با جوانان به لیگ برترمی‌رویم

خاطره‌بازی با « شکیبا» کاپیتان سپهرالکتریک؛
با جوانان به لیگ برترمی‌رویم

تقویم خاطرات را با داوود شکیبا کاپیتان حال حاضر سپهرالکتریک ورق زدیم تا به عملکرد رویایی شاگردان معمارزاده در لیگ کارگری، لیگ دو، لیگ یک و حالاهم به‌احتمال‌زیاد لیگ برتر رسیدیم.


داوود این فصل پای ثابت بازی‌های سپهرالکتریک بوده و با پاس‌های خوب خود برای هم‌تیمی‌ها در بسیاری از دیدارها کار را برای تیمش درآورده است.
او که در 33سالگی کوله‌باری از تجربه است پس‌از سال‌ها حضور در تیم‌های مختلف دوباره در قزوین آفتابی شده تا همراه با هم‌تیمی‌هایش نوستالژی پردیس و آبگینه را برایمان تداعی کنند.
پاسور قزوینی در آستانه دیدار برگشت با مقاومت فرمانداری مهاباد، در حرف‌هایش به‌صراحت از صعود به لیگ برتر و بازگشت روزهای خوب به والیبال قزوین سخن می‌گوید...

چه مربیانی باعث شدند تا الان تو را در قامت کاپیتان سپهرالکتریک ببینیم؟
خوب من والیبال را سال79 و زیر نظر آقای معمارزاده و شاه‌مرادزاده یاد گرفتم و پس‌از سه سال آموزش، سال81 به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدم که البته بعدا خط خوردم و دوباره سال82 به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدم تا در این زمینه پخته شوم.
 کارنامه حضورت در تیم‌های مختلف هم که پربار است.
به دلیل عدم تیم‌داری قزوین، فرصت برای عرض‌اندام نبود و پس‌ازآنکه سال84 در خدمت مهرام، سال85 در خدمت سپهرالکتریک در لیگ یک و سال86 نیز در خدمت پردیس متحد قزوین در لیگ برتر بودم سال87 راهی باریج اسانس کاشان در لیگ یک شدم و درادامه سال88 با ارتعاشات صنعتی در لیگ برتر حضور داشتم، سال89 راهی کویرشدم تا در خدمت پیشگامان کویر یزد باشم، سال90 هم به مس کرمان در لیگ برتر پیوستم، سال91 برای مناطق نفت‌خیز جنوب توپ زدم، سال92 دوباره به مس کرمان برگشتم و در لیگ یک حاضر شدم، سال93 را در شهرداری اراک سپری کردم و سال94 هم پیراهن پارس مهر شیراز را به تن کردم و الان هم که در خدمت سپهرالکتریک هستم.
 امسال هم که روی دست حریفان بلند شده و لیگ برتر را نشانه رفته‌اید.
سپهرالکتریک از چند سال پیش و به پیشنهاد آقای معمارزاده مدیرتولید کارخانه و یکی از مربیان خوب استان قزوین کارش را در لیگ کارگری شروع کرد که با هماهنگی خوب مهندس بدلی مدیر کارخانه و تمرینات مداوم و داشتن یک تیم بومی، خداروشکر در آستانه صعود به لیگ برتر قرار داریم که امیدوارم محقق شود.
 زوج شما و منصور زادوند حسابی تجربه را به سپهرالکتریک تزریق کرد، در مورد ترکیب این تیم بیشتر توضیح می‌دهی؟
خوب امسال با تلفیقی از جوان‌ها و باتجربه‌ها عملکرد خوبی داشتیم و حضور بنده و آقای زادوند در کنار جوانان گمنام متولد72 و 74 و 75 و 77 باعث شد بر تیم‌های باتجربه غلبه کنیم و دهان منتقدان را ببندیم.
 باید امیدوار باشیم رویای صعود در مهاباد به واقعیت بپیوندد؟
پس‌از دو روز استراحت شنبه صبح وزنه زدیم و تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌ایم. هرچند جشن صعود در خانه مزه دیگری دارد ولی امیدواریم در همان مهاباد کار را یکسره کنیم.
 در صورت صعود که نمی‌خواهید زنگ تفریح حریفان باشید؟
نه به‌هیچ‌وجه، ما یک تیم جنگنده هستیم و من هم یکی از بهترین سال‌هایم را پشت سر گذاشته‌ام و نه‌تنها در لیگ برتر به حریفان باج نمی‌دهیم بلکه یقه آن‌ها را هم می‌گیریم.
 سپهرالکتریک خلاف جهت آب شنا کرد و روی پای خودش ایستاد؛ حمایت مسوولان کارخانه در این موفقیت چقدر دخیل بود؟
ما یک پروسه طراحی‌شده را طی کردیم و پشت این قضیه تفکر بود که به‌جرات می‌توان گفت مرد شماره یک این قضایا مهندس بدلی بودند.
 لیگ برتر می‌تواند صحنه آشتی شما با هواداران باشد؟
علی‌رغم داشتن سالن استاندارد و امکانات خوب، هنوز خوب تماشاگر نیامده که امیدواریم همان‌طور که توقعات از ما بالا رفته تماشاگران نیز بیایند و پشت ما را خالی نکنند و به نظرم حضور احتمالی ملی‌پوشان در قزوین می‌تواند پای آن‌ها را به سالن شهید بابایی باز کند.
 معروف والیبالی‌ها هم که احتمالا الگوی توست درست است؟
بله سعید معروف از دیگر پاسورها فاصله گرفته و یک سروگردن از بقیه بالاتر است و با اعتمادبه‌نفسی که دارد آرزوی همه پاسورهاست روزی مانند او شوند که من هم از این قاعده مستثنی نیستم.
 داود شکیبا کی می‌خواهد کفش‌هایش را بیاویزد؟
ببینید الان در پخته‌ترین زمان برای کمک به یک تیم هستم و از طرفی هم پاسورهای لیگ برتر اکثرا 42-41ساله هستند و همین علی‌رضا بهبودی خودمان در 37سالگی به تیم ملی دعوت شد. من هم می‌خواهم تا زمانی که می‌توانم و حداقل تا 40سالگی بازی کنم.

سعید رسولی

پنجشنبه 5 اسفند 1395
11:32:05