ورزش قزوین در سه سکانس

آفساید
ورزش قزوین در سه سکانس

یکم؛ برگزیده شدن دوچهره ورزشی از سوی مردم به عنوان عضو شورای شهر قزوین، دستاوردی ارزشمند برای اهالی ورزشی است، ضمن اینکه می‌توان مدیر کل سابق ورزش را هم به این تعداد اضافه کرد.


در چهار دوره گذشته شورای شهر قزوین،هیچ چهره ورزشی به پارلمان شهری راه نیفتاده بود. حضور این افراد می‌تواند روزهای بهتری را برای اهالی ورزش و قهرمانان و هیات‌های ورزشی نوید دهد.
اکنون منتخبین جامعه ورزشی مسئولیت خطیری در پیگیری مطالبات این بخش مهم وتاثیرگذار دارد. اولین انتظار،انتخاب  شهرداری  ورزش دوست و کار بلد است که از نقش ورزش درجامعه آگاه باشد.به هر روی مجری سیاست‌های شورای شهر، کسی جز شهردار نیست  و امیدواریم در اولین گام  شهرداری  قوی سکان هدایت مدیریت شهری را در دست بگیرد.
برطرف کردن دغدغه‌ها و مشکلات جامعه ورزشی باید جزو برنامه‌های اعضای ورزشی شورای شهر باشد. تا چند روز دیگر باید تیم کاسپین برای حضور در لیگ دسته دوم خود را آماده کند. مهمترین اولویت کنونی می‌تواند حمایت از این باشگاه به عنوان تنها دستاورد فوتبال قزوین باشد؛ البته تا شروع فعالیت شورای شهر نزدیک دوماه باقی است و نباید انتظار چندانی از شورای جدید در این رابطه داشت.
دوم؛ قزوین قطب رشته آفرود کشور است و برگزاری مسابقات مختلف به میزبانی شهر قزوین و کسب افتخارات کشوری و بین‌المللی توسط قهرمانان این نشان دهنده پتانسیل بالای این رشته در استان است. ازنظر اکوسیستم طبیعی و فیزیکی در شمال شهر قزوین ارتفاعات و کوه‌های مناسبی برای فعالیت دراین رشته وجود دارد و در جنوب شهر هم دشت مسطح می‌تواند زمینه خوبی باشدکه جزو امتیازات  طبیعی این رشته است.
با فعالیت در این رشته می‌توان به افزایش توریست ورزشی دست یافت که این مهم می‌تواند به افزایش درآمد و اعتبارات این رشته کمک کند.
به هرحال این هنر هیات اتومبیلرانی و اداره کل ورزش و همت مدیران اجرایی استان است که روند رو به رشد این رشته مفرح را سرعت بخشد.
سوم؛ انتخاب دوباره علی شهروان مهر، به عنوان رئیس هیات شیرجه و واترپلوی استان برای چهار سال دیگربه امری معمول و طبیعی بدل شده‌است؛ چراکه حاج علی شهروان، چهره ماندگار این رشته و شنا است،  ولی با  این تلاش و دلسوزی انتظار می‌رود که با افزایش اماکن ورزشی این رشته  مثل آکادمی آب  و تالا شهرو... قهرمانان این رشته هم افزایش پیدا کند و 4 سالی بهتر از گذشته را با حاج علی شاهد باشیم.

امیر رجبی

چهارشنبه 10 خرداد 1396
12:26:37