محمدیه درصف انتظار

انتخابات شورای شهر هنوز تایید نشده است
محمدیه درصف انتظار

درحالی که فرمانداری قزوین،صحت انتخابات شورای شهر را تایید کرده‌است؛ اما هنوز در محمدیه (زیباشهر) از تایید نتایج انتخابات خبری نیست.


گفته می‌شود کاندیداهایی در این شهر، مستنداتی در قالب فیلم و عکس در مورد خرید و فروش رای به مجریان انتخابات و دستگاه قضا ارائه داده‌اند.
 البته رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان قزوین، یک روز پس از انتخابات گفت: چند کاندیدا در روز انتخابات دستگیر شده بودند و از آنجایی که مشکلی نبود، آزاد شدند.
 بهمن طاهرخانی گفته بود: باید بدانیم که مستندات تا چه اندازه صحت دارد و اگر چنین اتفاق‌هایی روی داده باشد و مستندسازی شود، در تایید مراحل انتخاباتی کاندیدای مورد نظر تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است که رد صلاحیت شود.
اما برخی از کاندیداها، از دستگیری و اخطار به چند داوطلب دیگر شورای شهر در محمدیه آن هم در روز رای گیری خبر می‌دهند که پس از مدت کوتاهی رها می‌شوند.
در این بین، دو کاندیدای اصلاح طلب محمدیه هم  در بیانیه‌ای مشترک به هواداران خود اعلام کردند که «نتیجه انتخابات برای ما که با کمال قانونمداری و سلامت تلاش کردیم، پیروزی است و برای کسانی که با انواع تخلفات و خرج چند صد میلیونی به دنبال رای بودند، جز سیاه رویی و بدنامی نیست.»
 البته  در این بیانیه تاکید شده‌است که این دو کاندیدا، تمام تلاش خود را به کار می‌بندند «تا بی‌اخلاقی‌های صورت گرفته در انتخابات را پیگیری کنند.
هنوز نتیجه بررسی شکایت‌ها در محمدیه اعلام نشده‌؛ اما به نظر می‌رسد روند بررسی شکایات بیش از حد معمول طولانی شده‌است.

پنجشنبه 11 خرداد 1396
05:07:32