حضور المپیکی‌ها تنور مسابقات آسیایی را داغ کرد

عباسی‌فرد، بانوی سیبل و نشانه‌روی قزوین:
حضور المپیکی‌ها تنور مسابقات آسیایی را داغ کرد

تیراندازی قزوین این‌بار از بانوی ورزشکار دیگری رونمایی کرد تا شاهد درخشش مهدیه عباسی‌فرد در مسابقات جوانان آسیا باشیم. عباسی‌فرد که متولد75 است قبل‌از ورود به عرصه سیبل و نشانه‌روی به‌مدت 8سال ووشو کار کرده تا اینکه از سال93 به‌صورت رسمی پا به میدان تیراندازی گذاشت؛


وی عناوین متعددی را در تیراندازی کسب کرده و به‌نوعی می‌توان گفت به‌عنوان پدیده این رشته در قزوین آمده تا پا جا پای بزرگان تیراندازی بگذارد.
حضور در مسابقات جوانان آسیا نخستین تجربه آسیایی او بود که توانست از این آزمون سربلند بیرون آید و با مدال برنز خود همه را به آینده امیدوار کند. این بانوی تیرانداز قزوینی در کنار ورزش به تحصیل هم می‌پردازد و هم‌اکنون دانشجوی کارشناسی تربیت‌بدنی است و همین امر ارزش کار او را دوچندان می‌کند.
 برای قرار گرفتن در جریان مسابقاتی که برگزار شد و همچنین آخرین وضعیت عباسی‌فرد و تیراندازی قزوین، با او که در تهران برنز مسابقات جوانان آسیا را نشانه رفت، هم‌کلام شدیم.

اصلا چه شد که به‌یک‌باره از ووشو به تیراندازی تغییر فاز دادید؟
زمانی که ووشو کارمی‌کردم در تمرینات دچار آسیب‌دیدگی شدم و در وقفه ایجادشده به‌دلیل مصدومیت، رو به تیراندازی آوردم و از این رشته خوشم آمد و در آن ماندگار شدم.
 در همین دو سال هم باید کارنامه پرباری داشته باشید، درست است؟
من تمرین حرفه‌ای و رسمی‌ام را از اردیبهشت93 شروع کردم که در مسابقات قهرمان کشوری در بخش تیمی موفق به کسب مدال نقره شدم و پس‌ازآن چندین نشان رنگارنگ در مسابقات استانی کسب کردم تا اینکه با کسب مجوز حضور در مسابقات آسیایی در این رقابت‌ها صاحب مدال برنز شدم.
 مدال برنز آسیا در اولین تجربه راضی‌کننده بود؟
برای شروع بد نبود چراکه مسابقات در سطح بالایی برگزار شد، حضور المپیکی‌ها هم تنور این مسابقات را داغ کرده بود و با پشت سر گذاشتن سه روز انتخابی و دو سه روز رکورد و فینال موفق شدم بین 5تیرانداز برتر، سوم شوم که می‌تواند عملکرد قابل‌قبولی باشد.
کدام حریفان در این مسابقات برای شما زنگ خطر محسوب می‌شدند؟
تیراندازان کشورهای چین و هند و ژاپن یک سروگردن از بقیه حریفان بالاتر بودند و تیرهای خوبی شلیک می‌کردند که رقابت با این حریفان می‌تواند برایم آموزنده باشد.
 تیراندازی قزوین در چه اتمسفری نفس می‌کشد؟
خداراشکر با برگزاری لیگ استانی، تیراندازی قزوین روبه‌پیشرفت است و اردوهای استعدادیابی که در استان برگزارمی‌شود منجر به بروز و ظهور تیراندازان خوبی شده و تداوم روند تمرینات باعث شده این رشته در قزوین ارتقا یابد.
 امکانات که نمی‌تواند پوست موز زیر پای شما باشد؟
نه. خوشبختانه همه امکانات لازم در اختیار ماست و از این بابت مشکلی نداریم فقط باید همت کنیم و بتوانیم جایگاه تیراندازی قزوین را در کشور حفظ کنیم.
 از روی دست کسی هم الگوبرداری می‌کنید؟
خب من همواره با آقای زکی‌زاده به‌عنوان مربی تمرین کردم و ایشان را خیلی در تیراندازی قبول دارم و از طرفی هم در بین تیراندازان نشانه‌روی الهه احمدی خیلی به دلم می‌نشیند.
 بانوی تیراندازی قزوین پس‌از برنزی شدن در آسیا چه خواسته‌ای از مسوولان دارد؟
تا قبل از این مسابقات در جلسه‌ای که حضور داشتیم حتی عده‌ای از دوستان من را نمی‌شناختند؛ به همین دلیل انتطاردارم مسوولان توجه بیشتری به ورزشکاران داشته باشند تا آن‌ها برای ادامه کار دلسرد نشوند.
 کدام مسابقات در تیررس شما قرار دارد؟
چشم‌انداز من برای حضوری مقتدر در مسابقات آسیایی2018 جاکارتای اندونزی است که امیدوارم در این مسابقات روی سکو بروم و برای استان و کشورم افتخارآفرین باشم چون این مسابقات می‌تواند محک جدی برای من باشد.
 برای ماندن در تیم ملی و استمرار موفقیت‌هایتان چه برنامه‌ای دارید؟
برای حفظ پیراهن تیم ملی جوانان و تداوم این حضور با انتقال به تیم ملی بزرگ‌سالان تمریناتم را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنم که در همین راستا روزی یک نوبت در سالن تیراندازی مجموعه الغدیر تمرین دارم و پافشاری می‌کنم تا در تیم ملی باقی بمانم و بتوانم در مسابقات آتی خودی نشان دهم.
 و حرف آخرتان...
از شما که زحمت این گفت‌وگو را کشیدید و همچنین از خانواده‌ام، مربیانم و همه کسانی که به من کمک کردند تا امروز در این جایگاه قرار بگیرم، تشکر می‌کنم و امیدوارم با موفقیت در آینده بتوانم دل همه را شاد کنم.

سعید رسولی

شنبه 25 دي 1395
06:24:42