شگرد عباسی برای جذب آرا

جمنایی‌ها برای حذف خودی‌ها تلاش می کنند
شگرد عباسی برای جذب آرا

حسن عباسی درجمع اعضای  جبهه مردمی نیروهای انقلاب (جمنا) قزوین گفته‌است که  «جوعمومی ازطرف حضرت حق به سمت رییسی می‌چرخد.»


جمنا، طیفی از اصولگرایان را نمایندگی می‌کند که از احمدی نژاد روی برگردانده‌اند. این جبهه که  تلاش می‌کند با توجه به تجربه شکست دور پیش ریاست جمهوری، با اتحاد وارد کارزار شود، رئیسی، قالیباف، زاکانی و حاجی بابایی نامزدهای این جبهه هستند؛ هرچند در ظاهر، رئیسی در زمان ثبت نام خود را خارج از این طیف اعلام کرد، اما او در هنگام ثبت نام با یاران دیروز احمدی نژاد آمد.
با این همه، عباسی در بین جمنایی‌های قزوین که تصویر آن در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ و به نظر می‌رسد در مسجد است، با بیان اینکه«جوعمومی ازطرف حضرت حق به سمت رییسی می‌چرخد»، سعی کرده با شگرد دینی، حامیانی برای رئیسی که تولیت آستان قدس رضوی را برعهده دارد، کسب کند؛ شیوه‌ای که برای احمدی نژاد در انتخابات سال 84 استفاده می شد.
 البته او  به جمنایی‌های قزوین، توصیه کرده تا هفتم اردیبهشت باید صبر کنند تا چهار ضلع اصلی کارزار مشخص شود.
در هیات رئیسه جمنای قزوین، مدیران احمدی نژاد و مدیر حوزه علمیه قم به چشم می‌خورد. عباسی گفته‌است: احتمال دارد یکی از اضلاع  به کل حذف شود یا اضلاع دیگر.  به نظر می‌رسد، اشاره او به رد صلاحیت احمدی نژاد و بقایی است.
با این همه، عضو قرارگاه عمار که پس از اتفاقات 88 شکل گرفت، تاکید کرده‌است:«باید از بین حدود چهارنفری که ازجریان انقلابی ثبت نام کرده‌اند به نفع یک نفر کنار بروند»؛ الزامی که خود چندان به آن امید ندارد.

دوشنبه 11 ارديبهشت 1396
13:51:32