جمعه سرنوشت ساز برای ورزش

آفساید
جمعه سرنوشت ساز برای ورزش

انتخابات به عنوان مهمترین رویداد سیاسی و اجتماعی کشور،آنچنان تاثیرگذار است که روند بسیاری از امور رامی‌تواند تغییر یا اصلاح کند. 


جامعه ورزشی هم به عنوان یک بخش مهم و تاثیرگذار می‌تواند مطالبات خود را با دقت نظر بسیاری با رای به کاندیداهای مدیر و حامی ورزش پیگیری کند. انتخاب شورای شهر به دلیل اینکه در تعیین شهردار به عنوان یکی از تاثیرگذارترین مدیران شهری نقش اساسی دارد باید مورد توجه قرار گیرد .
در حالی‌که ورزش قزوین با مشکلات  و تنگناهای اساسی در اکثر رشته‌های ورزشی روبه‌رو است، می‌توان با حضور علاقه‌‌مندان به ورزش در پارلمان محلی، کفه ترازو را به نفع ورزشی‌ها تغییر داد؛ برای مثال همگان می‌دانیم بودجه شهرداری قزوین سالیانه حدود 600ملیارد تومان است که در این بخش حداقل 2 میلیارد تومان آن در سال به سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری تعلق می‌گیرد.  علی رغم حمایت‌های  این  سازمان از حوزه ورزش، ولی چندان نتوانسته نیازهاو انتظارات ورزشکاران و قهرمانان قزوینی را برآورده کند.
در چند وقت اخیر شاهدیم که شهرداری برای مطرح کردن نام قزوین با هزینه‌های  میلیاردی  و برگزاری همایش‌های مختلف به دنبال نشان دادن این کهن شهر است؛ ولی اگر شهر ما یک تیم لیگ برتری مطرح و بومی داشته‌باشد، می‌تواند باعث مطرح شدن نام قزوین شود.
شهرداری تبریز، شهرداری بندر عباس، شهرداری تهران و شهرداری ارومیه،نمونه‌های بارز سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها در سطح اول ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هستند.
حالا که بخش خصوصی دچار مشکلات و دغدغه است می‌توان با بهره‌وری بیشتر از پتانسیل شهرداری‌ها، ورزش قزوین را متحول کرد. برای تغییر  شرایط و دیدگاه‌‌های حاکم  بر پارلمان شهری، وظیفه مهم جامعه ورزشی، حضور حداکثری  در پای صندوق‌های  رای و انتخاب آگاهانه افراد مدیر، متعهد و علاقه‌مند  به ورزش است. چندسال شهرداری قزوین با این تفکر اداره شد. اگر فکر می‌کنیم می‌توانیم با کمترین هزینه تغییر ایجاد کنیم باید در این جمعه سرنوشت‌ساز حضوری پرشور و حماسی در پای صندوق رای داشته‌باشیم  تا خط بطلانی به روند گذشته بکشیم و شهرداری‌ها را بیشتر از همیشه برای ایجاد شهری امن و آباد با حضور شهروندان با نشاط  ترغیب  کنیم.

امیر رجبی

دوشنبه 8 خرداد 1396
14:12:49