سارق بانک، هم‌شهری از آب درآمد!

سارق بانک، هم‌شهری از آب درآمد!

دو تبهکار حرفه‌ای که با نقشه ای از قبل طراحی شده  اقدام به سرقت از یک بانک در بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه کرده بودند، در عملیات گسترده تجسسی و اطلاعاتی کارآگاهان پلیس استان گیلان شناسایی و دستگیر شدند.


عملیات ردیابی و شناسایی سارقان پس‌از آن آغاز شد که کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان، هجدهم شهریورماه امسال در جریان وقوع سرقت از یک بانک در بندر کیاشهر این شهرستان قرار گرفتند.
در این سرقت ازپیش‌طراحی‌شده، دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت، پس‌ازآنکه در خلوتی صبح در مقابل این بانک توقف کردند، با دردست‌داشتن یک قبضه سلاح وارد بانک شده و با تهدید کارمندان، موجودی 400میلیون ریالی این شعبه را به سرقت بردند.
 آنان سپس با فرار به‌وسیله موتورسیکلت خود را به یک دستگاه خودروی پیکان‌وانت که در خیابان دیگری در کیاشهر متوقف بود رسانده و توسط این خودرو از این شهر متواری می‌شوند.
کارآگاهان که در تحقیقات پلیسی گسترده خود با استفاده از تصاویر دوربین مداربسته بانک موفق به شناسایی یکی از این سارقان شده بودند، در ادامه عملیات گسترده خود توانستند مخفی‌گاه سارقان را در شهرستان‌های آستانه اشرفیه و لاهیجان شناسایی کرده و در دو عملیات ضربتی همزمان که با هماهنگی مقام‌های قضایی این دو شهرستان انجام شد، ساعت4 بامداد چهارشنبه هفته گذشته به مخفی‌گاه سارقان یورش بردند.
 دو سارق بانک که در مخیله شان شناسایی و دستگیری خود را  هم تصور نمی کردند، درحالی‌که با خیال آسوده در خواب بودند، توسط ماموران عملیات پلیس دستگیر شده و دستبند سرد قانون بر دست‌هایشان نشست.
براساس این گزارش، در این عملیات با دستگیری تبهکاران که یکی از آنان، 33ساله و اهل و ساکن یکی از شهرهای استان قزوین است و دیگری نیز 33ساله و اهل و ساکن یکی از شهرستان‌های استان گیلان می باشد، همه مبلغ سرقت‌شده که 400میلیون ریال وجه نقد و چک پول بود به دست کارآگاهان پلیس افتاد.
با انتقال سارقان به پلیس آگاهی شهرستان آستانه اشرفیه و آغاز تحقیق و بازجویی از متهمان، مشخص شد که آنان به‌وسیله یک قبضه سلاح پلاستکی دست به این سرقت زده‌اند. سارقان که به ارتکاب سرقت از بانک بندرکیاشهر اعتراف کرده بودند، به هنگام بازسازی صحنه جرم، چگونگی مراحل انجام سرقت را در صحنه تشریح کردند.

شنبه 24 مهر 1395
15:31:46