نایب ‌قهرمانی جهان در تایلند رضایت‌بخش بود

رامندی، آقای سپک تاکرای قزوین:
نایب ‌قهرمانی جهان در تایلند رضایت‌بخش بود

اعجوبه سپک تاکرای قزوین این‌بارهم خوش درخشید و میدان جهانی تایلند محل خودنمایی این ستاره قزوینی سپک تاکرا بود. رامین رامندی که سال‌هاست پیراهن تیم ملی را به‌عنوان سرویس‌زن به نام خود سند زده، در مهد سپک تاکرای جهان نمایش خیره‌کننده‌ای داشت تا بروبچه‌‌های تیم ملی در این کشور نائب قهرمانی را از آن ِخود کنند.


 رامین و رفقا در فینال مغلوب هندی‌ها شدند که البته با کمی خوش‌شانسی، آن‌ها امروز جام قهرمانی را بالای سر می‌بردند، ولی نایب‌قهرمانی جهان بازهم شایستگی‌های مرد متین و باوقار ورزش استان را اثبات کرد.
رامندی در این مسابقات در ترکیب ثابت تیم ملی در دیدار با فرانسه و بنگلادش و کامبوج برگ برنده این تیم بود و کمک شایانی به حضور سپک تاکرا‌بازان در فینال کرد. رامین سی و یکمین دوره مسابقات سپک تاکرا در بخش تیم ایونت را به تسخیر خود درآورد؛ هرچند با قهرمانی در این مسابقات می‌توانست کام او شیرین‌تر از عسل شود. پس‌از کسب این افتخار به سراغ رامندی رفتیم تا پای حرف‌های او پیرامون مسابقات جهانی و مسائل دیگر بنشینیم.

تیم ملی چه پروسه‌ای را برای کسب نایب‌قهرمانی جهان طی کرد؟
اردوهای ما از سه ماه پیش‌‌از آغاز مسابقات، یعنی اوایل تیرماه آغاز شد که دراین‌بین در شهرهای مختلف اردوهای داخلی برگزارکردیم که ماحصل آن چهار اردوی 15روزه با فاصله زمانی 5روز در شهرهای رشت و مراغه و کرمانشاه و تهران بود که درنهایت 28 نفر به اردو دعوت و از میان آن‌ها 12نفر انتخاب شدند که من هم به‌عنوان سرویس‌زن همراه با این تیم عازم تایلند شدم که می‌توان گفت نایب‌قهرمانی در میدان جهانی تایلند رضایت‌بخش بود.
 رامین رامندی با این توانمندی وسوسه نمی‌شود به‌سمت فوتبال برود؟
خب من طی سال‌های86 و 87 فوتبال بازی می‌کردم که به‌یک‌باره با سپک تاکرا آشنا و به این رشته علاقه‌مندشدم و اکنون 8سال است که به‌صورت حرفه‌ای سپک تاکرا را دنبال می‌کنم.
 از این مساله که بگذریم چه عاملی باعث شد در فینال جام را به هندی‌ها بدهید؟
تیم هند دو ماه در تایلند-میزبان مسابقات- اردو برگزار کرده بود، درحالی‌که ما اصلا اردوی خارجی نداشتیم و از طرفی هم عوامل زیادی دست‌به‌دست هم داد تا از قهرمانی باز بمانیم.
 غیر از هند کدام کشورها در این مسابقات برای شما زنگ خطر محسوب می‌شدند؟
اکنون تایلند حرف اول را در سپک تاکرا می‌زند و به‌نوعی این رشته، ورزش «مادر» در این کشور محسوب می‌شود که البته کره جنوبی و مالزی و اندونزی را هم نمی‌شود دست‌کم گرفت؛ در این مسابقات در گروه A تایلند و در گروه B هم هند سرآمد بودند و از طرفی هم ما ویتنام و سنگاپور را شکست دادیم، ولی هنوز برای مقابله با این دو قدرت جهان کار داریم.
 برنامه‌ات برای ادامه راه چیست؟
در حال‌ حاضر پس‌از یکی دو ماه لیگ کشور شروع می‌شود که با شروع لیگ، مربی خارجی هم به تیم ملی اضافه خواهد شد و از طرفی هم یک سال و دو ماه تا آغاز مسابقات آسیایی «جاکارتا» ی اندونزی فرصت داریم که البته قبل از آن‌هم باید در لیگ جهانی شرکت کنیم که این مسابقات تحت عنوان جام پادشاهی تنها در تایلند برگزارمی‌شود.
 امسال باید تو را با پیراهن چه تیمی در لیگ ببینیم؟
من در گذشته با پیراهن تیم قزوین با اسپانسری باشگاه کاسپین و کمک هیات انجمن‌های ورزشی در این مسابقات بازی می‌کردم که البته پارسال برای این تیم به میدان نرفتم و برای گنبدی‌ها بازی کردم. امسال نیز لیگ از اواخر دی‌ماه شروع می‌شود، ولی هنوز تیم آینده من معلوم نیست.
 راستی مسوولان هوای تو را در بازگشت از تایلند داشتند؟
استقبال فدراسیون خیلی خوب بود که در همان بدو ورود در فرودگاه حاضرشدند و مسوولان قزوین هم در حد خودشان تجلیل کردند.
 رامین رامندی در سپک تاکرا از روی دست کسی هم الگوبرداری می‌کند؟
درواقع الگوی داخلی من همان آقای ملکی کاپیتان 29ساله تیم ملی و هاشم بیگی هم‌استانی و هم‌پستی‌ام است که سرویس‌زن قهاری به شمارمی‌رود و در بین خارجی‌ها هم ‌بازی سوبسایت تایلندی، بهترین سرویس‌زن جهان را خیلی می‌پسندم.
 با توجه به سن و سال کمت تا کی تو را در میدان سپک تاکرا خواهیم دید؟
من الان تنها 22سال دارم و می‌خواهم تا جایی‌که می‌توانم به‌صورت حرفه‌ای در خدمت تیم باشگاهی و ملی باشم و حضور در میادین آسیایی و جهانی را تجربه کنم.

سعید رسولی

شنبه 29 آبان 1395
14:56:48