دستگیری دو کارمند بنیاد مسکن به اتهام اختلاس

دستگیری دو کارمند بنیاد مسکن به اتهام اختلاس

دو کارمند اداره کل بنیاد مسکن استان قزوین به اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند.


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اعلام خبر دستگیری متهمان در تشریح جزییات این پرونده، اظهار کرد: این کارمندان متخلف با تصرف غیرقانونی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بنیاد مسکن، با پیمانکاران قرارداد منعقد کرده و وجوه دریافتی را به‌حساب اداره واریز نمی‌کردند که شناسایی شدند و تخلف آن‌ها محرز شد.
حجت‌الاسلام صادقی نیارکی افزود: به‌عنوان‌مثال متخلفان با یک پیمانکار قراردادی با مبلغ ۱۰۰میلیون منعقد کرده، اما به اداره مربوطه مبلغ ۱۰میلیون اعلام می‎کردند.
این مقام قضایی بابیان اینکه پرونده مذکور در مرحله کارشناسی است، تصریح کرد: میزان دقیق اختلاس و خسارت به بیت‌المال هنوز مشخص نشده و پرونده در مرحله کارشناسی است تا مقدار وجوهی که این افراد از طریق غیرقانونی و با سوءاستفاده از اموال دولتی به دست آورده‌اند، محاسبه شود.
به گفته مسوول روابط عمومی اداره کل بنیاد استان، شناسایی دو کارمند متخلف در پی اقدام‌های نظارتی این اداره کل صورت گرفته و متهمان پس‌از اعلام تخلف به دادسرای عمومی و انقلاب و پیگیری قضایی، به دستور مقام قضایی دستگیر و تحت پیگرد قرار گرفتند.

يكشنبه 21 آذر 1395
14:33:49