛ خوشبختانه این امکانات در قزوین جانمایی شد و باتوجه به اینکه هم مسابقات جهانی و هم مسابقات در این خطوط برگزارمی‌شود، کمک زیادی به تیراندازان مبتدی و حرفه‌ای می‌کند و درکل تیراندازی قزوین شرایط خوبی دارد.
*چه رویایی در سر می‌پرورانی؟
از هم اکنون المپیک 2020 توکیو را نشانه رفته‌ام که البته هدف اولیه‌ام قهرمانی در آسیاست که آذرماه در ژاپن برگزارمی‌شود و در وهله بعد می‌خواهم در مسابقات آسیایی 2017 جاکارتا خودی نشان دهم و در نهایت هم سهمیه المپیک را کسب کنم که البته کار سختی است و نیاز به حمایت مسئولان دارد.
*مشکل فشنگ هم که در سطح فدراسیون اپیدمی شده‌است؟
این مشکل از سال 91 پابرجاست؛ حتی برای اعزام به مسابقات اخیر ما با فشنگ‌های فرسوده تمرین کردیم که امیدواریم مسئولان فدراسیون هرچه سریع‌تر این مشکل را برطرف کنند.
*چه برنامه‌ای برای تداوم موفقیت‌ها در تیم ملی بزرگسالان داری؟
قاعدتا باید تمرین‌هایم را در یک سطح بالاتر دنبال کنم؛ چراکه رقابت میان تیراندازان در تیم ملی بزرگسالان فشرده‌تر است، ولی با این وجود سعی می‌کنم باتوجه به هدف‌گذاری که از ابتدا برای حضور در تیم ملی بزرگسالان کرده‌بودم، خود را به کادرفنی این تیم تحمیل کنم.
*مرتضی علیمحمدی سبک نشانه روی چه کسی را بیشتر می‌پسندد؟
تیراندازی با بقیه رشته‌ها فرق می‌کند و سلایق در این رشته زیاداست؛ ولی درکل «پابلو کروستلوف» تیرانداز اوکراینی تافته جدابافته است و در میان داخلی‌ها هم که «ابراهیم برخورداری» چیز دیگری است....

سعید رسولی

شنبه 24 تير 1396
05:04:01