یارغار در جرگه منتقدان احمدی نژاد

یارغار در جرگه منتقدان احمدی نژاد

سیدعلى اکبرطاهایى، استاندار قزوین در دولت احمدی نژاد که مدت کوتاهی در این استان بود، به ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری واکنش داد.


او که از با سابقه‌ترین مدیران اجرایی است و به احمدی نژاد و مشایی بسیار نزدیک بوده، خطاب به این دو نفر در یادداشتی نوشت:شکستن قلب رهبرعزیز و عدم توجه به توصیه خیرخواهانه معظم له، به‌ هیج وجه، نماد حریت وشجاعت وخردوزى وعقلانیت و ولایتمدارى نبوده ونخواهد بود.  طاهایی در بخش دیگری از این نامه  بدون نام بردن  از میرحسین موسوی تلویحاً به مجلس سوم که خود طاهایی حضور داشت و مخالفت رهبری با نخست وزیری موسوی باوجود اختیارات قانونی در جایگاه ریاست جمهوری اشاره می‌کند که به توصیه امام(ره) تبعیت کرده‌بود.
به نوشته او، خداى متعال به برکت ادب و تعبد رهبری، جانشینى امام راحل را به او داد. استاندار پیشین قزوین به احمدی نژاد تاکید کرده‌است که «اقدام شما برخلاف پندارتان، موجب تفرقه در خانواده بزرگ انقلاب و آزردگى دوستان گردید و ... شائبه کاهش نفوذ فکرى امامت انقلاب اسلامى ایران در میان ارادتمندانش وامید به شکاف در میان طرفداران و پیروان ولایت فقیه را القاء نموده‌است.»
آگاهان سیاسی معتقدند مردم باید در انتخابات احمدی نژاد را رد صلاحیت می کردند؛ اما اکنون شورای نگهبان با رد صلاحیت،  به توهم پیروزی و محبوبیتش افزوده شده است.

دوشنبه 11 ارديبهشت 1396
13:56:52