سه سکانس از ورزش قزوین

آیا باغستان سنتی قزوین میزبان ایستگاه زباله خواهد شد؟
سه سکانس از ورزش قزوین

یکم- خانم‌های سالنی‌باز قزوینی در تیم "پارس نوین" دست به کار بزرگی زدند و توانستند با کسب بیست امتیاز به لیگ دسته اول فوتسال بانوان کشور صعود کنند. این خبری بسیار امیدوارکننده برای ورزش بانوان خصوصا فوتسال است.


چند سالیست بانوان مستعد قزوینی از حضور در لیگ برتر فوتسال محروم شده‌اند؛ این در حالی است که خانم‌های فوتسالیست قزوینی در فوتسال ایران دارای جایگاه ویژه‌ای هستند. در همین فصل جاری بهترین گل‌زن لیگ فوتسال بانوان "فاطمه اعتدادی" است و چند فوتسالیست دیگر هم در تیم‌های لیگ برتری بازی می‌کنند. اگر "پارس نوین" بتواند با مدیریت و حمایت به سطح اول فوتسال کشور راه پیدا کند، مطمئنا قزوینی‌ها دوباره در فوتسال ایران سروری خواهند کرد. فوتسال بانوان قزوین سابقه قهرمانی و نایب‌قهرمانی مسابقات لیگ برتر را در کارنامه دارد و فقط منتظر زمینه و بستر مناسب برای بروز استعدادها و درخشش نام‌های جدید است. خبر صعود "پارس نوین" سورپرایز پایان سال ورزش بانوان استان بود که خیلی‌ها را امیدوار کرد.
دوم- سال‌ها سرمایه‌گذاری پایه‌ای در شنا بالاخره ثمر داد و با حضور ستاره‌های کم‌نظیر آن‌هم در بخش بانوان، همه اهالی ورزش خصوصا بانوان را خوشحال کرد. کسب 5مدال رنگارنگ مسابقات شنای قهرمانی کشور در کیش یکی از بهترین نتایج چند سال اخیر ورزش بانوان در رشته شنا به حساب می‌آید. فاطمه‌زهرا تجدد ستاره شنای استان قزوین در این رقابت‌ها بود که توانست به‌تنهایی 4مدال رنگارنگ برای استانمان به ارمغان بیاورد. این افتخارآفرینی نشان داد که اگر استعدادیابی مدون و حساب‌شده در رشته‌ای مثل شنا صورت گیرد، اتفاقاتی در ورزش رخ خواهد داد که همگان را شوکه می‌کند. باید این پیروزی‌ها و کسب مدال‌ها را به فال نیک گرفت و با حمایت و تشویق همه‌جانبه قهرمانان، انگیزه این هیئت را افزایش داد.
سوم- کسب عنوان قهرمانی مسابقات کشتی آزاد جام جهانی همه ایرانیان را خوشحال کرد. حضور "احسان لشگری" به‌عنوان مربی جوان و خوش‌آتیه و رضا لایق به‌عنوان دبیر فدراسیون، باعث غرور و افتخار همه قزوینی‌ها شد ولی آه و حسرت از اینکه چرا یک قزوینی در تیم‌های کشتی آزاد فرنگی وجود ندارد در چشم علاقه‌مندان به کشتی مشاهده می‌شد. چند ماهی است که تکلیف هیات کشتی مشخص شده است ولی هنوز رخوت خواب زمستانی دست از سر کشتی قزوین برنمی‌دارد و روند روبه‌رشدی در این رشته پرطرفدار مشاهده نمی‌شود. پس‌از انتخاب محمود حیدری به‌عنوان رییس هیات، همگان انتظار دارند حاج محمود با یک عصای جادویی وضعیت هیات را از این ‌رو به آن رو کند! این خیالی باطل است، اگر همه اهالی کشتی و مسوولان ورزش و اجرایی به کمک محمود حیدری نیایند هیچ اتفاق خاصی در این رشته نخواهد افتاد و در به همان پاشنه سابق خواهد چرخید.

امیر رجبی

چهارشنبه 11 اسفند 1395
14:37:56